ivis77 ivis77 komentáře u knih

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Jednoduše napsané, až mě to nebavilo, dočetla jsem jen proto, že nebyla dlouhá. Přeslazená romanťárna bez jediného překvapivého zvratu.

25.09.2021 1 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Zpočátku mi kniha přišla psaná jak pro malé děti, až po třetině jsem se pořádně začetla a už nemohla přestat, přečetla jsem ji v průběhu dvou dnů. Představa je děsivá, donutila mě se hodně zamyslet, co by se všechno mohlo stát, jak by asi fungoval byt a hlavně wc v paneláku bez vody... splachovala jsem s hrůznou myšlenkou, kolik pitné vody asi zrovna leju doslova a do písmene do hajzlu.

24.08.2021 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Skvělý námět k zamyšlení, jestli se už něco takového dávno neděje, jen o tom nevíme. Za mne začátek nepřehledný, než se vše propojilo dohromady, nemohla jsem se zorientovat v postavách, bylo jich moc.

22.08.2021 4 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Četla jsem po nějaké době podruhé, vůbec nic jsem si nepamatovala, jen mlhavě postavu Mojmíra, ale asi jsem v nějakém jiném rozpoloženi a tentokrát jsem se ukrutně bavila nad Mojmírovými myšlenkovými pochody, Drahuščinou kuchyní i nad Marianinou chladnokrevností.

28.12.2020 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Dost těžký jazyk, ale dala jsem ji, půlku před a půlku po divadelním představení. V kombinaci to mělo své kouzlo, jinak bych ji snad ani nedočetla, jak obtížně se četla.

02.07.2020 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

No ty v*le... Cetla jsem po Lovci draku, ktery byl tak trochu drsny, ale tohle je silene. Jen se neda prestat cist, do pribehu se zazerete a cekate, jak to vsechno dopadne, a tusite, ze uplne ruzovy happyend to nebude.
Nechci verit, ze takove hruzy nekde jeste dnes v popsane mire existuji, doufam, ze je vse "jen" koncentrovano v jednom pribehu. A dekuju tomu nahore, ze ziju v Cechach.

01.06.2020 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Velice silná kniha... Zpočátku jsem se nechala uchlácholit hezkým kamarádským příběhem. Hodně rychle ale vše nabralo spád, který si ale uvědomíte až o dost později. Oceňuji i pozadí vývoje situace v Afghánistánu, netušila jsem, že tam byl vůbec někdy klid a mír. Strašné je, jak rychle se to může změnit.

25.05.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Uz vim, proc ctu serie, az kdyz jsou vsechny dily na svete... Tohle mi prece nemuzou udelat, chci treti dil HNED!
Smrtka i Nimbus jsou skvele, tesim se na dalsi.

10.05.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Po knize Bez sance jsem se vrhla na Smrtku. Tema zase bajecne, svet smrtek me uchvatil. Jake by to asi bylo, moci otocit list, moci se rozplesknout, vedet, ze sance na pokoseni je tak mala... Fantazie autora me strasne bavi, svet je paradne jiny. Uz se tesim na Nimbus.

07.05.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Rozhodne stoji za precteni, sama jsem ji zhltla za dva dny. Tema skvele, i kdyz samozrejme ne uplne proveditelne. Ale capnuti me dostalo, to je paradni napad. Ja jsem spokojena.

04.05.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tuctova oddechovka, ktera se dobre cte. Konec me nijak neprekvapil, byl vcelku jasny.

03.05.2020 2 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Paráda! Druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem za odpoledne a nemohla se odtrhnout. Ještěže jsem to nenechala na večer.
Bavily mě obě dějové linky, jen ta teroristická byla trochu nepochopitelně osobní a tím méně uvěřitelná... i když kdo ví, co se takovým fanatikům v hlavách děje.
Snad bude ještě pokračování, oddělení Q mi bude chybět.

16.04.2020 5 z 5

Epidemie Epidemie Robin Cook

Není nad to začít číst Epidemii na začátku pandemie koronavirem. I proto mi trvalo dlouho ji dočíst, těch ***demií bylo najednou všude nějak moc.
Ale super, bavila mě, a teprve teď jsem zjistuji, že je Jack Stapleton v sérii.

25.03.2020 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Dlouho jsem ji odkládala, a pak za dva dny přečetla. Příběh se mě hodně dotknul, hlavním postavám jsem strašně fandila, konec sice trochu zklamal, ale zas je to takové uvěřitelné.
Doporučuji přečíst.

08.03.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Priserny pribeh k tematu, o kterem se moc nepise. Jsem zvykla spise na psychologicke thrillery, takze me cteni prilis nedesilo, ale kdyz si pak clovek uvedomi, ze velke mnozstvi lidi tohle opravdu prozilo... Hruza.
Doporucuji precist, stoji to za to.

12.02.2020 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Super! Nebyl moc cas, cetla jsem docela dlouho, ale take mi po dlouhe dobe kniha vlezla az do snu... fakt jsem ve snu pocitala prsty.
Uz od zacatku mi bylo vcelku jasne, kdo je ten "spatny", ale konec paradne prekvapil. Ja jsem vic nez spokojena.

28.01.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Ostatní knihy jsou lepší. K této se už rozhodně nevrátím.

14.01.2020 2 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Super. Pomalý začátek, ale pak už se nedalo odtrhnout.
"Potíž s knihami je v tom, že mají konec."

12.01.2020 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Paráda. Jediné, co mě rušilo, bylo množství postav, pletly se mi a v rychlém spádu se nad nimi už nedalo přemýšlet.
Po dlouhé době jsem chtěla knihu co nejdříve dočíst a mít ji za sebou, pěkný hnus. Ale skvělý.

09.01.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Trošku zdlouhavé, ale konec byl pecka. ???? Ten to zachránil.

09.12.2019 3 z 5