Helix - I ty budeš nahrazen přehled

Helix - I ty budeš nahrazen https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415279/bmid_helix-fWU-415279.jpg 4 244 244

Americký ministr zahraničí během státní návštěvy Mnichova zemře. Během pitvy na jeho srdci nalezli zvláštní znamení, způsobené bakteriemi? V Brazílii, Tanzánii a Indii zaměstnanci mezinárodní chemické společnosti objevují plodiny a zvířata, která by neměla existovat. Ve stejnou chvíli se Helen a Greg obrací na genetickou kliniku, která by jim měla pomoci s umělým oplodněním. Doktor jim vypráví o neoficiálním výzkumném programu, díky kterému se už narodilo více než sto “speciálních” dětí. Ale pak jedno z těch dětí zmizí a všechno nasvědčuje, že události spolu souvisí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Helix - Sie werden uns ersetzen , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Helix - I ty budeš nahrazen. Přihlašte se a napište ho.

Madelisi
18.10.2023 3 z 5

Tímto jsem si zkompletovala Elsberga. V Helixu se podíval na zoubek genetickým modifikacím. Nepřestává mě udivovat, co všechno si autor pro své čtivé romány musí nastudovat. Má dar nechat si čtenáře myslet, že taková je realita.
Postav tu máme dost, ty hlavní dvě na straně dobra jsou velmi sympatické. U některých vidím nevyužitý potenciál. Příkladem je bodyguard, jenž vypadá důležitě, ale který se do děje vrátí pouze v citovaném novinovém článku. Jiné postavy mě nesmírně štvaly.
Zklamal mě konec, autor se jím snažil svůj příběh uzavřít. Hlavní ideu jsem pochopila, jenomže zůstala spousta otevřených mezipříběhů.
Závěrem se přes to všechno nebojím označit jakoukoliv Elsbergovu knihu za sázku na jistotu. Je totiž skvělý vypravěč.

iveta3689
09.06.2023 3 z 5

V podobném duchu, jako předchozí autorovy knihy. Začátek strhující, velmi dobře napsaný, napínavý. V polovině knihy, jako by mu došel dech a zbytek je nastavovaná kaše.

Jihočech427
08.05.2023 4 z 5

Román se velice rychle rozjel a vtáhl mě, protože mě téma genových manipulací a jejich potenciálních dopadů zajímá. Ke konci se tempo stupňuje a máte chuť nepřestávat číst.

Seznamte se, Marc Elsberg

22.11.2019

Knižní novinky (41. týden)

06.10.2019

Kniha Helix - I ty budeš nahrazen v seznamech