Ivinka.S Ivinka.S komentáře u knih

Siréna Siréna Kiera Cass

První kapitoly mě nebavily, dokonce jsem zvažovala, že knihu nedočtu, ale stálo za to překonat se a dočíst. Příběh je moc pěkný, i když má své mouchy... Věřím, že kdyby se doladily detaily a postavy ostatních sirén dostaly víc prostoru, byla by kniha ještě lepší. Celkový dojem z knihy je příjemný a ráda si přečtu i další knihy autorky.

06.07.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se naopak od knihy nemohla odtrhnout. Popichování Kitty a Radcliffa je zábavné. Byla jsem zvědavá kolik sezdaných páru bude na konci londýnské sezóny. Jako milovníci knih Jane Austenové mě kniha opravdu potěšila.

28.06.2023 4 z 5

Na dlouhé povídání Na dlouhé povídání Anna Hogeland

Ženy. Přítelkyně, známé, sestry, matky i dcery. O nich a pro ně.
Pro mě to byla kniha pro chvíli ticha a klidu. Uvařila jsem si čas, usadila se do křesla a četla. Četla jsem pomalu a s klidem. Sem tam jsem se zastavila a přemýšlela, jak bych se já zachovala v takové situaci. Nejsilnější pro mě byla kapitola Anna a Ruth. Určitě to není kniha pro každého, ale mě se líbila.

Nečekejte napínavý děj, sladké romantické scény ani kapitoly plné humoru. Tohle je opravdu vyprávění o životě, o tom co přináší i bere.

19.06.2023 4 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Na knihu jsem se moc těšila, ale nebylo to ono. Myslím, že kdybych neznala originál a nebyla zvědavá, jak si autorka poradí s příběhem, tak bych to ani nedočetla.

13.02.2019 2 z 5

Poslední noc v Château Marmont Poslední noc v Château Marmont Lauren Weisberger

Začátek je nic moc, ale stojí za to vydržet. Brook jsme si nakonec oblíbila a prožívala vše s ní.

08.08.2018 5 z 5

Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Joanna Trollope

Myslím, že přenesení děje do 21. století se autorce vcelku dobře povedlo, jen si nejsem jistá nakolik by mě knížka bavila, kdybych neznala originál, který mám tak ráda. Ale vcelku musím říct, že to bylo moc příjemné čtení a možná se k knize někdy vrátím, tak jak to mám ve zvyku u originálu :)

04.07.2016 5 z 5

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Úžasná série knih :) Příběh z pohledu kluka byla příjemná změna, i když se to ve čtvtém díle nachvíli změní. Na jižanský dialekt postav jsem si se začátku nemohla zvyknout, ale po dočtení celé série mi skoro chybí :D Za sebe tedy sérii určitě doporučuju! Prostě prokletí, magie, koláče, láska a to vše s pořádnou dávkou jižanského dialektu :D

24.06.2016 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Hned když kniha vyšla tak mě okouzlil její název, ale nějak jsem se k jejímu čtení nedostala. Až po pár letech kdy jsem viděla film, který mě dostal, jsem se rozhodla, že si to prostě musím přečíst, abych věděla jak tohle skončí :D a popravdě jsem chtěla srovnat co bude lepší, jestli kniha nebo film, a nakonec musím přiznat že obojí je super! Samozřejmě ve filmu chybí, některé postavy a v knize se děj místy trošku vleče, ale to k tomu patří. Každopádně já knihu (sérii) doporučuju, prostě je to trošku magický romantický příběh, při kterém se dá dobře "vypnout".

24.06.2016 5 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Jako každá z knih Alexandry Potter i takhle se čte sama :)

16.02.2015 5 z 5

Město rozkvětu Město rozkvětu Beverly Swerling

Stejně jako předchozí díly, i tenhle mě nadchl :) Až mi je líto, že není další. Na knihách Beverly Swerling se mi líbí, kolik skutečných událostí zařadí do děje svých románů. Já, můžu za sebe jen doporučit :)

12.08.2014 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Ze začátku mě knížka moc nebrala,ale to se rychle změnilo a musím říct, že to je fakt dobré čtení.

24.01.2014 4 z 5

Úžasní Řekové Úžasní Řekové Terry Deary

Naučná a přitom natolik vtipná, že jsem se často smála i nahlas :)

Úmorné divadlo Úmorné divadlo Rachel Wright

Super knížka, které něco přiučí a taky se člověk zasměje :)

Sanditon Sanditon Jane Austen

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, nad kterou jsem se často fakt dobře zasmála :)

17.01.2014

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

První polovina byla milá, ale tak trochu nudná. Seznámení s postavami a vesnicí . Příběh začal být zajímavější až za polovinou, kdy začali řešit vznik spolku, a konec knihy byl možná až trošku moc uspěchaný. Vše se vyřešilo v pár kapitolách. Celkový dojem z knihy není špatný, ale určitě by po malých úpravách mohla být lepší.

09.08.2023 3 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

(SPOILER) 2017: Na druhý díl jsem se moc těšila. Knížka se četla dobře, ale dějově to tak nějak nebylo ono.
Edit 2023: Na nemocenské jsem se vratila k oblíbené Meg a znovu četla Nenasytná i Příliš velké sousto. I teď po 6 letech se mi první díl líbil, ale ten druhy ... Dej nic extra, ale ten konec to opravdu zničí. Pořád mě mrzí, jak to a Lucienem dopadlo. Postava Míny mi ke konci už vůbec nebyla sympatická + její miluji Luciena, Alaric mě nenávidí, mi už pak lezlo krkem. V prvním díle Mína odmítá odejít s Lucienem, protože neopustí bratra a přátelé. V druhém díle najednou neváhá odejít s Alaricem sotva si vyznají lásku. Jako by Lucien, kterého tolik milovala a on se i pro ní obětoval nikdy neexistoval. Tohle nebyl ten správný konec.

15.08.2017 4 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Jako všechny knížky Meg Cabot, byla i takhle skvěle napsaná :) Už se těším na druhý díl.

12.08.2017 5 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Skvělá kniha :)

12.03.2014 5 z 5

Keltští hrdlořezové Keltští hrdlořezové Terry Deary

Další z podařených knížek ze série Děsivé dějiny :) Určitě doporučuju přečíst.

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Moje neoblíbenější z série Děsivé dějiny!