Ivinka.S Ivinka.S komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Když Ella přijíždí do vesničky Wilsgrave, aby pohlídala dům své kmotry Magdy a vyčistila si hlavu, jako nechtěný bonus dostane na starost ještě fenku labradora Tess. Ella poznávám trochu mrzutého veterináře Devona a jeho skoro švagrovou Bets, která svou bezprostřední veselou povahou vytáhne Ellu z její škatulky smutku a zklamání.
S lehce ubíhajícím příběhem odkrýváme opravdové a bolestné důvody Ellina útěku z Londýna, i její opravdové já, které najednou opět ožívá a srovná si, co od života chce.
Přichází ještě několik překážek i humorných situací, které příběh krásně oživí a samozřejmě nechybí happy end :)

Svým názvem kniha svádí k zařazení do série Romantické útěky, ale není tomu tak. Kniha do této série nepatří a v originále byla dokonce vydána pod autorčiným pseudonymem Jules Wake. Příběh knihy mi přijde zajímavější, i když jde pořád o oddechovku, která lehce ubíhá. Plán na léto je jasný - přečíst si české knihy od Jules Wake a na podzim opět Julie Caplni a Vinice ve Francii.

25.06.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Přiznám, že bylo v knize pár míst, které nudily - domýšlené komentáře (např. prince Charlese) k natáčení, Povídky kastelána Josefa... Ale jinak to byla opět Aristokratka, která mě dokázala pobavit a naplno rozesmát.

03.02.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Skvělá oddechovka. Milá romance plná dobrého jídla + odehrávající se na krásném místě. Zelené louky, které dělí jen malé kamenné zídky, Guinness, Fish&Chips, nekonečný oceán a surfing.

09.06.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Přesně tohle jsem potřebovala. Milý romantický příběh, nádherné horské prostředí (už vím, kde se chci jednou podívat :D) a ach ty dorty, sýr a čokoláda. To je prostě láska.

05.06.2023 5 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Po prvním skoku v ději (asi o 60let) jsem byla sice dost naštvaná, ale příběh mě natolik bavil, že ani ne po 3 stránkách, jsem byla znova plně zažraná do děje, takže knížku můžu jen doporučit. Doufám, že i pokračování bude tak dobré.

04.04.2014 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělé napsaná kniha! Mark Watney je úžasný hlavní hrdina, který to nikdy nevzdává a čtenáře prostě baví :)

18.07.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Úžasná kniha. Popravdě jsem nečekala, že se tolik nasměju. Myslím, že můj smích museli slyšet i sousedi, takže knihu může jedině doporučit! :) Stojí za to!

23.02.2015 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Dobré čtení. Nemám ráda zbytečně natahování příběhu, kdy se z napětí stane nuda a příběh pak dočítám, jen s myšlenkou ať už to skončí. Tyhle povídky jsou tak akorát, některá lepší jiná horší, ale určitě nenudí a nezklamali. Nej je Londýn a Žárlivost, i když si člověk lehce domyslí co bude dál.

12.06.2023 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Výborná kniha! Příběh hladce ubíhá stránku po stránce a zvědavost Vás pořád žene vpřed. Ke konci první částí se už dá tušit jak to je s Vanessou a Nellie, ale ani to ničemu neubírá. Na konci mi trochu chybělo více vysvětlení ohledně Richarda a Maureen, ale i bez toho je kniha skvělá.

(Myslím, že název si vysvětluje každý po svém - za mě je to manželka mezi Nelllie, která učila ve školce a Vanessou, která si dává dohromady svůj nový život. )

15.09.2019 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Je pravda, že na začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě to chytlo a knížkou jsem téměř žila :D Takže knihu můžu všem jen doporučit :)

16.02.2015 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Trochu zklamání. Sbírka povídek Žárlivost byla povedená a anotace k této knize zní opravdu dobře, takže jsem asi měla velká očekáváni. Nejvíc mě oslovily povídky Krysí ostrov a Černý jezdec, naopak taková Skartovačky byla zapomenuta ihned po dočtení. Pokud autor přijde s další várkou povídek, ráda si je přečtu.

30.06.2023 3 z 5

Cesty časem Cesty časem Anna Iris

Skvěle napsaná kniha. Jedna z těch mála knih, které dokázaly nabídnout víc než jsem od nich čekala.
"Jinými slovy je o duších nesmírně křehkých a současně neobyčejně krásných."

05.06.2019 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Někdy vám dá kniha víc než od ní čekáte, a přesně tohle se mi stalo s příběhem Cody a Meg. Skvělá kniha, kterou můžu jen doporučit.

31.05.2017 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Krásný příběh :) A taky bylo příjemné, že hlavní hrdinku jsem již znala z předešlé knihy a přesto šlo o úplně nový příběh.

Kniha mě naprosto nadchla, až jsem se po delší době dostala do klasické situace, kdy knihu chci dočíst, ale rozhodně jí dočíst nechci :D

Přiznávám, že knížky Alexandry Potter mám hodně ráda, vždycky těším na novou dávku romantiky, a tahle autorka prostě nezklame :)

13.03.2017 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Po přečtení anotace mě knížka nijak nenadchla, ale protože knížky Meg Cabot ještě nezklamaly, tak jsem se i tak dala do čtení a stálo to za to. Jako vždy mě knížka totálně pohltila a hltala jsem každé slovo, Johna jsem místy nenáviděla a místy zbožňovala :D

03.03.2016 5 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Určitě ta nej knížka od Alexandry Potter co zatím v češtině vyšla! :) I když jsem od začátku věděla, že to jako ve všech jejích knihách skončí happy endem, stejně jsem hltala každý řádek a užívala si krásy Indie :D Tahle knížka tedy určitě stojí za přečtení!

27.02.2016 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Přiznávám, že tuhle knihu jsem si vybrala jen podle obalu a tak jsem moc nečekala. Ale knížka se ukázala jako super volba, příběh jsem přímo zhltla a takového Kopřivu si totálně zamilovala :D

27.04.2015 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Nejpodařenější kniha Alexandry Potter! Zábavná a čtivá, přesně jak slibují na přebalu :D Knížku jsem přečetla na jeden zátah a můžu jí všem jen doporučit :)

02.02.2014 5 z 5

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Trošku depresivní, ale i tak se mi hodně líbila.

17.01.2014 5 z 5

Úžasná knížka samozřejmě spolu s Jmenuji se Martina a Jmenuji se Ester. Tohle jsou knížky, které spustily mojí lásku ke čtení :D

17.01.2014 5 z 5