IvetB IvetB komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nevím jak vás, ale mě vždy po dočtení dobré knihy zachvátí smutek. Kvůli tomu, že už je konec a že se s postavami z knihy už nesetkám. Alespoň co se týče Backmanových knih. Tady byla Britt-Marie je příběh plný vtipu, nádherné ironie, srdcebolů a smutku, ale i odvahy postavit se tomu všemu co se člověku děje, čelem. A někdy prostě stačí, aby lidé věděli, že tady jste...

27.05.2016 5 z 5

Jaký otec, takový syn Jaký otec, takový syn Robert Fulghum

Ač se to stává málokdy, knihu jsem nedočetla. Hunter Fulghum ani zdaleka nedosahuje kvalit svého otce. Možná to je právě ta chyba, že jsem očekávala další ryze "Fulghumovskou" knihu a nepřistupovala k němu jako k svébytnému autorovi. Tak či onak, kniha mě nebavila, neměla spád a netuším, co některými povídkami chtěl autor sdělit.

10.05.2016 2 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Šindelka zde vztahy vyobrazuje citlivě, hravě ale i poctivě, v celé své kráse. Se vším, co k nim patří.
Moc povedené. Tuto knihu je škoda číst jen jednou. Vždy si povšimnete něčeho nového, co vám dá něco víc. Hlubší význam.

25.04.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove se zdá jako neskutečně protivný a nabručený dědek. Jenže jak příběh pokračuje, začne se vám vrývat pod kůži. A do srdce. Už dlouho jsem nečetla něco tak dojemného a citlivého. Ano, pár kapesníčků na konci padlo...

24.04.2016 5 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Autorův styl se mi prostě líbí. Syrové a nesmírně čtivé.

06.04.2016 5 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Kafka je prostě Kafka... Není to zrovna jednoduché čtení. Proměna a Ortel mě uchvátily, ostatní povídky jsem jaksi nepochytila. Ale možná, až si to přečtu za nějaký čas znova, mi něco dají, těžko říct.

31.03.2016 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Skvělá kniha, která donutí člověka přemýšlet.

28.03.2016 5 z 5

Návštěvní dny u Šimka a Grossmanna Návštěvní dny u Šimka a Grossmanna Miloslav Šimek

Nádherný, inteligentní a nehynoucí humor. Trochu mě tam rušily texty písní účinkujících.. ale budiž.

17.03.2016 4 z 5

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Těžko hodnotit. Absurdní drama v celé své kráse. Prvních pár stran jsem se to snažila chápat, což byla velká chyba. Ale pak jsem se tím nechala jen tak unášet a knihu dočetla s úsměvem na tváři. Kapitán od hasičů opravdu nemá chybu :D

14.03.2016 4 z 5

Zdravotní postižení a pomáhající profese Zdravotní postižení a pomáhající profese Jan Michalík

Ucelený přehled zdravotních postižení, možností jak komunikovat s osobami se zdravotními postiženími, kompenzačních pomůcek a jejich využití.

07.03.2016 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tohle mi prostě nesedlo. Chyběla tomu jiskra.

04.03.2016 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Co s životem, když v něm něco chybí? Pro mě osobně nejlepší Coelhova kniha.

04.03.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. První, kterou jsem od Fulghuma četla. A touto knihou si mě naprosto získal. Úvahy ze života, pro život. Fulghum je velmi laskavý s velmi jemným humorem. Ráda se ke knize vracím.

04.03.2016 5 z 5

Papežův penis a jiné básně Papežův penis a jiné básně Sharon Oldsová

Propracované, niterné, čtivé. Příjemné překvapení.

04.03.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Skvělá kniha. Trochu mi trvalo, než jsem se v ní zorientovala, ale pak už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Normálně si v knížkách nezatrhávám pasáže, které se mi líbí. Ale tady je těch pasáží, které mě oslovily natolik, abych ten roh ohnula, hned několik. A navíc, proč být normální, když je tak skvělé dělat jiné, výjimečné věci. Vtipné, milé, laskavé...

29.02.2016 5 z 5

Tappi a první sníh Tappi a první sníh Marcin Mortka

Nesmírně milá knížka, kterou se prolíná vůně horké čokolády. Viking Tappi je sympaťák, který si se vším poradí. A sobík Chichotek je takové malé, veselé třeštidlo :-)

24.02.2016 5 z 5

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Mimořádně silný román, přečtený jedním dechem. Hltáte každou stránku zatímco očekáváte neodvratný konec. Pět sebevražd. Osamělost, zoufalství, apatie. Tuhle knihu budu muset chvíli rozdýchávat.

21.02.2016 4 z 5

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Nádherný průřez kulturním děním, politikou a vědou v roce 1913. Se špetkou ironie.. Jsem nadšená!

17.02.2016 5 z 5

Morantologie Morantologie Caitlin Moran

Tohle mi prostě nesedlo. Ač mám ráda jistou dávku drzosti, občas jsem měla chuť praštit autorku paličkou po hlavě. Celkem svižná kniha, od které jsem však očekávala až příliš.

26.01.2016 2 z 5