IvetB IvetB komentáře u knih

Sto sonetů o lásce Sto sonetů o lásce Pablo Neruda (p)

Sbírka básní věnovaná milované ženě. Nádherná láska..

10.07.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika plná decentního humoru a ironie.

04.07.2017 5 z 5

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

Skvělá kniha. Ještě chvíli ve mně bude doznívat..

28.05.2017 5 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

Silná kniha s nesmírně těžkým tématem. Měli bychom žít tak, jak se od nás očekává, nebo tak, jak chceme? A je nutné za každou cenu zůstat silný? Projevit emoce není znak slabosti..

07.03.2017 5 z 5

Nejlepší kniha od Murakamiho, kterou jsem zatím četla. Hm.. s tímhle autorem je to složité. Nejde říct, že buď autora zbožňujete, nebo jej nenávidíte. Záleží to na vnitřním nastavení člověka. A buď vám kniha v daný čas sedne a nebo ne. A tahle kniha mi sedla hodně.

19.02.2017

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Krásná a náročná kniha.. Na čtení člověk musí mít čas. Občas stojí za to knihu jen tak zavřít a o myšlenkách v ní zapsaných jen tak přemýšlet. Některé pasáže se mi zaryly do duše celkem hluboko.

"Z tisíce zkušeností, které učiníme, zformulujeme do slov nejvýš jednu. Mezi všemi těmi němými zkušenostmi jsou skryty i takové, které našemu životu nepozorovaně propůjčují tvar, barvu a melodii."

01.02.2017 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Působivá a čtivá kniha. Některé povídky mě nadchly více, některé méně. Nicméně mi to vrtá hlavou a vtírá se otázka: "Co se k čertu dělo dál..?!" Jakmile se do příběhu začtete a s postavami se sžijete, je konec. A možná to tak má být. Ostatně je to tak i v životě.

25.01.2017

Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Ne, ne a ne. Psychosomatika je mocná, ale tahle kniha je příšerná.

19.01.2017 odpad!

Kybernemoc! Kybernemoc! Manfred Spitzer

Zajímavá kniha o tom, jak digitální média ovlivňují náš život. A to už od útlého dětství. Po přečtení člověk začne mnohem více vnímat, kolik času a pozornosti takovýmto médiím věnuje.

15.01.2017 4 z 5

Díra v duši Díra v duši Tiffanie DeBartolo

Stalo se to, co se asi stát mělo - tahle kniha mě zasáhla. Hluboko. Není to žádný přeslazený románek. Krásná a nesmírně těžká kniha která ve vás zanechá nesmazatelnou stopu.

12.12.2016 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Že bych si po přečtení měla chuť obout běžecké boty a vyrazit.. vůbec. A to běhám vcelku aktivně. Kniha nebyla nic pro mě. Možná jsem od ní čekala příliš, když mi ji kamarádi běžci vychvalovali. Wow efekt se nekonal. Ale věřím, že si své čtenáře najde.

20.11.2016 3 z 5

Nícení Nícení Ivana Myšková

Tak tohle bylo NĚCO. Neuvěřitelný cit pro jazyk, hra se slovy a s obrazy. Výborná kniha kterou jsem si užila od začátku do konce.

21.10.2016 5 z 5

Proměny démona Proměny démona Michail Jurjevič Lermontov

Krásný náhled do básníkova života.

28.08.2016 4 z 5

Psychopatologie všedního života Psychopatologie všedního života Sigmund Freud

Že by náhody opravdu neexistovaly?

16.08.2016 5 z 5

Ne. Fakt ne. Snažila jsem se ale tohle se nedalo. Nápad originální. Ale někdy to nestačí..

12.08.2016 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

První kniha od Nesba se kterou jsem měla tu čest. Ze začátku jsem z ní nebyla, tak jako někteří tady, nadšená. Ale čím víc se děj rozvíjel, tak mě to víc a víc dostávalo. Dobrý!

08.08.2016 4 z 5

Smuténka Smuténka Jan Skácel

Teskně krásné..

21.07.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po slibném hodnocení mých přátel jsem se na to tedy také koukla. A říkám si, co na tom všichni vidí? Žáden velký humor. Pár ucházejících vtípků na začátku, zbytek už jen utrpení. Oddechovka k vodě, možná..

24.06.2016 2 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Fulghum v celé své kráse. Opravdu jde poznat, že je autor opět starší a moudřejší.. Ráda bych vám k tomu napsala více, ale nenacházím slov. Tohle je ryze pocitová záležitost. Tato kniha bude mít v domácí knihovně rozhodně čestné místo.

19.06.2016 5 z 5

Hra o manželství Hra o manželství Jeffrey Eugenides

Tak tohle bylo něco... Náročná kniha. Tři hvězdy dávám za konec. Ten byl jasný a výstižný.

02.06.2016 3 z 5