ivetapl ivetapl komentáře u knih

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Srdce nás nežádá o dovolení, aby mohlo něco cítit. Prostě to cítí.

Já jsem tak citově vyčerpaná.
Tohle bylo... Když už jsem si zvykla, jak si Knight a Luna dělali naschvály, tak jsem dostala další ránu. Ránu o které jsem věděla, že přijde, ale nebyla jsem na ni připravená.
Brečela jsem. A ne jednou...

Já nemůžu říct moc věcí. Snad jen, že jsem tohle nečekala. Ta kniha mě vyždímala. Bolelo mě to za ně oba. Za všechny. Kdo četl tak ví! Kdo nečetl... Tak to vezměte od prvního dílu první série. Tenhle díl se s Rozmazlenou princeznou podle mě nedá ani srovnat. Tohle je... Šíleným způsobem úžasný!!!

Kdo četl sérii Hříšníci - příběhy rodičů Nové generace, tak ví, jaký styl psaní má autorka. Že dostanete příběh, z kterého vás bude bolet srdce. V kterém je mužská postava Hajzlík. (Občas mě jen ta mužská...)Kde budete číst o ublížení, zamilovaní, získávání a ztrátách.
Doporučuji pustit si playlist.

25.04.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Přiznávám, že ze začátku (čtyři kapitoly) jsem se nemohla začíst. ‍️
Pak se to zlomilo a já si knihu užila.
Ke knihám od Julie chodím vždy, když potřebuji ,,ulevit". Její knihy jsou nenáročné, pohodové. Úžasně si u nich odpočinete.

Tady máme příběh Nicka (bratr Niny z Pekárna v Brooklynu) a Maddie (kamarádka Niny)... Přiznávám, že jsem Nicka chtěla profackovat aby se probral, Taru bych nejraději hodila přes palubu a zbytek posádky asi taky. Strašně se mi líbilo, když byly Nick a Maddie v zátoce Tajna. A Mad by nebyla ženská, kdyby ke konci neutekla bez vysvětlení.
Více vám neřeknu. Ty knihy je potřeba si přečíst. Zvlášť, pokud jste romantická duše.

25.04.2022 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Kdo zná Elle Kennedy a Sarinu Bowen tak ví, že píší knihy s hokejovou tématikou. A já osobně to naprosto miluju!!! Samozřejmě zrovna tato kniha, série Him a kniha Přísně tajné , není pro každého. Jedná se o #mmromance

Jak jsem psala, kniha je opět v hokejovém prostředí. U každé nové kapitoly, máte i vysvětlení co co znamená. Např. Vhazování, pinčing....

Vůbec nevím, co napsat. Byla to jízda. Skvělá jízda.

Graham svou homosexualitu skrývá. A po tom, co se stalo, se ani nedivím. O Rikkovi to někdo zjistil, vykecal a nedopadlo to dobře. O to víc to chce Graham skrývat a doufá, že se z toho ,,dostane". Proto opilý vyhledává společnost holek... Ovšem..? Má to úspěch...? Jedna z nich byla i Bella. Události berou za své a první láska se nezapomíná. Máme tu nádherný příběh, plný bolesti i vtipných chvil.
Skvělá v knize byla o Rikkerova babička a Grahama máma. Ovšem Rikkerova máma? Nafackoval bych jí za to, jak se zachovala k 16 letému klukovi. I jeho tátovi. Ten si trošku šplhnul na konci.
Trošku mě mrzí, že nebylo nakonci něco o tom, co se ,,stalo" v týmu na konci. Jak se někteří zachovali...

25.04.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Amo Amo, co mi to děláš?
Kniha se opět četla sama. Opět mám spoustu otázek a nemám odpovědi.
Pokud se vám nelíbili předchozí série, tak se téhle vyhněte. Amo má prostě svůj styl a ne každému sedne.
Já tu šílenou ženskou a její knihy miluju.

Máme zde příběh, který je opět temný. Máme tu čtyři muže a jedno ptáče, holubička, která ztratila svá křídla. Jak to asi může dopadnout? Zlomí ji? A je Dove ta, která si myslí, že je? Kdo vůbec je? A proč má svůj Stín,některý ji najde vždy, když promluví?

Kingston, Killian, Keaton, Kyrin. Bratrstvo z Kizniče. Samé mužské jména na K a to nemluvím o příjmení. Se to Amo asi nějak líbí ... Ovšem má to něco do sebe... V knize se nám objeví nějaké mužské postavy z Elitního klubu králů a já jsem zvědavá na jejich další působení v další knize.
Určité scény tu jsou samozřejmě také. A nebyla by to ano, kdyby nebyly drsné.

Je tu zajímavý děj. Líbil se mi a asi bych se na takové představení, jaké zažijeme v knize chtěla podívat. Je to šílené, ale musí to být skvělé.
Je tu opět nějaké tajemství, věci, které zatím přesně nevíme. Třeba kdo je doopravdy Patietie? A jak bude příběh pokračovat? Už aby vyšel další díl! Protože jak jsem psala, já tyhle šílené knihy miluju!

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Miluju Julii Caplin!!
Má druhá kniha od autorky a úplně chápu, proč ji všichni milují.
Ona umí tak nádherně popsat to prostředí, že máte pocit, že jste tam také. Stejně tak krásně umí popsat dezerty. Hned bych si dala. ️️

Sebastiana bych na začátku opravdu nakopala do zadku za to, jak se choval. Nina mi přišla, že na co sáhne to po... Ale časem se ukázal opak. Chtěla bych zažít jejich kurz, stejně tak bych chtěla jít do téhle cukrárny.
Nicka - bratr Niny, bych kopla taky. Všechno mohlo být jinak už před 10 lety... Chápu bratrskou starost, ale co je moc, to je moc...

Ten příběh opět krásné plynul. Vůbec mi nevadilo, že je kniha opět ve třetí osobě. Užila jsem si to opět naplno.
Takže opravdu doporučuji. Teď v chladných dnech to je to pravé.

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Tak do jaké skupiny patříte vy? Líbila? Nelíbila? Ještě jste nečetli?

Já upřímně ... Nevím...
Myšlenkové pochody Laury? Nechci ho, chci ho, nechci... ‍️
Měla jsem nějakou představu díky filmu na Netflixu. Ta naplněna nebyla.

Nějak jsem nepobrala- kdy se Laura do Massima zamilovala? Chyběla mi tu nějaká chemie, mezi nimi. Nebylo snad ani kdy by se to mělo stát. Ona spadne nalitá do moře, on ji ,,zachrání" a hup, je to tam?! Ne. Ani jindy jsem žádný náznak zamilovanosti nezaznamenala. Měla jsem problém se do knihy začíst. Když nebudete mít ale velké očekávání, tak na ,, odreagování" to bude super.

Co si myslím, že bylo povedené, tak ,,postelové" scény. Hrubé, tvrdé, zvrhlé, ale přesně to k nim sedne. Popsané skvěle. Ale to je dost špatně, aby bylo jen tohle na knize fajn. Ne každý tohle totiž čte rád. ‍️

Když se na to tak koukám, tak vím, že druhý díl si přečtu jen proto, že mě zajímá jak to dopadne.

21.12.2021 2 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Absolutně to miluju!!! Od začátku do konce. Hltala jsem každé slovo, každou větu, každou stránku. ️️

Damiena jsem nejdřív nechápala. Jenže hned jak sem zjistila proč se chová tak, jak se chová... pochopila jsem. ️ Ale milovala jsme ho hned po jeho prvních třech větách.
Chelsea byla skvělá. V dílu Milovaný nevlastní bratr jsem ji neměla ráda a ani by mě nenapadlo, že bude mít svou knihu. Ale jsem strašně ráda, že ji má!
Jejich popichování, díra ve zdi... Prostě tohle chcete! ️
Tohle bylo tak úžasný. Epilog byl boží. Když se objevil Damiena bratr Tayler, bylo mi jasný, že se tam musí ještě něco odehrát. A sakra doufám, že o něm bude další kniha!
Za mě jedno velké ANO! ️️️

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Wow. Za mě nejlepší samostatná kniha od Vi!! ️️️
Líbilo se mi, že jsou v knize kapitoly o Grantově minulosti a ne jen vyprávění či chvilkové vzpomínky. To co se mu stalo je... Šílený. Nedovedu si to představit, muselo to být strašné.

Kniha je napsná opravdu úžasně a líbila se mi od prvních stránek až dokonce. Skvělý příběh, ale nečekejte tunu sexu. Kniha to ani nepotřebovala. Čte se sama.

Grant i Ireland jsou skvělý už od začátku. Irelandin e-mail mě dostal. Bála jsem se, že Granta sestra bude nějaká bláznivá, která bude Ireland zavařovat, naštěstí vůbec nic z toho se nekonalo. To co se stalo Grantovi... Je silný, bohužel věřím, že se něco takového děje i v reálném životě.

29.07.2021 5 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Tak toto...?
S klidným svědomím mohu říct, že to je můj nejoblíbenější díl ze série. ️️
Reid je takové zlatíčko. ️ Mrzelo mě, čím si prošel, jeho minulost... Avšak Becca je skvělá duše a minulost ji nezastrašila.
Hrozně se mi líbilo, že Reid není ten typický týpek, boháč, namakanec jak blázen... Že je plachý co se týká žen (hlavně Rebeeci).
Jeho si proste zamilujete.
Rebeeciin táta mi tedy hnul žlučí, ale jsem ráda, že se tam Reid nedal!!
Líbí se mi, že je tam pořád propojenost s Gavin Group - žese tam objevují lidé z duologie Kontraktu.

29.07.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Toto byl jiný příběh, než normálně čtu. Byl silný. Smutný... Plný emocí.
Na jednu stranu se mi líbil, na druhou si říkám cože?
Kya neměla lehký život. V 7 letech zůstala úplně sama, v chatrči v bažině...Bylo z ní pro lidi z města Vlčí dítě... Smáli se jí, opovrhovali jí.... A přesto z ní vyrostla výjimečná žena.

Je to opravdu zajímavý příběh a určitě stojí za přečtení.
V knize je nádherně popsána divoká příroda.

29.07.2021 3 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Aaaa, boží
Absolutně jsem to ,,žrala" od začátku do konce ️
Tohle je tak čtivě napsané! Vtipné, úsměvné, ňuňu..
Obě hlavní postavy jsou boží a úplně jsem si je zamilovala! Ally hned ve chvíli, kdy vešel Dominik do restaurace, kde pracovala. Dala mu slušnou sodu

Tohle si musíte přečíst a nenechte se odradit, že to je bichle. Je, ale nebudete se v ní nudit!! ️

11.06.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Blake jsem si zamilovala hned, třebaže se ze začátku choval jako blbec... Jeho chování jsem ale absolutně chápala. Během čtení mi přirostl k srdci ještě víc ????
Jude.. ze začátku jsem si myslela, že to bude nějaká nafrněná pipka, ale naštěstí se to vyvrátilo. ???? To, co se jí stalo v L.A. mě překvapilo...a tak nějak věřím, že to tak opravdu funguje...

Tento pár byl jako ostatní úplně úžasný a mrzí mě, že není žádný další díl ????????♥️

02.04.2021 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Aaaa, tak mě mrzí, že už to mám přečtené ????♥️ Myslela jsem, že mi to vydrží dýl ????
Příběh je opět úžasný. Občas mi tam vadily některé věty, ale jen proto, že zněly tak nějak.. nereálně.. ale to bylo asi překladem. Věřím, že v originále to zní lépe. ????
Seznámení Caleba a Teagan bylo věru vtipné ???? Caleba mi přirostl k srdci hned při jejich seznámení ????
Škoda, že se musel vrátit domů...
Teagan mě nejdřív trošku stával svým chováním, ale jakmile se vzpamatovala,bylo vše fajn ????

Pro některé to asi nebude nejlepsi kniha od Penelope, ale já tohle miluju

02.04.2021 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Ben a Lizzy.. Věkový rozdíl 8 let. A Lizzy mi přišla víc dospělá než Ben ????
Nějak nevím, co k tomu říct. Opět se to nádherně četlo a je to skvělé zakončení série .
Martha mě tady vyloženě sr**a a obešla bych s bez ní ... ale na tom, že to bylo skvělé to asi nic nezmění .
Sérii určitě doporučuji .

01.03.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Příběh je úžasný. Napsané je to skvěle, čtivé, svižné. Nebudete se nudit! Líbí se mi, že je to i z pohledu Lachlana.
Líbí se mi, že Kiera není vyhublá princezna, ale je to žena krev a mléko, která se jen tak nedá.
Lachlan...já badboye v knihách miluju a tohohle jsem si zamilovala hned co se tam objevil. Jediné co mi na něm vadí, je to jméno ..
Tohle doporučuji všema deseti!!!

24.01.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když jsem začínala knihu číst, nečekala jsem ani zdaleka takový příběh, který mi dala... Úžasná knížka, úžasný příběh... Moc se mi líbilo, že se Holder a Sky nerozešli jako ve většině knih. Drželi spolu i přes všechny strašné věci, co se jim děli... Úžasný. Už chápu, proč spousta lidí autorku doporučuje

05.11.2020 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Ani nevím, co napsat. Hltala jsem každé slovo... Skvělá kniha. Doporučuji..

30.07.2020 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Kniha mě bavila :) četla jsem, že Kontrakt byl lepší.. Ale neřekla bych. Obojí mě hodně bavilo. Věřím tomu, že láska dokáže člověka změnit.. Doporučuji :)

23.06.2020 5 z 5

Láska přes hranice světů Láska přes hranice světů Josie Williams

Po delší době #slowburn kniha. A já si ji totálně užila.

Věříte na něco mezi životem a smrtí? Já si myslím, že něco kolem nás je. A kdyby to bylo tak, jako je to rady v knizeasi bych tam chtěla zůstat
Ryder se mi jako postava moc líbil. Třebaže se choval sobecky. Ovšem chápu jeho touhu po doteku, po připomínce života. Touhu po tom být s Maggie.
,,Je mi jedno, že ji miluješ! Jsi mrtvý, Rydere. MRTVÝ!
Druhou šanci už nedostaneš. Jednu už jsi měl s umřel jsi! Ty s touhle holkou nikdy nemůžeš být šťastný až do smrti, to prostě nejde. Tohle, prskne a mávne kolem nás rukou, ,, je všechno co máš. Tohle je ve tvé pohádce až navěky. A možná nebudeš ani šťastný, je to spíš docela mazec, tenhle položivot, ale musíš si s tím poradit co nejlíp.
,,Fajn, ale třeba mi tohle nestačí!
Maggie byla milá a osamocená holka. Její postava se mi také líbila, ale dost mě mrzelo, co vše v životě prožila. Když se pak objevil Rydernebo mám říct spíš Charlie?
Tenhle příběh mě opravdu dostal. Kniha se četla sama. Ten konec? Tohle jsem opravdu nečekala. Měla jsem v hlavě jiný scénář konce. Ovšem nemůžu říct, že bych nebyla spokojena s tím, jak to vlastně dopadlo.
Poslední kapitola je z pohledu Jade, kamarádky Rydera. Taky zemřela a byl z ní potulný duch společně s ním. Ona na to, co Ryder dělal měla svůj názor a ten názor taky chápu.
Pokud hledáte jednohubku, o nešťastné lásce mezi životem a smrtí, tak tohle můžu doporučit. Možná je kniha pro mladší čtenářky, ale mě za srdce chytla.

05.11.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Tohle byla taková jízda! Bohové v moderním světě. Naprosto geniální.

Příběh o Hádovi a Persefoně. Seznámí se, když Persefona překročí řeku Styx. Do té doby byl Hádés jen mýtus v Horním městě.
Co mě totálně překvapilo, tak to, že byl úplně jiný než jsem čekala. Opak Dia. Naprosto úžasný a propadla jsem mu hned.
Persefona je tvrdá, ač se to nemusí zdát. Jen tak se nevzdává. A plán, který navrhne Hádovi? Bláznivý. Jiné slovo mě nenapadá, ale zároveň i geniální.
I když může rozpoutat válku...

,,A pokud jsem tvoje...Tak ty jsi můj."
,,Ano. Do prdele, ano. Jsem tvůj."

Najdete tu hodně peprných scén. Ne jen romantiku. Budete se i smát, několikrát. Čtení vás bude strašně bavit a věřím, že knihu slupnete jako malinu. Budou se vám líbit i vedlejší postavy. Třeba Hermé je naprosto skvělá.

,,Už jsi přemýšlel o jménech?"
,,Pes."
,,Háde. Máš tři psy. Nemůžeš jim všem říkat ,pes'. Potřebují jména."

Říkám vám, že touhle knihou nesáhnete vedle. Romantika, temno, erotika, vtipné scény... vše co potřebujete najdete v tomhle nádherném příběhu.

31.08.2022 5 z 5