Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Já nevím. Chtěla jsem jednohubka a to se mi splnilo, ale nepobavilo mě to tolik, jak by asi mělo. Kresby mi taky nepřišli tak skvělí. Upřímně nechápu, proč je tato série tak oblíbená.

07.05.2023 3 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Krásná a rostomilá jednohubka. Zaujalo mě, že autorka čerpala že svého života. Každý pár se v některé situaci najde.

14.04.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tento žánr moc nečtu, takže nikdy nemám nějaké očekávání. Kniha se mi líbila. Ze začátku mě překvapily vědecké detaily, ale potom mě začaly bavit. Theo byl zvláštní, ale oblíbila jsem si ho.

27.02.2023 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Na knihu jsem se chystala dlouho a teď na to byl správný čas. Překvapilo mě, že na rozdíl od předešlích knih, tam bylo trochu vážnější téma. Taky mě udivilo, že se to odehrávalo v delším časovém období, tak to nepůsobilo tak uspěchaně. Charlee jsem si oblíbila a často jsem se v ní i viděla. Noah je takový typický bad boy, kterého jsem si užila.

31.01.2023 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Knihu jsem dlouho odkládala, ale konečně nastal její čas. Moc zvratů tam není, až na ten konec. Hlavní hrdinka se zvláštním talentem, byl za mě super nápad. Líbilo se mi taky, jak se jí ten talent na konci vyvíjel. Překvapilo mě v druhé polovině to nově vzniklé skoro přátelství. Hezká kniha na odpočinek.

19.01.2023 3 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Dlouho jsem si chtěla přečíst něco s rádoby pirátskou tématikou. Kniha mě bavila a krásně se četla. Na začátku jsem si myslela, že je pro trochu mladší čtenáře, ale postupně jsem zjistila, že ani z daleka ne. Postavy byly skvělé a romantika byla dobře napsaná. Jediné co mě mrzí, že mě děj nepohltil, tak jak bych si přála.

10.01.2023 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Tohle bylo asi o trochu lepší než předchozí díl. Tady mě Easton tolik nevýtáčel a zase se mi líbil. Celou dobu mi bylo líto dvojčat, hlavně v druhé polovině, ale líbilo se mi jak to s nimi skončilo v poslední kapitole. Věci z Hartleyina pohledu mě bavily. Ella se mi tady taky líbila, ale mrzelo mě, že tam skoro nebyl Reed. To vyvrcholení děje mi přišlo zbytečně překombinované, ale alespoň se všechno vyřešilo. Poslední kapitola bylo úžasná a jako zakončení celé série perfektní!

12.09.2021 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

První polovina se mi moc nelíbila. Bylo to čtivé a vtipné, ale motalo se to pořád kolem toho samého. Steve se mi taky nezamlouval. Druhá polovina byla už lepší. Pořád se sice řešilo to stejný, ale už se to někam posunovalo. Vraha jsem neodhadla, ale taky jsem o tom moc nepřemýlela. Konec se mi líbil, nebyl moc přeslazený.

24.08.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tohle bylo stejně dobré, ne-li lepší, jako Navždycky. Tady mi mnohem víc sedla hlavní hrdinka. Pravda, občas se chovala jako rozmazlený spratek, ale většinou jsem se s ní stotožňovala. Sice nemám Elfa a Luciho (ten byl nejhíc ), ale taky dvě stránky které se spolu hádají. Ava byla zábavná, šílená a plná fantazie. Taky Chris Carter byl skvělý. Sice u sametného děje je asi nulová šance, že se to někdy stane, ale na odpočinek dobrý.

20.06.2021 4 z 5

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.

29.04.2021 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Četla jsem to už po druhé, takže pro mě rozuzlení nebylo žádné překvapení. Přesto se našly detaily, které jsem si nepamatovala. Postavy nebyly ploché a postupně se vyvíjeli. Na začátku jsem si oblíbila Bronwyn a Natea a postupně i ostatní. Bylo hezké pozorovat, jak mezi partičkou lidí, kteří se skoro neznají, vzniká zvláštní pouto. Tato kniha patří mezi ty lepší YA knihy.

03.04.2021 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

To bylo mnohem lepší než předchozí díl. Bylo to čtivé a hrozně rychle to utíkalo. Hodně se tady řešila politika, která mi většinou v knihách vadí, ale tady se mi líbila. Taky to bylo celé nabité akcí, takže jsem se většinu času nenudila. Pět hvězdiček jsem dala hlavně za ten konec.

07.03.2021 5 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

To bylo skvělý! Romantická linka úžasná a vtip tam taky nechyběl. Při tolika rozhovorech a situacích jsem se tolik nasmála. Ale i přesto kolik tam je vtipu, tak je celá situace a příběh smutný, řeší se tam věci, o kterých by se mělo vědět a něco s nimi dělat.

Prvá Prvá Kiera Cass

To bylo tak dokonalý! Lepší než oba předchozí díly dohromady. Bylo to krásný, někdy smutný, ale hlavně dojemný. Nikdy jsem nevěřila, že si tak moc oblíbím Celestu.

04.03.2021

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Dostala jsem něco jiného, než jsem čekala, ale mnohem lepšího. Je to dost hluboký příběh. Je taky drsný, nejen násilím ale i celým dějem. Začátek mi v něčem připomínal Naslouchače, ale potom se to rozjede to úplně jiného originálního příběhu.

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Vůbec mi nevadilo, že jsem knihu nečetla o Vánocích. Ze začátku to byla trochu nuda, ale po 100. stránce se to rozjelo. Někde od půlky jsem doufala v jeden možný konec, ale ono to dopadlo jinak, mnohem lépe! Příběh vás chytne za srdce.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale zase to vylepšil ten napínavý konec. Tento díl byl lepší než druhý, ale horší než první.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Byla jsem překvapená, jak rychle to ubíhalo. Vzhledem k tomu, že jsem film už viděla tolikrát, že ho znám skoro nazpamě. Ta kniha byla lepší, vtipnější a romantičtější. Super, měla jsem ji přečtenou fakt rychle na to, že to není žádná tenoučká knížka.

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Tohle byl asi zatím nejlepší díl, nebo alespoň stejně dobrý jako ten první. Líbilo se mi, jak se tam rozvíjely i vztahy jejich přátel. A taky se mi líbilo, jak se tam začínají řešit vážnější témata.

Stela a Vajíčkový strom Stela a Vajíčkový strom Richard Dungworth

Krásná knížka pro malé děti. Dobře viditelný text, kterého je tam poskromnu, na obrázcích, takže se to pěkně čte. Na konci jsou otázky pro zopakování děje. Tato knížka je jak stvořená pro první přečtení celé knihy pro malé děti.