IvcaIva IvcaIva komentáře u knih

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Kniha se mi dobře četla, příběh byl napínavý. Rozuzlení mi přišlo trochu moc akční. Jenny mi byla docela nesympatická - stále omdlévající hysterka. Proto 3/6

27.06.2023 2 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Deti cetly samy uz od 5 let, proto je tato " povinne volitelna" cetba v 1. tr absolutne nebavila. Mely nacteno tou dobou uz spoustu jineho.
Ale pro opravdu zacinajici ctenare je knizka docela vhodna. Deti se v ni az tak neztratí,tyka se znamych oblibenych temat a deti maji radost,ze hadanku zvladly.

17.06.2023 2 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Uzasneho pana Zacka uplne zboznuji. Knihu jsem dostala s venovanim pri ukonceni 1. tridy ZS v r. 1987!!! Nadtesti zadne tendencni knihy,ale tento poklad s venovanim od nasi tr.ucitelky. Do ted ji mam, obe moje deti ji cetly, stale je to inspirujici a vtipne. Ilustrace od p. Borna jsou nepřekonatelné. Kniha je nas domaci poklad a verim,ze ji jednou pobavim i sva vnoucata. Doporucuji! I letos, v r. 2023, se dokonce hodila pro recitacni soutez. Proste stale " trendy".

17.06.2023

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Deti cetly, pak jsme poslali dal k precteni pratelum. Vtipne, mile,usmevne a z prostredi,ktere celkem zname. Pro deti 7+ urcite doporucuji. Videli jsme po precteni nakonec i v animovane forme v TV a bavilo stejne tak,jako knizka.

17.06.2023

Kořist Kořist Darcy Coates

Bavilo,napinave a desive zároveň. Bydlim na kraji vsi hned u lesa a lesni zkratku k nam domu jen tak delsi dobu asi nepouziju...
Od pani D.Costes si urcite sezenu dalsi knihy! A budu se, v na pet zapadu zamcenem dome, zakryta pod perinou, zase mrazive bat. 5*

17.06.2023 5 z 5

Dvanácté zlo Dvanácté zlo James Patterson

(SPOILER) No nevim,jsem na rozpacich. Jak uz bylo zmineno, resi se tu same vztahy a krize kolem nich, a ze samotneho strhujiciho detektivního pripadu,ktery bych ocekavala, je okrajova vec,ktera se na konci vlastne "sama" vyresi. Ze ma hlavni vysetrovatelka dite,o ktere se boji, to je fajn vedet,ale cist si o tom,jak se o sve decko boji malem 2/3 detektivni knihy,to uz je moc. Me deti taky mivaji horecky, ale neotravuju s tim většinu casu kolegy v praci.
Asi uz je u me " prepattersonovano".

17.06.2023 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Vynikající kniha, perfektně se četla, je v ní napětí a děj má spád. Moc doporučuji.

19.04.2023 5 z 5

Devátý soud Devátý soud James Patterson

Nenáročné čtení do MHD. Ale nijak zvlášť mě děj ani nenapínal, ani nezaujal.

19.04.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední! Dobře se příběh četl a vedle mě k zamyšlení, zda se opravdu máme v současné době tak špatně, jak to na první dojem vypadá?!

06.04.2023 5 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Celkem drsně vylíčená realita života méně vyspělých národů. Člověk si po přečtení takovýchto příběhů uvědomí, že má vlastně štěstí, do čeho se narodil.
Čtivé, drsné a přitom děsivé.

06.04.2023 5 z 5

Znehybnění Znehybnění Richard Burke

Zajímavý příběh, četlo se mi dobře, ale bylo mi z toho až smutno (několik zničených životů).

30.03.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Velice čtivé a přitom hrůzné. Hlavní kriminalistky mi bylo místy i líto, co se týče osobního života, autorka se na ní docela "vyřádila".
Od paní Trpkové si určitě zase něco přečtu.

14.03.2023 5 z 5

Záhada ostrova Flatey Záhada ostrova Flatey Viktor Arnar Ingólfsson

Právě mám rozečteno. Spousta nudných pasáží, k závěru se příběh trochu "rozjel", jelikož jsem zvědavá na rozuzlení, knihu dočtu. Ale nijak zvlášť z ní nadšená nejsem, a to jsem veliký fanoušek severské krimi !

14.03.2023 2 z 5

Pohár zlata Pohár zlata John Steinbeck

(SPOILER) Moje nejoblíbenější Steinbeckova kniha, byť se z jeho tvorby docela vymyká. Přečetla jsem za jediný den, do hlavní postavy, by´t se jednalo o člověka mimo zákon, jsem se úplně vžila a závěr knihy,kde je vylíčena jeho smrt, jsem i slzu upustila a ani u toho nedýchala.

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Perfektní kniha, opravdu, jak tu už bylo zmíněno, nese prvky velkého napětí a až hororového tajemna.

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Čtivé a přitom k zamyšlení.

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Podle knihy byl natočen perfektní film. Bavilo.

22.02.2023 4 z 5

Nevinný Nevinný John Grisham

Trochu zdlouhavé, ale jelikož jde o skutečný příběh, určitě jej dočtu. Ukázka toho, jak několik mizerně pracujících a ulhaných lidí dokáže zničit několik životů!

22.02.2023 3 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Koupil jsem své mámě k Vánocům, pár receptů jsem i vyzkoušela, občas nějaká rychlovečeře se z knihy vybrat (i sníst) dá.

20.02.2023 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Nedočteno. Pár vtipných obratů, ale děj naprosto o ničem. Paní devátou zkusím ještě jednou, snad už tolik nezklame...

20.02.2023 odpad!