Záhada ostrova Flatey

Záhada ostrova Flatey https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42872/zahada-ostrova-flate-42872.jpg 3 31 31

Na neobydleném místě v západním islandském fjordu je nalezena mrtvola. Policie je bezradná, neboť se zdá, že záhadné úmrtí má jistou spojitost se středověkým rukopisem.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flateyjargáta , 2004

IvcaIva
14.03.2023 2 z 5

Právě mám rozečteno. Spousta nudných pasáží, k závěru se příběh trochu "rozjel", jelikož jsem zvědavá na rozuzlení, knihu dočtu. Ale nijak zvlášť z ní nadšená nejsem, a to jsem veliký fanoušek severské krimi !

Jessybelle
21.11.2019 4 z 5

Nejprve jsem si říkala, co je to sakra za severské krimi, a těšila se de takto na kurzívou psané konce kapitol... Ale nakonec to nebylo vůbec špatné... Rozuzlení bylo zajímavé...
Každopádně to není "top" severské krimi... alespoň za mě, ale přečíst se to rozhodně dá...

Schamila
09.05.2019 3 z 5

Dalo se, poznání, jak se žilo na Islandu před 50 lety, k tomu pár vražd, které byly zvláštní - dost nepředvídatelné. Zase něco z jiného soudku. Beru, že nemohou být všechny knihy stejné ….

marek1278
25.11.2015 3 z 5

První půlka knížky je vcelku "nudný" popis ostrova Flatey a jejích obyvatel, nic moc se nikde neděje, nakonec je z toho docela pěkná zápletka, ale nic extra. Ale člověk se aspoň něco dozvěděl o islandské mytologii díky úryvkům po každé kapitole z Flateyjarbóku :)

petrels
03.05.2015 3 z 5

Pro evropana zajímavé čtení o životě na Islandu. Je to první knížka od islandského spisovatele.
Počkám si až přečtu další abych mohl být objektivnější.

konicekbily
29.04.2015 3 z 5

Popis života na Islandu je docela dobrý, námět také, ale celkově to moc nevyšlo.

Evik30
22.04.2014 2 z 5

Není to sice nejlepší severská detektivka, ale byla psána celkem v zajímavém stylu.
Námět byl perfektní, ale chvílema jste od detektvního příběhu přecházeli do popisu islandské krajiny.
Pořád mě v islandských detektivkách fascinuje to tykání mezi všemi lidmi ať už se znají lépe nebo ne.
Vím jen jedno. Na Islandu bych moc bydlet nechtěla.

Alma-Nacida
21.11.2013 2 z 5

Hm... Bylo dřív takové oblíbené rčení: Freude, Freude, Freude, vždycky na tě dojde.
Tady mě napadá jen: Ty, ty, Dane Browne, neodbitný klaune. :-) Nějak se s těma záhadama rozth pytel. Velký.

vilemina
18.06.2013 2 z 5

Mne se kniha moc nelibila. Rozuzleni bylo sice velmi napadite, ale vetsina knihy docela nudna, pokud tedy nejste fandove do zivota v islandskem zapadakove...

kopretina21
01.04.2013 3 z 5

Ale jo, je to pěkné počtení, takové seversky syrové. Záhada má překvapivé vysvětlení. Čte se to dobře.

Island islandská literatura severská krimi

2008  78%Před úsvitem
2009  68%Záhada ostrova Flatey