ivca79 ivca79 komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hledala jsem knížku do čtenářské výzvy z 50-ti nejčtenějších. Podle obálky mi přišlo, že jsem si jí asi chtěla přečíst, tak jsem to zkusila.
Měla jsem z toho stejný pocit, jako když jsem ve svých 13 nebo 14 dostala do ruky první knížku od Valji Stýblové Až bude padat hvězda, což je před víc jak 30 lety, takže vlastně si vlastně pamatuju jen ten pocit z knížky a ne příběh samotný.

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvělý nápad, hezky podané, jen ten konec, na tom chtělo trochu zapracovat, těch 14 dnů tam prostě chybí...

17.08.2020 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

To teda bylo mrtvol

27.04.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Vyhrála zejména délka knihy. Připomínalo mi to děsivé japonské pohádky od Mijazakiho. Poměrně děsivý příběh, kdybych to četla jako mladší, uvažuju o vrácení zbytku knížek z knihovny přes bibliobox a už tam nevkročit.

29.01.2019 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

"Přečteno" jako audiokniha. Cestou vlakem z/do práce čtu eknihy, pokud jedu autobusem, tak audio. Prašina jako ekniha nevyšla, což je škoda, takže jsem si koupila audio.
SPOILERY
Neznám Prahu, takže mi úplně není jasné, jestli Prašina je nějaká část Prahy, nebo jestli je to mezera mezi dvěma čtvrtěmi, která v reálu neexisutje.
Bývala bych se ráda něco dozvěděla o šedých lidech, které zmínila babička, ale už nic víc se člověk nedozvěděl.... a taky něco o záporácích.

08.10.2018

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krásný popis Japonska a japonského myšlení, jen mi to chvílemi nesedělo s tím, co jsem se o Japoncích dozvěděla já.

02.05.2024 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

(SPOILER) Tohle si už nikdy nikdy nikdy nechci přečíst. Byla jsem z toho úplně vyřízená. Všude se psalo že si to musím přečíst a teď, s odstupem pár měsíců mám z toho slovy štítků u knihy: úzkost a psychická traumata. Až tak dobře to bylo napsané.
Ale tímto prosím nakladatele i autora, pokud to čtete: chce to velké upozornění nic pro slabé jedince.

SPOILER: Úplně mě odrovnala ta spolužačka na tom školním srazu a pak ten konec. Celé to bylo psané tak, jak se hlavní hrdinka cítila - že si vlastně úplně není jistá, co se jí děje a jestli se jí to děje.

30.04.2024 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tohle jsem si chtěla od vydání přečíst, pak jsem si jí asi i koupila a zapomněla... a objevila jsem jí úplně náhodou, když jsem hledala něco do čtenářské výzvy. Člověk by se klidně začal bát jezdit metrem.

30.04.2024 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Na knížku jsem byla zvědavá dlouho.... ale pořád na ní nebyla nálada. Téma, příběh, super... rozuzlení i konec asi OK, až na ty motýly. To na mě bylo trochu zbytečné. Jinak bych ji doporučila všem, které živí sociální sítě :)

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Čtivá kniha od začátku do konce. Některé části jsou vážně úplně děsivé. Klidně by se něco takového mohlo jednou v budoucnu stát, protože podobně to v té společnosti chodí.

07.03.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Druhého dílu jsem se nemohla dočkat. Opět kniha, kterou jsem nerada odkládala a zejména na konci jsem knížku v noci velmi nerada odložila, ale jinak bych ráno byla asi úplně mrtvá, takže dočteno až ráno ve vlaku. Díky mezeře mezi díly bych si příště přečetla znovu první a navázala, protože už mi nějaké souvislosti unikly.

15.02.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná, dojemná knížka

29.01.2019 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Boží, fakt jsme se bavila

26.12.2018 4 z 5

Malá vánoční povídka Malá vánoční povídka Ludvík Aškenazy

Nejlepší vánoční pohádka co jsem četla :)

20.08.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Vtipná oddechovka

09.03.2018 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Škoda, že jsem na knížku nenarazila už jako dítě. Přečteno v rámci čtenářské výzvy -
ve spoustě knih je zmiňovaná.

12.02.2018 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Začala jsem Sedmi manželi, tohle byla druhá kniha od autorky a první se mi tedy líbila víc, ale nedchlo mě, jak se to propojuje, ale dá se číst v libovolném pořadí.
Tahle knížka byla trochu slabší, ale ten konec.

11.05.2024 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opět oddechovka od Julie Caplin

02.05.2024 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Romantická oddechovka. Knížka, kterou člověk při vystupování z metra klidně zavře, ale rád si jí dočte. Stejně jako ostatní knihy od autorky

02.05.2024 3 z 5

Co by kdyby Co by kdyby Jonathan Tropper

Hledala jsem knížku do čtenářské výzvy a tohle bylo dostupné v knihovně. A byla jsem příjemně překvapená. Možná se podívám i na nějaké další knihy autora.