Ivanule Ivanule komentáře u knih

Kniha ztracených přátel Kniha ztracených přátel Lisa Wingate

Tak z této knihy mám takové všemožné pocity, na jednu stranu se mi líbila, ale na druhou stranu mi přišlo,že se děj táhnul, některé pasáže byly sáhodlouze dlouhé a nemyslím, že by tam musely být,ale jinak téma velice krásné a zajímavé, jen by to chtělo trochu lépe pojmout....

15.09.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Tentokrát se dostáváme do období světové války a jak pokračuje život a osud nemocnice a jejích zaměstnankyň, opět se setkáváme s Dorou, Millie, Jesse, nejmladší O´Harovou:) Na další šestý díl se už moc těším!

30.07.2021 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Toto je druhá kniha od autora, kterou jsem přečetla a opět nezklamala. Děj plynul pěkně, ze začátku jsem nevěděla o čem to přesně bude,nečtu totiž anotace:D ale pak mi to začalo docházet. Příběh o holčičce, která má nemocné srdce, on doktor, který z nějakého důvodu své povolání již neprovozuje, akorát teda proč přestal, bylo řečeno až na konci knihy. Jen ten závěr mě teda celkem zklamal, byl takový pro mě ukončený celkem nešťastně, tím že si myslíte jednu myšlenku a pak to tam bylo řečeno ne zrovna dobře

01.06.2021 5 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Krásná kniha o historii jedné rodiny z ostrova. Kniha se krásně četla,bavila mě od začátku do konce, takové knihy si moc ráda přečtu. Je zde vidět,jak se myšlení různých lidí rodiny v průběhu roků mění,stejně jako doba ze začátku klidná,později světová válka všechno změní.

24.05.2020 5 z 5

Oddechová zábavná kniha s vtipnými postřehy matky a zaměstnané ženy,která prožívá každodenní trápení jak v poli rodičovství,které jsou opravdu krásné ukázané a každý si z nich může vzít i to,že přesně tak je to přece i v naší rodině:)tak i na poli pracovním,a začne běhat:) Docela mě tím i na to běhání navnadila:)

06.08.2019 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Krásný oddechový příběh o čtveřici žen,které prožívají své životy jakožto matky,které vedou každodenní životy, jsou šťastné ale i nešťastné,hledají se,touží po dětech...

11.06.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Výborná kniha,začátek teda na rozjezd to trvalo asi 100stránek než se konečně začalo něco dít,ale jinak skvělý příběh ze začátku 20.století,začátku první světové války,ukázka průmyslové rodiny - panstva a jejich služebnictva.

05.06.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Zajímavý příběh o koncentračních táborech Osvětimi a Březince,když jsem četla recenze a nebo i slyšela o knize,chtěla jsem si ji přečíst a dozvědět se více a i když se mi velice líbila,slzy jsem bohužel neronila jako někteří jiní čtenáři. Děj byl popsaný poutavě ale nepřišel mi až tak do hloubky jak bych si představovala a co by mě mělo právě vzít za srdce až tak že bych u knihy brečela,co se mi líbilo hodně byl konec a řeč syna obou hlavních hrdinů ta mě dojala,jak na ní bylo vidět,že syn své rodiče obdivoval a miloval a že mu dali krásné dětství,

22.03.2019 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Skvěle se četla,příběh krásný,je to hodně ze života,protože v dnešní době si myslím,že se tohle hodně často děje,že jeden z manželů je ten co všechno táhne,většinou nebo mi to tak připadá je to žena,která musí pracovat,starat se o chod domácnosti,do toho děti,účty a pak většinou muž,který ´jen´chodí do práce - nedivím se,že některé ženy se cítí nedoceněné a pak když náhodou nemůžou a odejdou,a ten druhý se najednou o vše musí starat - pak mu dojde hodně věcí,další věc ale je jak se s tím ten druhý popasuje,jestli dokáže ocenit nebo zůstane egoistický

25.10.2018 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

O této knize jsem ze začátku vůbec nic nevěděla,ani si nečetla anotaci,jen jsem ji někde uviděla a řekla si ,co kdyby ji měli u nás v knihovně a ono opravdu měli,takže půjčit a přečíst:)Četla se mi jedním dechem,historii mám ráda,konkrétně teda tuto až tak moc dopodrobna neznám,jako vím že někdo maloval,sochal a tak ale víc jsem se o tom nezajímala,čistě jen ve škole co nám řekli,a když vyšla tato kniha chtěla jsem se dozvědět víc.A Itálie další plus:) Upřímně jsem daleko víc měla Michela,nevím jestli tím,co si prožíval,co dělala a jaká byla jeho rodina a že byl mladíček,ale Leonardo se mi moc nelíbil svým chováním,přišlo mi,že vlastně Michelovi závidí to,že je mladý a má toho spoustu před sebou a on starý i když teda jeho obraz Mony Lisy byl jeho nejlepší dílo,co se říká,neviděla jsem ho:) A nejvíc mě teda štval tím,že nedokončoval svoje díla,prostě odjel a bylo....Rozhodně si ji přečtěte!!

04.05.2018 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásná kniha z období 30.let 20.století na území Virginie,kde je skvěle vykreslena situace bílý-černý,kdy bílý pacienti nepůjdou ani za nic na světě k černému doktorovi,ať je to třeba stojí život,jak jsme se u některých porodů v knize přesvědčili. Příběh Patience Murphyové,porodní báby,která se přistěhuje do Apalačských hor,kde se musí vypořádat s tím,že ji obyvatelé neznají,nemají k ní důvěru,protože je to ta,co žije sama,nemá manžela a ještě si k sobě přibrala černošskou asistentku k porodům.Pěkný příběh a já se těším na pokračování

09.01.2018 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Kniha,od které jsem na začátku vůbec nevěděla co očekávat,ale nakonec můžu říct,že je vlastně velice dobrá!Žádné romantické povídačky,všechno se v dobré obrátí vždycky pro hlavní hrdiny knihy,ne tady ne,tady je ukázáno,že jdou napsat velice dobře i knihy,které nemusí mít jen kladné hrdiny,a růžové konce...

02.07.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Teda co napsat:) Nejdříve jsem slyšela o filmu,ale ten jsem shlédla až poté,co jsem si přečetla knížku,protože já to tak prostě dělám:D Kniha se mi velmi líbila,upřímně,já osobně sama za sebe bych se takhle nikam sama jen tak na vlastní pěst rozhodně nevydala,tudíž musím autorce vzdát hold,má můj obdiv.Knížka se čte velice pěkně,příběh krásně plyne,Cheryl teda musím říct,že po té,co jí umřela maminka,byla teda pěkný číslo:) Ale asi každý jednou potřebuje za svým životem,který už nechce vést tak jako do té doby,tlustou čáru a asi je potřeba udělat krok,který by člověk nikdy nedělal (v případě Cheryl teda jít PCT). Myslím,že knížka rozhodně stojí za přečtení,film mi v určitých momentech (samozřejmě jsem to brala podle knížky)jaksi trošku neseděl,a třeba i tím,koho po své cestě potkala,že ve filmu byl myslím zmíněn jen jeden člověk.

19.01.2017 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Teda....nemám slov,občas si ráda přečtu knížku,která ukazuje,jak si žije v jiných národech a myslím a jsem si jistá,že můžeme být rádi za to,co máme,i když si někdy stěžujeme,jak je svět nespravedlivý a nevím co ještě,ale žít v takovém náboženství,kde se k ženám chovají jako ke kusu nábytku to bych opravdu nemohla! Jsem ráda,že i takovéto knihy si můžeme přečíst a aspoň vidíme,jak je to v jiných kulturách,vřele doporučuji si přečíst

11.05.2016 5 z 5

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Naprosto strhujici zavrseni trilogie o Marii Antoinette a jejich poslednich letech zivota po padu Bastily.Tato kniha me doslova dostala svym popisem udalosti,ktere si musela vytrpet pred svym koncem.V nekterych pasazich jsem i knizku nekdy musela odlozit a rikat si jak tohle vsechno mohli lide dopustit,zvlast popsane nektere činy. Pokud vas osud dcery rakouske cisarovny Marie Terezie zajima,rozhodne si tuto trilogii prectete!

04.09.2015 5 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Krásně a poutavě napsaná kniha a o dětství malé Marie Antoinetty,jejím životě v Rakousku a poté,kdy ji provdali do Francie. Je zde krásně vykreslená doba vlády Ludvíka XV.,dále pak o tom jak ji přijali ve Francii, a co vše musela udělat, aby se zalíbila lidem ve Versailles,a její úskalí sbližování se s budoucím králem Francie. O tom jak si musela zvykat na jiný způsob života ve Francii. Kniha končí úmrtím krále Ludvíka XV. a tím pádem nástupem jeho vnuka Ludvíka XVI. a z Marie Antoinetty se pomalu stává královna Francie,ale to už je pokračování této knížky ve druhém díle:)

04.08.2015 5 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

Moc krásně napsaný autobiografický román o svém životě,který napsala autorka.Tyto knihy mám moc ráda, otevřete knihu a nemůžete ji odložit, to je správně napsaná!

29.04.2024 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

V této závěrečné knize série Panský dům se dostáváme do období začátku II.světové války, kdy Marie odcestovala do USA se synem Leem, a Paul zůstal v Německu,kde se zbytkem rodinu budou čelit následujícím létům války a budou se vyrovnávat se stávajícím politickým režimem. Co vše se stane a jak vše kolem Paula, Marie, jejich dětí a ostatních členů klanů Melzerů dopadne, se dozvíte,když si knihu přečtete:)

09.12.2023 4 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Tato kniha mě na začátku chytla a nepustila!!Už tím,jak začala, jsem si říkala,chjo to asi nedopadne dobře...Ale nakonec i přes svůj smutný konec to nakonec byla báječná kniha!

01.11.2023 5 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Moje první kniha od autorky, teda vlastně dá se říct třetí,ale první dvě byly pohádky, které si četl starší syn a teď se na ně chystá mladší syn:) Kniha se četla dobře,napětí se střídalo s klidem,nebo jak to nazvat a do posledních stránek jsem vůbec netušila,kdo v tom má vlastně prsty:)

05.10.2023 4 z 5