ivana7717 ivana7717 komentáře u knih

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Gillerová patrí medzi moje obľúbené slovenské spisovateľky. Knihy idú rýchlo, výborný dej, ľahko sa mi orientuje v jej postavách. Autorka prelína knihy vtipnými hláškami, takže ani o smiech nie je núdza.
Kniha sa mi páčila... niekedy je naozaj lepšie nechať minulosť minulosťou a zbytočne sa k nej nevracať. Na staré hriechy radšej zabudnúť a venovať sa prítomnosti. Ani nevieme, kedy sa osud zvrtne a už nemôžme vrátiť späť, to čo sme vykonali alebo v hneve povedali.

23.01.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Róbert Bryndza opäť nesklamala. Dej ide rýchlo, príbeh napísaný skvelé. Jedine, čo mi asi vadilo, že vrah bol odhalený asi v polovičke knihy a ďalej to bolo o Tom, ako ho dolapiť. Ale kniha si zaslúži štyri hviezdičky.

16.01.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Tak táto kniha je milá, romantická, humorná oddychovka. Vedela by som si ju predstaviť aj ako dovolenkovú knihu. Nič ťažké, nie veľa postáv, predvídateľný dej. Je to moja prvotina od tejto autorky a páčilo sa mi to. Dej sa odohráva v Afrike, čo sa odlišuje od iných romantických kníh. Určite odporúčam. Ja osobne čítam tieto ľahké knihy medzi trihlermi, kriminálkami, keď chcem trochu od nich vypnúť.

07.01.2022 4 z 5

Jedného dňa v decembri Jedného dňa v decembri Josie Silver

Keďže milujem vianoce a všetko s tým spojené, tak aj túto knihu som si vybrala na čítanie v tomto období. Kniha je zaujímavo napísaná, málokedy sa stretávam v romantických knihách, aby sa hlavné postavy trápili so svojou láskou dlhé roky. Aj napriek tomu mal príbeh svoje čaro a čítal sa mi dobre. Oddychovka, ktorá patrí k vianočným sviatkom.

02.01.2022 4 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Dominik Dán opäť nesklamal, pre mňa bol príbeh super, aj keď asi v polovici knihy som mala tušák, kto je vrah. Partička vraždárov opäť nesklamala, svojím zdravým, sedliackym rozumom dotiahli prípad dokonca. Nechýbal ani ich príslušný humor. Už sa teším na Dánovu ďalšiu novinku.

01.01.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu som čítala v roko 2020, ale doteraz si pamätám tento silný príbeh. Kniha sa mi čítala ťažko, pre utrpenie, ktoré si musela prežiť hlavná postava so svojou rodinou a aj preto, že stará mama mi rozprávala, ako môjho 18 ročného deda aj s jeho kamarátmi si pomýlili na ulici s utečencami a odvliekli za bieleho dňa vojaci a zavreli ho do pracovného tábora taktiež v Rusku. Vrátil sa domov po 7 rokoch a nikdy o tom nechcel hovoriť, čo sa tam dialo. V tejto knihe som sa dozvedela mnohé veci, ako to vyzeralo v ruských gulagoch. Väčšinou sa dozvedáme, ako to bolo v nacistických táboroch, ale táto kniha nám ukazuje, ako to bolo v ruských trestaneckých táboroch na ďalekom Sibíri,kde boli častokrát zavretí nevinní ľudia.

31.12.2021 5 z 5

Poštár zvoní vždy dvakrát Poštár zvoní vždy dvakrát James M. Cain

(SPOILER) Naozaj oddychová kriminálka, v knihe nevystupuje veľa postáv. Kniha je písaná z 90 percent formou dialógu, nie je zaťažená rôznymi opismi, prečítaná za 2 hodiny.

31.12.2021 4 z 5

Poštár zvoní vždy dvakrát Poštár zvoní vždy dvakrát James M. Cain

31.12.2021

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Hlina Pavlovská svojím humorným spôsobom podala príbeh, ako prežila prvú karanténu. V knihe nechýbajú humorné situácie, či už u nej doma alebo jej kamarátok, keď boli všetci doma v karanténe. Halina si dokáže urobiť aj zo seba srandu a dokáže rozprávať a poukázať na svoje nedostatky. A toto nedokáže každý človek. Kniha je doplnená aj jedlami, ktoré varili počas karantény. Mne sa kniha páčila, oddychovka.

29.12.2021 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

K Anne sa vždy vrátim po niekoľkých rokoch, čítala som ju už asi päťkrát. Ako vždy ju čítam a žasnem ako malá sirôtka dokáže svojou milotou, láskou, húževnatosťou a humorom dosiahnuť, aby si ju ľudia zamilovali. Tiež ma vždy zaujme ako spisovateľka znamenite opisuje prostredie,kde Anna žije. V knihe nechýbajú humorné situácie, u ktorých nie je u Anny núdza. Pre mňa jedna z top kníh.

27.12.2021 5 z 5

Neúprosná hlbočina Neúprosná hlbočina Dani Pettrey

Kriminálny, ľahký, romantický príbeh, ktorý sa čítal veľmi dobre. Udalosti v knihe majú rýchly spád, nechýba napätie, akčnosť a romantika. Autorka píše s ľahkosťou a knihy od nej sa veľmi dobre čítajú.

26.12.2021 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Myslim,že autorka touto knihou nič nepokazila. Ľahký romantický príbeh. Prvá polovica knihy je o príbehu ženatého muža a jeho milenke, ktorý nemá dlhé roky žiadny koniec. Od polovičky knihy to už malo rýchlejší spád a príbeh sa odvíjal k ľahko predvídateľnému koncu. Mne sa kniha čítala veľmi dobre. Určite si prečítam aj inú knihu od autorky.

26.12.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherný, smutný, citlivý príbeh, ktorý sa odohráva počas nacistického besnenia. Do čítania Hany som sa dlho odhodlávala, lebo nemám rada knihy s tématikou koncentračných táborov,hlavne to, kde sa opisuje, aké zverstvá sa páchali na ľuďoch. Kniha Hana je ale z iného pohľadu. Aj napriek krutostiam, ktoré si Hana zažila, a nebolo ich málo, ako trpela, ako rozmýšľala aj o ukončení svojho života, aj tak sa nepodala tomu a nakoniec sa vrátila domov... medzi blízkych,ktorí jej zostali.

12.12.2021 5 z 5

Ak mi odpustíš Ak mi odpustíš Hana Repová

Krásny romantický príbeh Avery a Michaela. Kniha sa čítala veľmi ľahko a neskutočne ma bavila. Nie je to taká presladená romanca. Páči sa mi spisovateľmi rukopis, hlavne jej citáty v knihe, ktorá nútia čitateľa zamyslieť sa, koľko je v nich pravdy.

07.12.2021 5 z 5

18 pod nulou 18 pod nulou Stefan Ahnhem

Bola to moja prvotina od autora. Kniha sa čítala vynikajúco, tak ako v názve, tak aj príbeh bol mrazivý. V knihe sa odvíjajú dva príbehy, takže veľa postáv, niekedy som sa strácala, kto je kto. Ale určite, kto má rád severské krimi, si príde na svoje.

05.12.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Od autora som čítala už niekoľko kníh, obdivujem hlavnú postavu, vyšetrovateľa, ako dokáže aj napriek handikapu ísť za svojím cieľom. Príbeh je napínavý, nie je veľmi rozťahaný a čitateľa drží v napätí až dokonca.

03.12.2021 5 z 5

V lavíne V lavíne Dani Pettrey

Kniha má upútala jednoduchou kriminálnou zápletkou, páčia sa mi aj postavy , ich charakteristika. Taktiež nechýba romanrika a šťastný koniec. Oddychové čítanie.

28.11.2021 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Pre mňa jedna z výborných autoriek, mám rada jej knihy. Výborný príbeh, nie veľa postáv a taktiež nerozťahaná kniha na 500 a viac strán.

28.11.2021 5 z 5

Keď svrčky plačú Keď svrčky plačú Charles Martin

Pre mňa jedna z najsilnejších kníh, ktoré som kedy čítala. Určite sa k tejto knihe ešte vrátim.

28.11.2021 5 z 5

Nočný cirkus Nočný cirkus Erin Morgenstern

Ani neviem, čo napísať.... Knihu som dočítala do konca, ale nezanechala vo mne nejaký hlboký dojem. Na to koľko má dobrých recenzií, som očakávala viac. Dej dlhý,nudný, veľa sa tam toho nedeje Ale samozrejme je to môj pohľad.

28.11.2021 2 z 5