ivakola ivakola komentáře u knih

I já jsem se staříkem spokojena. Místy se mi to zdálo trošku křečovitě napsáno, ale pobavila jsem se. Zasazení do aktuální doby to jen spestřilo a udělalo knížku zase o něco zajímavější, hlavně pro mladší generaci. Nejvíce mě snad pobavilo rádoby podnikání ,, spolucestovatelů "
staříka.

24.04.2019 4 z 5

Lékař od Stalingradu Lékař od Stalingradu Heinz Günter Konsalik

Kniha mě opravdu bavila. I já jsem si uvědomila, že v té ruské mašinérii byli a určitě i jsou lidé, kteří si dovedou vážit lidského života. Ale zase na druhé straně, to Němci rozpoutali to peklo v Evropě a nejenom v ní. Po celý čas čtení mi byla děsná zima, to popisování prostředí, počasí a podmínek v lágru a kolem něj mě děsí i teď.

01.03.2019 5 z 5

Out Out Nacuo Kirino

Já jsem si vždy myslela, že japonské ženy jsou takové mírné, kultivované a tak trochu usedlé a zcela podřízené svým manželům. Tato knížka mě tedy opravdu vyvedla z omylu. Lze dokonce tento příběh s trochou nadsázky brát jako návod na zřízení výdělečného zaměstnání když se vám úspěšně zdaří zlikvidovat manžela...

28.01.2019 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Líbila se mi, dobré čtení a já tedy vůbec nevěděla až do konce jak příběh dopadne. Přečtu si další knížky tohoto autora.

05.12.2018 4 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Moc krásný dobrodružný příběh. Já jsem se díky této knize vrátila do mých mladých let, kdy jsem hltala knížky tohoto žánru jednu za druhou. Jsem moc spokojená, bylo mi moc dobře u čtení této knihy.

19.11.2018 5 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Opravdu moc hezky napsaná kniha. Příběh je pěkně vystavěn, nenudíte se, hlavní hrdina je sympatická postava a tak dočítám poslední stránky a mrzí mě že už je konec.

27.07.2018 5 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Výborně napsaná kniha. Příběh lidí, kteří se snaží zabránit šíření nemoci a úplně ji vymítit. Obětují tomu často i vlastní život a svoje soukromí. Opravdu dobré čtení.

22.03.2018 5 z 5

Můj životopis Můj životopis Charles Spencer Chaplin

Nádherná kniha. Jako dítě jsem milovala autorovi grotesky. Až v této knížce jsem se dozvěděla, kolik jich vlastně natočil a pod jakými názvy.Jeho život byl opravdu pestrý a ne vždy lehký a přitom dokázal potěšit tolik lidí. Moc pěkně napsaný poutavý životopis, vůbec se u něj nelze nudit a hltala jsem stránku po stránce.

28.07.2017 5 z 5

Smrtící odkaz Smrtící odkaz Monika Maratová

Já jsem moc od této knížky nečekala, ale mile mě autorka překvapila. Hlavní hrdina je opravdu velký klaďas a zločinci jsou předem zatraceni. Dobře se to četlo, děj plynul jako na drátkách, žádná hluchá místa.

14.09.2016 4 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Skvělá kniha, četla jsem ji se zatajeným dechem od začátku až do konce. Autor je opravdu mistrem svého řemesla. Rozhodně to není moje poslední kniha přečtená od tohoto autora.

28.06.2016 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Ze začátku se příběh rozbíhá tak nějak pomalu,ale působivě a pěkně se čte.Kdybych nevěděla že to napsal mistr King asi bych považovala tutu knihu za dobrý román, ale to se dá říct jen o začátku knihy. Kdo pokračuje je odměněn.Se stále více načtenými stránkami zde máme strhující čtení které vás nepustí a musíte číst a číst. Postavy mě neuvěřitelně bavily, hlavně Wireman. Konec knihy je přímo famózní,mistrovská práce hodná pana Kinga. A jako bonus ty nezaponenutelné citáty,které se Vám vryjí pod kůži.

10.11.2015 5 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Naprosté nadšení. Autor je úžasný spisovatel. Knižka vás hned od začátku chytne a nepustí.

30.06.2015 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Opravdu skvělá kniha, napínavá od začátku do konce. Nenechá Vás vydechnout.

01.08.2013 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Já jsem velmi mile překvapena. Moc se mi historická asi krimi líbila. Brno mám kousek a tak o to se mi četla knížka lépe. Pěkný příběh, dobře vykreslené tehdejší poměry. Já nemám co vytknout. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

06.10.2023 5 z 5

Dům Dům Anna Sedlmayerová

Co říci k této knize ? Vynikající, vynikající nápad autorky použít dům jako vypravěče. V žádné jiné knize jsem nečetla o tolika neštěstích, nadějích, lásky a nespravedlivostech. Je to emotivně velmi silná kniha. Musím se z ní vzpamatovat...Naprosto souhlasím se všemi komentáři níže.

18.02.2022 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Jsem naprosto spokojená. Při čtení mi bylo tak dobře na duši. Knížka je velmi zajímavě napsána s takovou lehkostí a pokorou. Tyto dívky a později ženy to měly opravdu těžké, nechtěla bych to zažít na vlastní kůži. Náboženství tam je opravdu hodně zmiňováno, ale knížka je přece o jeptišce , zjeveních, kněžích a životě v celách klášterů.

17.03.2021 5 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Ano, kniha začíná dětstvím Amandy a pokračuje jako cestopis, škoda že to i takhle nepokračovalo. Nemohu se zbavit pocitu, že za situaci, do které se dostala si tak trochu může sama. Vůbec nezpochybňuji to, že si vytrpěla strašné muka, trpěla o to více, že je žena a dovolím si říci, že její konvertování k islámu ji asi zachránilo život. Sama autorka na závěru knihy přiznává, že s odstupem času si uvědomila jak bezohledná byla vůči svým blízkým a hlavně rodině. Naprosto s ní souhlasím.

12.05.2019 2 z 5

Velká láska malých rozměrů Velká láska malých rozměrů Colin Falconer (p)

Pěkná knížka. Příběh výškou malého Diega a překrásné Mencie je poutavě napsaný a kdo četl od tohoto autora knížku Harém, tak si na ni určitě při čtení vzpomene. Mě sice od tohoto autora sedí více knížky bez této romantiky, např. Zmizelí..., ale i toto je příjemné čtení.

13.02.2019 4 z 5

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

I moje je to první kniha od tohoto autora. Mile mě překvapila, sice jsem se nesmála až bych se za břicho popadala, ale navodila mi dobrou náladu a klid na duši. Splnila všechno, co jsem potřebovala v dané situaci.

20.06.2018 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Já mám takové rozporuplné názory. Příběh Beryl je jistě zajímavý, ale zároveň tak jak je napsaný v této knize mi připadal hrozně nudný, Beryl nesympatická postava a název knihy je také nešťastně zvolen. Díky němu jsem čekala nějaký ,,akční" příběh a ona je to sonda do soukromého života jedné ne asi zrovna šťastné ženy.

14.06.2018 2 z 5