inule inule komentáře u knih

Špinavá hra Špinavá hra Jessie Keane

Taková gangsterka pro ženský. A proč ne, já si opravdu nelibuju v krvácích, detailně popsaných vraždách a strohých textech, které obsahují pouze fakta, Líbí se mi styl, kdy napětí a akci střídá odlehčený popis postav a jejich pocitů nebo vtipná konverzace.

09.10.2013 4 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Mě kniha i zápletka moc bavila, zvlášť pro to prostředí divokého a osobitého Norska, které je v knize popsáno reálně. Vlastně to bylo důvodem, proč jsem po knize sáhla. Je to moje první kniha tohoto autora a určitě nebude poslední.

09.10.2013 4 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Velmi napínavý příběh, poutavě napsaný, rychlý spád, žádné zbytečné popisy a rozhovory. Bezvadné :-)

16.09.2013 5 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Moc pěkná detektivka, zápletka, opět typická slečna Máprlová v akci :-)

09.09.2013 5 z 5

Česká reklama: od pana Vajíčka po falešné soby Česká reklama: od pana Vajíčka po falešné soby Jaroslav Krupka

Velmi podrobně popsané dění kolem reklamy a její tvorby, hlavně pak postav a marketingových společností, které na trhu působily. Osobně bych ještě uvítala podrbnější popis jednotlivých reklam a kampaní. Třeba autor napíše druhý díl :-)

04.09.2013 4 z 5

Ranč Ranč Danielle Steel

Občas si Steelovou přečtu, ale do tohoto románu jsem se vůbec nemohla začíst. Rozsáhlé a podrobné popisování pocitů, minulosti, vztahů na úkor děje. Přiznám, že hodnotím knihu pouze do sté stránky, pak jsem to vzdala. Možná, že se pak vše rozjede, ale ten styl vyprávění mě prostě odradil. A to mám Steelovou docela ráda.

30.08.2013 1 z 5

Zásilka od mrtvého / Bohyně domácího štěstí / Velké sólo / Poslední šance Zásilka od mrtvého / Bohyně domácího štěstí / Velké sólo / Poslední šance Michael Connelly

Moc se mi líbilo Velké sólo o cestě na pól, fascinující čtení o zemi plné snehu a ledu a o lidském úsilí splnit si svůj sen. Obě detektivky také pěkné počteníčko. Poslední šance je o trochu čtivěji napsaná. Rozhodně si od tohoto autora něco dalšího přečtu.

27.08.2013 4 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Celá kniha v podstatě popisuje krátké časové období na jednom místě (abych toho moc dopředu neprozrazovala), do podrobna popisuje situaci a lidské pohnutky. Myslím, že by knížce slušelo takových 200 stránek navíc a rozvinutější příběh i vztahy.

27.08.2013 3 z 5

Prvorozená Prvorozená Nora Roberts

Zase jedna robertsovka z atraktivního prostředí, tentokrát jsme se ocitli uprostřed archeologického naleziště. Příběh nezklamal, sem tam nějaká malá vraždička, napětí, zloduchové a nečekané rozuzlení na závěr. A při tom všem nechybí ani atraktivní archecholog. Není to žádný přeslazený slaďák, jak by se možná dalo usuzovat podle přebalu. :-)

27.08.2013 5 z 5

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Napínavé čtení o starém Egyptě, bozích a kletbách, o vykopávkách a práci archeologů.

05.08.2013 4 z 5

Zahráváš si s ohněm Zahráváš si s ohněm Nora Roberts

Vždycky u této autorky překvapí, jak dokáže přesvědčivě psát o různých profesích, místech a prostředí. Navíc vykreslení hlavních postav se moc povedlo. Byla jsem nadšená z jejich konverzací, které jsou moc vtipně napsané. Nechybělo ani napětí během vyprávění celého příběhu. Zkrátka jsem se dobře bavila od začátku do konce.

17.07.2013 5 z 5

Hra o lásku Hra o lásku Jilly Johnson

Můj první román této autorky a zase tak nadšená jsem nebyla. Hlavní hrdinka Grace se v průběhu děje vyvíjí, ale vysvětlení a důvod jejího mnohdy nepříjemného chování nebyl přesvědčivě vysvětlen, takže mi často připadala dost protivná. Závěr knížky byl celkem dobrý a napínavý.

17.07.2013 2 z 5

Pod ochranou noci Pod ochranou noci Linda S. Howington

Právě to napětí, akce, zápletka mě moc bavili. Na začátku jsem Calvina viděla jako stydlivého starouše a na konci už to byl hrdina. Příběh se dobře četl a můžu jen doporučit.

28.06.2013 5 z 5

Smaragdová jeskyně Smaragdová jeskyně Ann Maxwell

Dost podrobně popsaná jak práce jeskyňářů, ale i vztahy a především pocity obou hlavních postav. Dilema mezi rozumem a srdcem, nevyřešenou minulostí a slibnou budoucností.

28.06.2013 4 z 5

Červená lilie Červená lilie Nora Roberts

Celá serie je moc pěkná. Asi ta druhá knížka se mi líbila nejvíc. Zajímavý byl vývoj Harprovy nevěsty během celé série.

28.06.2013 4 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Judith McNaught

Pravda, začátek trochu zbytečně rozcouraný, ale s počtem přečtených stran se děj stává zajímavějším a napínavějším.

25.06.2013 5 z 5

Tiché kroky Tiché kroky Donna Julian

Dobré napínavé čtení. Mělo to spád. Mně se to moc líbilo.

25.06.2013 5 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Napínavé od začátku do konce. Opravdu se postavy a děje kolem nich vzájemně velmi dobře prolínají. Člověk se neztrácí v tom, o kom je zrovna řeč. Bezva čtení. Doporučuju :-)

29.05.2013 5 z 5

Šlechetný darebák Šlechetný darebák Suzanne Enoch

Kniha má děj, je čtivá, je odpočinková, nemusíte dumat, co tím chtěl autor říci. Prostě čtete a necháváte se unášet příběhem. Takže pro mě tento styl naprosto bezva. Ne jako u jiných rádoby oduševnělých knížek, kde na děj ani nenarazíte.

23.05.2013 4 z 5

Temná dáma Temná dáma Nora Roberts

Jedna z těch lepších knížek od této autorky. Napínavý děj, který člověk přečte jedním dechem.

16.05.2013 5 z 5