inachisio inachisio komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velice silný příběh, navíc poutavý a živý. Skvělé a hrozné.

26.08.2020 5 z 5

Karel Zeman a jeho kouzelný svět Karel Zeman a jeho kouzelný svět Ludmila Zemanová

Úžasně podrobné přiblížení Zemanovy tvorby. Spousta fotografií a obrázků nám ukazuje tohoto skvělého umělce v novém, tajuplnějším světle. Po přečtení této knihy ho obdivuji snad ještě víc, než předtím.

26.08.2020 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Velice silný a poutavý příběh, který nám pomůže pochopit, jak těžký může být život od nás odlišných lidí. Přečteno jedním dechem.

25.08.2020 4 z 5

Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese Otto Penzler

Trošku mězklamalo, že jsou tam povídky od všech ostatních krom Doyla, nicméně většina je povedená a pořád se nemohu vynadívat na přenádherný design této knihy.

24.08.2020 4 z 5

Predátoři - nelítostné šelmy, jedovatí plazi, dravé ryby Predátoři - nelítostné šelmy, jedovatí plazi, dravé ryby Claire Llewellyn

Skvělá kniha nejen pro děti se spoustou zajímavostí. Možná bych tam přidala víc zvířat a zajímavostí...

24.08.2020 5 z 5

Stromy – Od semienka po hustý les Stromy – Od semienka po hustý les David Burnie

Nádherné. Jsem nadšená.

18.08.2020 5 z 5

Naše příroda Naše příroda kolektiv autorů

Krásná informační knížka, ve které jsem našla snad vše kromě otakárka.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Strhující. Překvapivé. Mystické. A rozhodně nenudilo.

18.08.2020 4 z 5

Přehled biologie Přehled biologie kolektiv autorů

V téhle knížce je snad všechno!

18.08.2020 5 z 5

Jak se vám líbí / Večer tříkrálový / Marná lásky snaha / Sen noci svatojánské Jak se vám líbí / Večer tříkrálový / Marná lásky snaha / Sen noci svatojánské William Shakespeare

Výborné. Starý dobrý Shakespeare nezklame. A překlady od Hilského jsou vynikající.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Úžasná, neuvěřitelně chytře a čtivě napsaná knížka s dokonalým příběhem plným humoru, dojemnosti i akce. Mohu ji číst stále dokola a stále mě dokáže rozesmát i rozbrečet. Je neuvěřitelně napínavá a akční a dokáže vtáhnout do děje tak, že o něm přemýšlím dlouho po přečtení. Přečetla jsem ji jedním dechem a ne jednou. Ani jsem ji nechtěla dočíst, jak byla skvělá. Nejradši bych byla, kdyby měla milion stran.

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Jana Eislerová

Knížka, kterou jsem v dětství milovala.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Výborně napsané, poutavé a nezapomenutelné.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Přečteno jedním dechem. Skvělá dojemná oddychovka.

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Hezké. Přečteno jedním dechem.

Líza Bublina Líza Bublina Jacqueline Wilson

Tak tuhle knížku jsem v dětství přečetla snad stokrát a rozhodně patřila k mým nejoblíbenějším. Originální, dojemné a hezké.

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Velice hezké a dojemné. Originalita Wilsonové se nezapře.

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

Abych nepěla jen chválu (viz ostatní komentáře) - proč chce mít laždá holka z Wilsonových knížek blonďaté vlasy s loknami? ????

18.08.2020 3 z 5

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Tato autorka má cenu za nejlepší dětskou autorku zaslouženě. Svou originalitou předčí každého a dojemností příběhů taktéž. Já jsem na těchto knížkách vyrostla.

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

V dětstvínjsem tuto sérii milovala a uvažuji, že si ji přečtu znova. Skvělé.