inachisio inachisio komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Takle knížka je výborná. A vtipná. Přivedlo mě k ní divadlo s Hrzánovou a byla fakt skvělá.

29.08.2020 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Styl psaní byl fakt skvělý a příběh úsměvný. Pěkná klasika.

Jansonův rozsudek Jansonův rozsudek Robert Ludlum

Originální příběh, u nějž jsem se zase dozvěděla něco o novém světě. Čtivé, akční a prostě dobré.

Černé slunce Černé slunce James Twining

Velice originální příběh se sympatickými postavami, jehož styl psaní nijak nenadchnul, přesto jsem ho přelouskala v rekordním čase.

29.08.2020 4 z 5

Jansonův rozsudek / Winter's End / Nádraží Waterloo / Námořník Jansonův rozsudek / Winter's End / Nádraží Waterloo / Námořník Robert Ludlum

Připadá mi, že všechny příběhy, ač mají nápad a jsou velice poutavé, jsou psané stejně. Proto o jednu hvězdu méně. A ač si myslím, že se mi do ruky nedostalo nejlepší čtení na světě, s výběrem jsem byla celkem spokojená.

29.08.2020 4 z 5

Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Éric-Emmanuel Schmitt

Především první příběh je úžasný, neskutečně dojemný a chytrý. Ty ostatní také šly, ale už to postrádalo ono kouzlo. Přesto nádherné.

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Tahle hloupá a neschopná (pardon za hrubost, nemyslím to zle, ale tak to prostě je) holka mi k srdci vůbec nepřirostla a čím dál víc mi svou povahou začala lézt na nervy. Absolutně to nemá takový spád jako Hetty a i když se mi nápad na příběh moc líbil, provedení už bylo o hodně horší a některé věci jsem fakt neskousla.

29.08.2020 2 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Ok, pro děti dobré, nenudilo, ale příběh mě vůbec nenadchnul.

29.08.2020 2 z 5

Dítě do kufru Dítě do kufru Jacqueline Wilson

Zpočátku mě to fakt nebavilo. Pro děti je to moc zdlouhavé. Pak jsem se však v hlavní postavě začala trochu vidět a přirostla mi k srdci. Nakonec jsem knížku s dobrým pocitem přečetla.

Kočičí mumie Kočičí mumie Jacqueline Wilson

U téhle knížky jsem jako malá brečela. Tak moc mě to dojalo. Zpětně mi ten příběh ale přijde docela směšný.

29.08.2020 3 z 5

Přežít Přežít Jacqueline Wilson

Konečně pasala Wilsonová taky o klukovi a nebylo to špatné. Postrádalo to ale něco z jejích předchozích velice nápaditých příběhů.

29.08.2020 3 z 5

20 000 mil pod mořem / 20,000 Leagues Under the Sea 20 000 mil pod mořem / 20,000 Leagues Under the Sea David Tomlinson

Hezky srozumitelné a ne moc zdlouhavé, což je dobře. Alespoň konečně vím, jak to v tom originálu bylo a to ani neum moc anglicky.

29.08.2020 4 z 5

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Pád úžasných akrobatů Zalindových Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Pád úžasných akrobatů Zalindových Michael Citrin

Hezká knížka, čtivá, překvapivá, ani chvíli nenudila. Moc se mi líbila.

29.08.2020 4 z 5

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Záhada zhmotnělého muže Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Záhada zhmotnělého muže Michael Citrin

Knížka mě bavila pd začátku do konce a nápady byly dobré. Přivedla mě k Sherlockovi Holmesovi, kterého jsem kdysi skoro neznala a za to jsem opravdu ráda.

29.08.2020 4 z 5

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Maurice Leblanc

Tak tahle vtipná, odpočinková a nikdy nenudící knížka mi dokonale padla do noty a přečetla jsem ji jedním dechem.

28.08.2020 4 z 5

Dobrodružné pokračování Toma Sawyera, které je snad ještě zajímavější, akčnější a příběhově nabytější než samotný Tom.

Kniha džungle Kniha džungle Rudyard Kipling

Knihu džunglí miluju. Je originální a skvělá. A to i film.

Svět divočiny Svět divočiny neznámý - neuveden

Lniha nabytá úžasnými kresbami a spoustou zajímavostí. Pořád zde nacházím něco nivého a to už toho z dětství mám zapamatováno opravdu hodně.

Zvíře Zvíře David Burnie

Je tu snad vše, ale informací pomálu. To už by pak ale měla milion stran.

28.08.2020 5 z 5

Království zvířat Království zvířat kolektiv autorů

Tohle je naprosto úžasná knížka, v níž je toho tolik i pro někoho, kdo se aktivně zajímá. Vynikající, nabytá zajímavostmi a krásnými kresbami.