inachisio inachisio komentáře u knih

Vnímavá zeleň Vnímavá zeleň Alessandra Viola

Skvěle poutavě napsaná knížka, která snad nadchne každého. Obálka jí dělá moc dobrou reklamu. Velice mě zaujala forma, jakou byly informace podané. Srovnávání psaní o věcech z jiného odvětví bylo skvělou volbou pro lepší představu a rozšíření pohledu.

31.08.2020 5 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Už jsem to četla jako mladší, ale moc se mi to líbilo. Styl psaní mi tehdy vyhovoval, ale později, jako starší už jsem si všímala chyb, jako pětkrát se opakující slovo v jednom odstavci a tak. Ještě si přečtu originál, ale toto Robinsonovo vyprávění mi přirostlo k srdci a moc se mi líbilo.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Do tohohle díla jsem se vrhla opravdu nadšeně a tak jsem i pokračovala. Rozhodně jedno z jeho nejlepších děl. Vynikající, strhující, překvapivé.

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Výborný jazyk, docela skvělý příběh. Lehčí nadprůměr.

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Vynikající a velice dramatické drama. Skvělá tragédie.

Mnoho povyku pro nic Mnoho povyku pro nic William Shakespeare

Tahle hra mě navnadila na Shakespeara a já ho po přečtení tohoto díla začala milovat a číst ve velkém. Byla to má první jra a rozhodně jedna z nejlepších. Úchvatné rozhovory, fantastické a vtipné slovní hříčky a vynikající příběh (až na některé ukvapené závěry a rozhodnutí, ale tak to prostě u her je).

Komedie omylů Komedie omylů William Shakespeare

Docela dobré, na tu dobu skvělé, na dnešní už hodně předvídatelné a nudné. Za jazyk a některé postavy ale stejně musím pochválit a myslím, že kdybych ji viděla na jevišti, byla by se mi líbila mnohem víc.

Veselé paničky Windsorské Veselé paničky Windsorské William Shakespeare

Vtipné, hezké a se spoustou slovních hříček. Ale vzhledem k tomu, jak jsem se musela přemáhat, abych se dostala přes první stranu (pak už to šlo samo) a vzhledem ke stále se opakujícím scénám a příběhovým rysům z ostatních her to určitě nebylo to nejlepší, co William napsal.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Opravdu snové a milé. Úplně z jiného soudku než ostatní díla, ale fakt se mi to líbilo a líbil se mi i fantasy svět, který tam byl vytvořen.

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Chytré, vtipné, dojemné a já nevím, co ještě. Jedna z nejpovedenějších her, co se týče vyvolávání emocí.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Zpočátku mě odrazovala ta propaganda okolo notorichy známé hry, jejíž příběh mě moc nenadchnul. Po přečtení a shlédnutí ještě několika adaptací jsem ale zjistila, jak dojemné to může být (když to neslyšíte z úst člověka, který to vůbec nečet a myslí si, úe je to pitomá romanťárna) a jak nadčasová hra to byla. Prostě skvělé.

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Vynikající a hodně překvapivé. Chvílemi mě to tedy nebavilo, ale to nepočítám k hodnocení. To bude tím, že už jsem Sh. her přečetla asi 14.

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Ostatní díla se mi líbí víc. Na to, jak je slavná mě vůbec nenadchla. Měla lepší i horší momenty.

30.08.2020 2 z 5

Marná lásky snaha Marná lásky snaha William Shakespeare

Výborná knížka. Miluju, jak si Shakespeare hraje se slovy a především Hilského překlad. Prostě úžasné, i když z jeho tvorby to byl spíš lehčí nadprůměr.

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Úžasné. Hned zpočátku jsem se smála a věděla jsem, že tahle kniha se mi bude líbit. Četla se krásně, svižně. Brečela jsem u ní, smála jsem se u ní. Byla prostě skvělá.

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

To byl strhující příběh o cestování a uzdravování. Příběhi opravdu sednul, originální, sympatické postavy a jediné, nad čím jsem trnula byla tak rychle letící léta. Ale takhle to v životě chodí. Kniha fakt skvělá.

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Já nevím. Já tyhle romány moc nemusím, ale vzhledem k slibnému příběhu o Africe jsem knihu otevřela... a dočetla! Nelíbil se mi moc konec, který se děsně snažil být originální, děsivý a tak. Nemyslím si, že by se někdo dokázal urazit na dvacet let a ani se neujistit o správnosti svého rozhodnutí vychovávat dceru bez otce, ale zřejmě jo. Takže až na těchto pár much byl děj i styl psaní docela dobrý. Konečně, když se nad tím tak zamýšlím, tak se mi to líbilo víc, než jsem ochotna připustit.

Pravdomluvky Pravdomluvky Julie Lišková

Docela hezké, o čem ty holky přemýšlely a líbil se mi i styl psaní. Žádný zázrak, ale úplně špatné to taky nebylo.

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Hezký a originální příběh. Vprostřed mě moc nebavil, ale jinak to bylo docela dobré a dokázalo mě to zabavit.

30.08.2020 3 z 5

Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Julie Garwood

Nedají se číst stále jen vážné knihy nebo knihy vyžadující naprostou soustředěnost. Proto jsem velice ráda, že se někdy můžu uchýlit k románu, u kterého si odpočinu a odreaguju. Tento výběr mi velice padl do noty.