Imis Imis komentáře u knih

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Bohužel mě knížka vůbec nezaujala. Přečetla jsem 2 příběhy a pak jsem jí odložila. Byly to příběhy z běžného života, které mě vůbec ničím neupoutaly. A to jsem se na kočičí příběhy docela těšila.

02.10.2019 1 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

Tak tahle knížka mi bohužel nesedla. Mám z ní od začátku rozpolcené pocity. Na jednu stranu se mi líbí snaha autora o uchopení duchovní tematiky a obrazy, které se snaží přednášet, ale na druhou stranu se mi to zdá tak chaotické, že tomu vlastně vůbec nerozumím. V textu jsem se ztrácela, netušila jsme kam směřuje a o čem to vlastně má celé být i když jsem se snažila nevnímat sdělení jen v logické rovině. Zvládla jsem to asi po 70. stranu, pak už mě to opravdu nebavilo. Škoda. Ale má to moc hezký obal!

31.08.2019 1 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Lehká detektivka, četla se dobře. Děj hezky ubíhal a nebyl to žádný krvák, což mě vyhovuje.

31.07.2019 3 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Knihu jsem koupila v akci jako audioknihu a musím říct, že mě opravdu ani trochu nebavila. Asi při 5. kapitole mi už výrazně začalo vadit, že se v podstatě jedná o deník, ve kterém se neustále opakuje to samé. Váha, počet odeslaných SMS, počet přijatých SMS, počet folowerů na Twiteru a to neustále dokola ve každé kapitole. Velké zklamání.

26.06.2019 1 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Dobře napsaný gradující příběh, doporučuji!

01.05.2019 4 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Velká část knihy se vlastně jen snaží dokázat, že metoda je funkční. Je zde spousta případů uzdravení a základní informace o tom jak je stres v životě škodlivý, což je nepochybně pravda. Dále obsahuje spoustu informací, které najdete i v jiných knihách tohoto typu, takže pokud jste již četli nějakou duchovní literaturu, tak to asi pro vás nebude žádná novinka. Nejvíc mi vadilo, že tato část je hodně dlouhá. Samotný "léčebný kód" je sám o sobě jednoduché cvičení popsáno na několika stránkách. Kniha se dá prolouskat poměrně rychle, když vynecháte méně podstatné části a dostanete se k jádru. Určitě může pomoct lidem, kteří potřebují "nakopnout" k hledání řešení svých problémů přímo u zdroje - u sebe a ne ve svém okolí.

09.03.2019 3 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Tato kniha se pro mě stala příjemným překvapením. Přiznám se, že když mám číst knihu od amerického autora, tak k ní většinou přistupuji s určitými předsudky. Americký styl mi prostě nesedí, ověřila jsem si to opakovaně. Tato kniha byla ale jiná. V podstatě byla psána jako deník, který začíná přestěhováním americké rodiny do Říma. Sledovat tento střed dvou světů plných kontrastů bylo pro mě zajímavé. Pro Američany je starobylý Řím jako zjevením. Je to koncentrovaná historie, zcela jiná kultura, pohled na život. Navíc je v knize velké množství podnětů k zamyšlení nad historii lidstva, kam se naše kultura posunula a nechybí v ní ani zásadní okamžiky (autor byl v Říme v čase úmrtí papeže), které máte možnost prožívat jeho pohledem. Vtipných pasáží je sice pomálu, ale pár krát jsem se u knihy i dobře zasmála. Co ale oceňuji nejvíce, že jsem se opravdu cítila jako na výletě v Římě. Poprvé jsem si říkala, že chápu proč ten chlápek dostal Pulitzerovu cenu. Doporučuji.

04.01.2019 4 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Bohužel mě kniha opravdu strašně nudila. Těšila jsem se na ní, mám ráda příběhy z Itálie, Španělska, Francie. Přečetla jsem ale asi 30 stránek (ze začátku to docela šlo) a pak jsem už jen v rychlosti pročetla další stránky, zda se to nějak zajímavě vyvrbí. Z mého pohledu se tam ale nic moc zásadního nedělo a děj se nevyvíjel poutavě. Pro mě teda opravdu špatná volba.

31.12.2018 1 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Druhý díl je stále poutavý a plný napětí, ale pro mě byly scény boje mezi lidmi a anděly až příliš zdlouhavé, asi bych si přála, aby byla knížka malinko kratší. U této knihy jsem uplatňovala občas rychločtení, abych se dostala trochu dál. Určitě bych se ale ráda pustila do třetího dílu.

26.12.2018 3 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Po této knížce jsem sáhla díky zajímavému námětu a nízké ceně a byla pro mě opravdu překvapením. Opět se mi potvrdilo, že cena o kvalitě knihy vůbec nic nevypovídá. Skvěle napsaná, napínavá kniha, kterou jsem skoro nemohla přestat číst. Ani chvilku jsem se nenudila. Závěr nabádá k zakokoupení dalšího dílu. Doporučuji!

19.12.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Strašně natažené a málo poutavé. Poslouchala jsem Počátek jako audioknihu, počítám, že pokud bych měla knížku číst, tak jí nedočtu. Autor vsadil na rádoby kontroverzní téma ateizmu. Nevím, možná v Americe je toto téma považováno za kontroverzní a když někdo řekne, že nevěří v Boha, tak je považován za outsidera. Tak to alespoň podle mně vyznělo. U nás je situace poněkud jiná a čtenáře taková informace moc nerozhodí. Dále pak kniha obsahuje již klasické schéma - hlavní hrdina s nějakou kráskou hledá další a další části skládanky vedoucí k tajemství. Stále opakovanými schématy však knížka ztrácí na napínavosti. Přišlo mi to strašně dlouhé. Audiokniha má 19 a půl hodiny. Osobně asi zůstanu i filmů, jestli vůbec. Je to prostě stále to samé.

06.12.2018 2 z 5

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Příjemné, lehké čtení s otevřeným koncem, zřejmě, aby bylo na co navázat (druhou část jsem ještě nečetla). Toho humoru bych tam možná uvítala malinko více, ale jako takovou pohodovku bez dramat v pravém slova smyslu lze doporučit.

04.09.2018 3 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Téma knížky je nepochybně zajímavé, ale děj byl příliš natahovaný dlouhými a často zbytečně podrobnými popisy budovy banky (myslím, že by stačila tak polovina). Některé výrazy se opakovaly (např. že hrdinka něco držela v ruce až jí zbělaly klouby tam bylo snad 4x). Taky bylo trochu náročné pochytit kdo je kdo, protože z vedení banky tam bylo těch postav docela dost. Zachránil to závěr, který byl docela napínavý a udržel mě u poslechu audioknihy. Pro mě teda takový průměr - zajímavé téma a slušně napsaný i když docela očekávaný závěr.

29.12.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tato knížka mě už dlouho lákala, ale díky rozporuplným reakcím na knihu i film jsem trochu váhala. Nakonec jsem si jí pořídila jako audioknihu a poslechla jsem jí na 2 zátahy, protože mě opravdu bavila. Líbil se mi pomalejší rozjezd, kdy má člověk čas pochopit přemýšlení hlavních postav, zjistit jaký vedou život, vplout pomalu do děje. Většinu času nebylo jasné jak to dopadne, takže to bylo napínavé a líbilo se mi pomalé odkrývání faktů. Jediné co mi vadilo byly občasné zvláštní dedukce hlavní hrdinky Rachel, které neměly v sobě moc logiky, ale chápu, že je autorka zařadila, aby udržovala všechny podezřelé ve hře. Nicméně bych knihu charakterizovala spíš jako čtení pro ženy i díky 3 hlavním hrdinkám. Také bych byla asi opatrná ve tvrzení, že je to nejlepší kniha roku atd. Člověk prostě nesmí všemu věřit :-) S označením thriller bych asi také váhala. Je to opravdu spíš psycholotický román, který si plyne pomalejším tempem, což ale nemusí být vždy na škodu.

18.10.2017 3 z 5

Krásná sezona - o jídle, lásce a lovu Krásná sezona - o jídle, lásce a lovu Patricia Atkinson

Mám knížky s tímto tématem moc ráda, ale tato mi bohužel nesedla. Když jsem se zamýšlela nad tím proč, tak jsem přišla k závěru, že mi vadily dvě věci. Za prvé byla spíš o tom jídle a lovu než lásce (alespoň mně to tak připadalo) a za druhé jsem měla pocit, že se autorka snaží knížku natáhnout, aby byla dostatečně dlouhá podrobnými popisy podle mého názoru bezvýznamých věcí (např. dlouhá část o výrobě sudů na víno). Já jsi u tohoto typu románu cením spíš nadhled, humor, autentické přiblížení mentality lidí nebo specifik krajiny z pohledu příchozího a jeho vlastních emocí a postřehů. Zde mi to nějak chybělo a knížkou jsem se neprokousala.

07.10.2017 2 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

I když nejsem příznivcem thrillerů, tak mě knížka opravdu bavila asi hlavně díky zajímavým informacím ohledně přežití v divoké přírodě Aljašky a přerodu hlavní hrdinky, která byla vykreslena jako mladá žena z New Yorku, která pomalu nedokáže zapnout troubu. Poslední 3 kapitoly byly pro mě ale zklamáním. Asi tak z polovice mě vůbec nebavily a největším překvapením byl závěr, který mi přišel opravdu moc překombinovaný a nelogický. Tak trochu moc americký (nemůžu si pomoc). Proto jenom 3 hvězdičky. Jinak jsem poslouchala jako audioknihu a čtení Martina Preisse bylo docela fajn až na malé vyjimky, kdy mi připadalo trochu nepřirozeně dramatické. Ale to je možná jen můj dojem.

17.04.2017 3 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Příjemné čtení, které mě bavilo od začátku do konce. Rodinova díla obdivuji, měla jsem možnost vidět je na vlastní oči, takže tento reálnými fakty inspirovaný příběh mě okamžitě zaujal. K tomu trochu lásky, romantiky, zklamání i odpuštění...pro mě správně namíchaná kombinace. Ničeho tam není moc ani málo. Doporučuji číst s připojením na internet - často jsem dohledávala konkrétní díla uvedené v knize a také dobové fotografie hlavních hrdinek jsou dobře dohledatelné a dávají čtení zajímavý nádech díky propojení s reálnými životy hlavních hrdinů. Doporučuji každému koho zajímá život umělců 19. století i milovnicím romantiky.

24.01.2017 4 z 5

La bella Toscana – Sladký italský život La bella Toscana – Sladký italský život Frances Mayes

Čekala jsem od knížky něco jiného. To byl asi problém. Čekala jsem příběh, dějovou kontinuitu, rozhodně víc poutavých situací, které by mě vtáhly do děje. Miluji film Pod Toskánským sluncem, ve kterém je toto vše přítomné. Bohužel jsem se přistihla při tom, že mě knížka strašně nudí, nedokázala jsem přečíst víc než pár stránek. Dala jsem jí několik šancí, ale asi jí nedočtu, a to i přes hezký styl psaní, který autorka nepochybně má. Prostě mi nesedla. Pokud si ale rádi přečtete něco o každodenním životě autorky, místech, kde byla, jaké jí doma rostou kytky :-))), co vařila a co kde nakoupila, tak je to čtění pro Vás. Asi je nejlepší přistupovat ke všemu bez očekávání, pak člověk nemůže být sklamán :-))) Každopádně se o tom dá říct, že je to pohodové čtení na dovolenou. Vždy tak na chvilku, pár stránek a pak zase dělat něco jiného.

21.09.2016 2 z 5

Tajemství lásky Tajemství lásky Marci Shimoff

Velice hezká a inspirující knížka o lásce k sobě, ostatním lidem a životu jako takovému. Je plná nádherných příběhů opravdových lidí, které vezmou za srdce a dají nové podněty k zamyšlení. Doporučuji každému, kdo cítí, že ve svém životě potřebuje změnit pohled na život, pocítit lásku k sobě samotnému a k lidem, se kterými se setkává pravidelně či náhodně. Pokud jste připraveni tuto změnu uskutečnit, tak vám tato knížka určitě pomůže.

11.08.2015 4 z 5

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Nedá mi k převážně kladným komentářům přidat můj názor. Mě osobně knížka docela zklamala. Způsob psaní autora je sice lehce nadprůměrný, ale děj jako takový mě neupoutal. Začátkem jsem se docela prokousávala, u cca 60 strany jsem myslela, že knihu nedočtu, protože se tam nic moc nedělo. Následovala docela dlouhá vztahová linka, v rámci které se (pro mě nepochopitelným způsobem) na chvíli zásadně změnila povaha hlavního hrdiny. Dále přišla dramatická část, o které by se dalo říct, že byla docela poutavá a závěr byl pro mě kýčovitě romantický, což bych od mužského autora nečekala. Za mě 3 hvězdičky díky poměrně dobrému stylu psaní.

26.05.2015 3 z 5