Imis Imis komentáře u knih

Drbny z předměstí Drbny z předměstí Abbi Waxman

340 stran v podstatě o ničem. Vše už je v anotaci a v názvu knihy. Anne je nevěrná a všichni o tom drbou. Nejdřív soukromně a pak veřejně. A k tomu se dozvíte, co dĕlají děti všech postav.

24.11.2022 1 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

První 2-3 stránky jsem měla pocit, že mě tahle kniha nebude bavit, ale moje obava se hned rozptýlila. Nakonec jsem jí skoro nemohla pustit z ruky. Děj krásně spletitý, až dokonce nevíte, kdo v příběhu tahá za nitky i když tak trochu tušíte, ale možná právě to nutí člověka číst stále dál. Dobře zvládnutá psychologie postav. Doporučuji.

17.11.2022 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audioknihu a měla jsem jí zdarma, takže jsem to vydržela, ale jinak bych to asi nedala :) Audio má 13 hod., což je teda dost (360 stran) a za mě když je kniha takhle dlouhá, tak by k tomu měl být opravdu důvod a tady bohužel nebyl (samozřejmě, že je to věc názoru). Ze začátku jsem se nějak nemohla zaposlouchat, autor skočil rovnou do děje, ve kterém jsem se nemohla hned nějak zorientovat. Další cca 2 hodiny se hlavní hrdina neustále stěžuje, co hrozného se mu stalo a že by chtěl, aby se to nestalo a už to opravdu bylo otravné a zbytečně zdlouhavé. Pak se děj začal rýsovat a od začátku bylo jasné jak se to asi vyvine. Už tím, že se rodina ocitla na samotě, bez mobilního signálu a za vysokou zdí dalo hodně tušit. Vzhledem k tomu, že o jich pobytu věděli jenom 2 lidé, tak bylo i docela jasné, kdo za tím celým "dobrodružstvím" stojí, takže v tomto ohledu žádné velké překvápko. Tahle hlavní část by šla tak o 1/3 nebo možná i polovinu zkrátit. Autor snad 30 x použil něco ve smyslu, že mu srdce buší do žeber, že se mu srdce rozskočilo, rozpadlo na kusy atd. Jasně, mělo to přidat na dramatičnosti, ale bylo to opravdu neustále používané. Navíc stále v hlavě přemítal jak to asi je, co ta jeho manželka, co ona ví a on ne a místo toho, aby se jí jednoduše zeptal, tak stále jenom tápal jak se věci mají. Tyhle nelogičnosti mi bohužel vadí. Sice nemohl zápletku prozradit na začátku, ale buď to tam nemuselo být nebo něco jenom naznačit. Ty úvahy byly občas otravné a člověk musel pochybovat o inteligenci hrdiny. Závěr už byl docela fajn až na kýčovitý happy end, kde jsou všichni šťastní a budou až do smrti :-)

Možná, že kdybych knihu četla, tak by vyzněla jinak, ale v té audio verzi mi některé neustále opakované výrazy docela vadily.

15.11.2022 2 z 5

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Hodně předvídatelné už od začátku, vůbec nic překvapivého. Takový thriller v retro stylu. Něco jako filmy z 90 let, které nám tenkrát přišly strašně dobré, ale dnes už je to tak trochu trapné. Od absolventky Harvardu a práva na New York University jsem čekala bohužel víc. Naštěstí koupeno ve slevě :)

04.11.2022 2 z 5

Anatomie skandálu Anatomie skandálu Sarah Vaughan

(SPOILER) Za mě takový průměr - 2,5 hvězdičky. Ke konci jsem si uvědomila, že mi ani jedna postava vlastně nebyla sympatická. Sophie mi přišla naivní. Povaha a nevěry manžela jí nevadily až se dozvěděla, že její manžel neřekl u soudu celou pravdu? Do té doby si nevšimla, že manžel má určitý charakter? Viděla ho 25 let přes růžové brýle? Pro mě těžko uvěřitelné. Kate zase cítila celou dobu velkou zášť a nic s tím neudělala až jí náhodně nepřistál na stole tento případ? Jinak mi to připadalo celé docela natažené, vypustila bych zcela některé části o mladických pitkách a některé informace a emoce postav se ta opakovaly stále dokola. Kniha by mohla být klidně o 1/3 kratší. Já jsem stále čekala nějakou velkou bombu a nic velkého nepřišlo.

24.10.2022 2 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

1. díl se mi líbil, 2. díl už ne tolik, ale tenhle je slabý. Nemohla jsem se začíst, nakonec jsem prolítla knihu rychločtením a nenašla jsem důvod, proč bych jí měla číst s nějakým větším zájmem. Přijde mi, jakoby byla určené pro mladší čtenáře, třeba kolem 20 let i když nevím, zda by je zaujalo téma. Měla jsem z toho pocit, že kniha vznikla na přání nakladatele a tak se našlo nějaké téma. Nepřišlo mi to ani vtipné ani k zamyšlení, škoda.

24.09.2022 2 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Docela hezký příběh i když úplně něco jiného než jsem čekala. Už samotný název ve mně evokoval, že se bude jednat o román o magii, kouzlech, mysticizmu...očekávala jsem něco ve stylu fantasy nebo magického realizmu. Skutečně se ale jedná spíš o klasický příběh pro ženy skombinovaný s detektivkou, takže se zde řeší hlavně vztahy mezi matkou a dcerou a částečně s její babičkou a k tomu se odkrývají události, které se staly před 8 lety v souvislosti s vraždou 2 dívek a nechybí i romantická linka. Musím říct, že samotný název považuji osobně za překladatelskou chybu. Se samotným Měsícem nemají ženy tohoto rodu nic společného kromě toho, že se jmenují Moonové (Moon - česky Měsíc), takže by se název dal přeložit jako poslední Moonová, což pochopitelně nezní tak zajímavě, ale zase to není tak zavádějící jako zvolený název, díky kterému jsem si myslela, že se bude jednat snad o nějaké magické rituály za měsíčního světla nebo něco v tomto duchu. Proto jsem taky čekala něco jiného, než o čem tato kniha je.

15.09.2022 3 z 5

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

Takové lehké letní čtení. Hlavně o jídle, vaření a rodičovství. Za každou kapitolou 3 až 4 recepty.

09.09.2022 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na můj vkus trochu zdlouhavé, pomalu plynoucí, strašně dlouho se tam vlastně skoro nic nedělo. Poslouchala jsem jako audioknihu, což myslím bylo plus. Jinak si nejsem jistá, zda bych knihu dočetla.

06.09.2022 3 z 5

Druhý spánek Druhý spánek Robert Harris

Zvláštní kniha, nesedla mi. Nějak jsem se v ní nedokázala orientovat...

18.07.2022 2 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Tak z této knihy mám trochu rozporuplný pocit. Čekala jsem detektivní příběh - jak jsem u autora zvyklá, ten ale ve 1/3 knihy vlastně skončil a další příběhy vlastně jakoby doplňovali předešlé knihy, věnovali se osudům postav, které se objevovaly v předešlých knihách do většího detailu. Děj se odehrával ve dvou časových rovinách. Což bylo na jednu stranu zajímavé, ale pro znalce všech knih se některé informace znovu opakovaly už po několikaté. Některé části se mi zdály až moc zdlouhavé a trošku nudné. Knihu jsem poslouchala v audioknižní podobě, takže jsem vydržela až dokonce, a to hlavně díky skvělému panu Barešovi, kterého hlas mám moc ráda.

18.07.2022 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Podle anotace a hodnocení na zadní části knihy jsem měla pocit, že se snad pouštím do čtení hororu. Jedná se však o normální detektivku, která nijak zvlášť nevybočuje z toho, na co je čtenář detektivek zvyklý. Od začátku nebo minimálně od poloviny bylo docela jasné jak se bude vyvíjet děj. Přesto se to nečetlo špatně, jen jsem doufala, že se bude jednat o něco originálnějšího s napínavějším dějem.

16.07.2022 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Docela mě zklamalo, že příběh je v podstatě identický jako u Dvojitého kříže. Taky mi vadilo, že Hunter je tak hrozně "chytrý", že všechno hned psychologicky rozebere do podrobností, ale ostatní kolem něj jsou na tom evidentně o dost hůře s inteligencí, protože jim musí vše velice podrobně a jednoduše vysvětlovat, aby to pochopili. Chápu, že se tak dobře píšou monology, ale tenhle patern mi bohužel vadil. Nemám ráda, když se něco neustále opakuje. Docela mi Hunter připomínal Sherlocka holmese, který měl taky parťáka, kterému rád všechno vysvětloval. I když chápu, že vymyslet něco originálního není nic snadného.

Nadužívání soc. sítí je samozřejmě podnět k zamyšlení.

12.07.2022 2 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Zaujal mě nápad, ale zpracování bylo bohužel od začátku hodně zmatené. Měla jsem pocit, jakoby autor psal každou další kapitolou novou knihu. Nedávalo mi to ze začátku vůbec smysl. Pak se už děj začínal trochu propojovat, ale bohužel mi v tom chyběla nějaká logická linka, která by příběh propojovala tak, aby dobře plynul a byl zajímavý, napínavý a aby mě opravdu zajímalo, jak bude pokračovat. Oceňuji snahu propojit příběh historickou linkou, bohužel ale neubírala na celkové roztříštěnosti děje. Ke konci jsem text už trochu přeskakovala, protože mě kniha nebavila a byla moc rozsáhlá.

03.07.2022 1 z 5

Cesta šamana Cesta šamana Hernán Huarache Mamani

Zajímavá kniha, ve které jsem si našla něco pro sebe. Jedinou výhradu mám snad jen k názvu v češtině, který mi přijde trochu zavádějící. Já čekala opravdu cestu šamana, ale v knize se vlastně píše o tom, co se dělo před "cestou". O přijetí této role a učení se od základu práci s energii atd. A o hledání podstaty ženské síly tam bylo pár stránek, takže pokud by tam někdo hledal čistě toto téma, tak možná bude zklamán.

30.06.2022

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

3. dílem se mi těžko prokousávalo. Autor tam přidal nové postavy, které mi přišly z velké části pro hlavní děj nadbytečné. Série na mě dělá dojem, že by se vešla do 2 knih, ale autor snad měl smlouvu na 3 díly, tak je nějak potřeboval naplnit. Jednoduše mi to přišlo trochu moc natažené. Očekávala jsem nějaká bombastické finále, ale dočkala jsem se spíš jen romantického hepáče. No, dala bych možná 2,5 hvězdičky, ale víc ne. Trochu škoda. Začátek série mě totiž nadchnul.

26.06.2022 2 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Přijde mi, že nejlepší thrillery píšou psycholožky, je to už moje druhá zkušenost. Mě se kniha líbila, přečetla jsem jí téměř jedním dechem. Žádné hluché místo, bylo to zajímavé i napínavé. Ke konci se dalo tušit jak to dopadne, ale mě to vůbec nevadilo. Ze začátku jsem měla problém s tím, že mi postavy nebyly sympatické a myslela jsem, že se na ně nedokážu naladit, ale jak kniha postupovala, tak jsem pochopila, proč jsou takové a začalo to dávat smysl. K této knize se klidně znovu po čase vrátím.

26.05.2022 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Tak tohle mi nesedlo. Dala jsem 2 povídky a věděla jsem, že styl autorky není pro mě. Silně pařížský jazyk mě prostě neuchvátil, ani témata povídek mi nebylo blízké. Navíc jsem bohužel z anotace nepochopila, že jde o povídky a ty já nemusím obecně, takže asi to bylo odsouzeno k nezdaru tak nějak od začátku.

13.04.2022

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Za mě moc natažené. Už od začátku příběhu chyběla logika a čekala jsem, co z toho vyleze, ale asi autorce knihy nepřišlo nelogické, že dopsat sérii po velice slavné spisovatelce může dostat neznámá, chudá spisovatelka a ještě za to dostane nekřesťanské peníze a bude mít prostor o podmínkách vyjednávat. Ale asi to bylo potřeba kvůli typicky americkému vystavění příběhů, kdy se z popelky stane královna. Ani jedna ženská postava mi nebyla sympatická - mírně řečeno. U jedné to je pochopitelné, ale s tou druhou se měl čtenář asi ztotožnit. S tím jsem měla problém kvůli jednoduchému myšlení hlavní hrdinky, která se občas chovala jako puberťačka. Asi je kniha určena mladším čtenářům. A chvílemi jsem měla pocit, že se jedná spíš o knihu 50 odstínů šedi než o thriller :) Ten závěr to popravdě celé trochu zachránil, ale další knihy autorky určitě vyhledávat nebudu.

08.04.2022 2 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Čtivé, napínavé, ale na mě trochu moc brutální. A závěr už taky dost přitažený za vlasy.

30.03.2022 3 z 5