Krásná sezona - o jídle, lásce a lovu přehled

Krásná sezona - o jídle, lásce a lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4215/krasna-sezona-o-jidle-lasce-a-lovu-4215.jpg 4 6 6

Když se Patricia Atkinsonová stěhovala z Anglie do Francie, toužila po klidném životě na venkovské farmě. Ale osud tomu chtěl jinak (viz kniha Tekuté slunce, Olympia 2008). Zůstala ve Francii sama a snažila se obnovit a zúrodnit zanedbanou vinici. Během let se vžívala do způsobu života, o kterém do té doby neměla ani tušení. Její každodenní existence v jihozápadním koutku Francie, založená na rytmu střídání ročních období, je diktována řadou rituálů a oslav, které jsme v éře supermarketů a pracovního shonu dávno poztráceli. Krásná sezona je oslavou ztraceného způsobu života: svědectví o bezmeznosti krásného francouzského života, o štědrosti půdy i šlechetnosti sousedů, kteří Patricii ukázali, že prostý život přináší mnohé sladké odměny. Ve Francii je každá sezona "krásná" a nabízí své dary těm, kteří jsou ochotni ocenit půdu a starat se o ni... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krásná sezona - o jídle, lásce a lovu. Přihlašte se a napište ho.

Marla
17.11.2021 5 z 5

Krásné pokračování knihy Tekuté slunce. Zase jsem byla v kraji vína, chodila po prašných cestách, potkávala staré známé, jedla dobrá jídla a těšila se ze života, který je těžký a plný překvapení, ale tak krásný, jako čas v Krásné sezóně!

Imis
07.10.2017 2 z 5

Mám knížky s tímto tématem moc ráda, ale tato mi bohužel nesedla. Když jsem se zamýšlela nad tím proč, tak jsem přišla k závěru, že mi vadily dvě věci. Za prvé byla spíš o tom jídle a lovu než lásce (alespoň mně to tak připadalo) a za druhé jsem měla pocit, že se autorka snaží knížku natáhnout, aby byla dostatečně dlouhá podrobnými popisy podle mého názoru bezvýznamých věcí (např. dlouhá část o výrobě sudů na víno). Já jsi u tohoto typu románu cením spíš nadhled, humor, autentické přiblížení mentality lidí nebo specifik krajiny z pohledu příchozího a jeho vlastních emocí a postřehů. Zde mi to nějak chybělo a knížkou jsem se neprokousala.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krásná sezona - o jídle, lásce a lovu v seznamech

2008  85%Tekuté slunce
2008  80%Krásná sezona - o jídle, lásce a lovu