Ila1971 Ila1971 komentáře u knih

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nádherná kniha.Je v ní dobrodružství, napětí, láska...od začátku do konce.Velmi doporučuji.

12.01.2022 5 z 5

Kam ukrýt štěstí Kam ukrýt štěstí Catherine Ryan Hyde

Moc hezky příběh vhodný i pro dětské čtenáře tak od 12ti let.A pro milovníky psů. Chytí za srdce.

30.12.2021 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Mile, pohodove vánoční čtení.Romantika,spousta světýlek,vůní a pohody.

21.12.2021 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Nádherné. Přečetla jsem za 2 dny Krásné poselství. Eddie neztratil lidskost ani v pekle Osvětimi...

09.12.2021 5 z 5

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

Tato kniha je psaná velmi zvlastnim způsobem.Trochu mi připomíná Amelii z Montmartru. Je to čtení pro premyslive a citlivé lidi. Musela jsem si na její styl zvyknout,ale poté se mi líbila čím dál více.

28.11.2021 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Pohodove čtení na zimní večery.

26.11.2021 4 z 5

Co dělat, když prší Co dělat, když prší Marissa Stapley

Tato kniha, se mi navzdory nižšímu očekávání libila. Moc pěkný, chvilemi smutný příběh. O naději.

07.11.2021 4 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Kniha je velmi zvláštní. Ale tak už to u autorů ze severských zemí bývá. Byly pasáže, které se mi libily a ty které moc ne. Jako milovnice psů jsem některé pasáže špatně "zkousavala".A konec velmi smutný. Ale celkově nebyla špatná. Znovu bych se k ní ale nevratila.

15.10.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Z této knihy jsem nadšená. Humor i spousta myšlenek o životě. Velmi se mi také líbilo , že člověk dloooouho netuší jak vše je a a nakonec to zapadne jako skládačka , která se postupně rozkryje. Opravdu moc hezky napsané. Přečetla jsem velmi rychle.

11.09.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherný příběh, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupně to bylo čím dál lepší a konec mě dojal. Doporučuji k přečtení.

07.09.2021

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tak u tohoto dílu jsem ze asi zasmala úplně nejvic. Super.

02.09.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

I druhý díl Aristokratky nezklamal. Bavila a smála jsem se od začátku do konce. Více takovych knih, pri nichž člověk zapomene na jakékoliv trápení.

26.08.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tato knížka je pro mě naprostá bomba. Přesně se trefila do typu humoru, který miluju. Smala jsem se na každé stránce. Někdy mi az tekly smichy slzy. Těším se na dalsi díly .

22.08.2021 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Kniha se mi velmi líbila. Příběh odvahy, lásky k hudbě. Vše navzdory vážné nemoci. Nutí k zamyšlení. Co je podstatou zivota a jak vyuzit čas smysluplně. Dojala mě. Navíc písně Alice Martineau (o které kniha vypráví) jsou s prekrasnymi texty.

22.08.2021 5 z 5

Každému jeho Izrael Každému jeho Izrael Hana Frištenská Štarková

Pokud ma někdo už trochu povědomí o vzniku statu Izrael, jeho historii, myslím , že se mu knizka bude libit. Jsou to vlastne pribehy tří odlisnych lidí , které spojuje jejich židovský původ . Dozvite se neco vice o Izraeli. Dotýká se i otazek, odpuštění, viny...

11.01.2021 2 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Tak toto je přesně typ knihy, která vás nutí vše rychle udělat, aby jste zase mohli pokracovat ve čtení. ???? Na konci jsem citila smutek, ze končí. Příběhy nekolika lidí navzajem se prolinajici. Vzbudí zamyšlení.

07.01.2021 4 z 5

Zázrak jménem Maggie Zázrak jménem Maggie Kasey Maddock Carlin

Kniha se mi libila, splnila má očekávání, jen mohla jít maličko vic do hlouky. Jako propagace pomoci pejskum všude na světě, super.

04.01.2021 4 z 5