iiiccc iiiccc komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak tohle bylo super! Skvělý thriller, rozhodně doporučuji.

25.11.2020 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Babička mi jednou vyprávěla, že si jako mladé holky tajně s kamarádkami předávaly "Milence" a bylo to hrozně dobrodružné. Jak si ho dokonce přepisovaly, protože se některé stránky zatoulávaly nebo se ztratil (byl zabaven) i celý svazek. Proto jsem ke knize přistupovala s nadhledem a uvědomovala si kontext doby, ve které vyšla. Bylo to takové nemastné neslané. Zajímalo by mě, co by na ní babička a její kamarádky říkaly dnes.

25.11.2020 3 z 5

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Nedivím se, že dnešní děti neumějí číst. Nečtou totiž z tohohle slabikáře ;)

23.01.2020 5 z 5

Jééé, tohle byly časy!! Ohmataná a rozpadající se knížka, která už prošla rukama tolika dětí v naší rodině a příběhy svoje kouzlo stále neztratily. Momentálně na další ručičky sice čeká, ale ona se dočká, zapomenutá nezůstane :)

23.01.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha se odehrává ve dvou dějových linkách - 30. a 90. léta. Hrdinka 90. let, Izzy, objeví, díky práci pro muzeum, deník a další osobní věci chovanky Clary ze staré opuštěné léčebny pro duševně choré. Po přečtení deníku chce Izzy zjistit, co se Claře vlastně stalo, protože její deníkové zápisy neodpovídají duševní chorobě. Současně Izzy řeší svoje vlastní (rodinné i osobní) problémy. Druhá hrdinka, Clara, je rodiči umístěna právě do zmiňované léčebny, protože si odmítla vzít muže, kterého ji vybrali její rodiče.
Bylo to výborné čtení. Napínavé a v případě obou dívek velmi emotivní.

29.10.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příjemné, pohodové čtení, které se od jiných povídkových souborů odlišuje propojeností životů osob vystupujících v každé povídce (jako v životě). Jedná se o takovou velmi čtivou jednohubku. Nic víc, nic míň.

30.07.2019 4 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Uznávám, že zápletka příliš nápaditá není a ještě před půlkou jsem měla poměrně jasnou představu o tom, jak to tam vlastně celé bylo. Naštěstí to nezměnilo nic na tom, že jsem si opravdu vychutnala všechnu tu vynikající omáčku kolem hlavní dějové linky. Celou knihou navíc prostupují tarotové karty a pro ty mám prostě slabost.

11.05.2022 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Skrytý poklad. Skvělá a jedinečná kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

24.03.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Z téhle knihy jsem trochu na rozpacích. Je to originální námět příběhu, který je napsán neobvyklou formou výpovědí jednotlivých zainteresovaných osob. Navíc se to výborně četlo. Ale obsah to v podstatě nemělo žádný, jen takové plácání. Navíc mě zklamal konec. Byl příliš rychlý, stručný a v podstatě opět o ničem.

01.10.2021 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Tohle bylo utrpením i jedné mladé čtenářky. Pamatuji si, jak mě vytočila před spaním a dokonce jsme se naštváním probudila uprostřed noci a v kuchyni ji do rána dočetla, protože jsem to nemohla dál snést. Možná proto stoupl počet sebevražd po vydání této knihy, jak nám kdysi vyprávěl učitel na střední škole. Samozřejmě bráno s nadhledem ;) V každém případě to ve mně dojem zanechalo.

25.11.2020 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Ač mi bylo od začátku jasné, že to bude trochu jinak, než jak nám Amber předkládá, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a napjatě hltala písmenka. To, co pak přišlo, když se vyprávění ujala Daphne předčilo moje očekávání. Všichni tři - Amber, Daphne i Jackson - jsou skvělí manipulátoři, ale prim může hrát jen jeden. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla.

16.09.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Předvídatelný děj s jednoduchými zápletkami, ale moc se mi líbil svět, ve kterém se kniha odehrává. Příjemná, lehoučká oddechovka, bavilo mě to.

16.09.2020

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Na knihu je důležité nahlížet tak, že se jedná o český thriller, který je prvotinou mladého autora. A bylo to vážně dobré. Četlo se to lehce, bylo to napínavé, akční. Doporučuji pro čtenáře ve věkové kategorii 14 - 18 let nebo pro někoho, kdo je tímto literárním žánrem/stylem téměř nepolíbený. Teď k ději. Dva bratři, kteří vyrůstali u prarodičů, si bere do péče jejich otec, který o ně neměl nikdy zájem a oba mu to dávají pořádně sežrat. Změna prostředí s sebou přináší i změnu kamarádů a nové problémy. Mimo jiné i pár mrtvol a odhalení starých tajemství. Příběh má několik zápletek, několik slepých uliček a vše je dobře provázané. Vraha jsem odhalila až těsně před hlavním hrdinou :)

31.07.2020 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Příběh jedné rodiny, který je vyprávěn Alicí, její sestrou Elisabeth a jejich nevlastní babičkou Frannie. Všechny řeší Alicinu ztrátu vzpomínek na posledních 10 let a zároveň předkládají i svůj vlastní příběh. Líbilo se mi, jak na sebe vypravěčky navazují, ač každá vypráví jiným způsobem. Líbilo se mi, jak Alicino o 10 let mladší já hodnotilo svůj současný život a jak si poté uvědomilo, že tento stav nepřišel ze dne na den, ale vedlo k němu 10 let životních zkušeností - chyb, omylů, úspěchů a lepších a horších dní všech postav. Líbilo se mi, že i přes všechno napětí a zlost, co mezi postavami existovalo,se všichni stále snažili najít k sobě cestu. Strašně se mi to líbilo.

02.07.2020 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Většinou jsem celkem kritická a možná až moc cynická, ale tohle prostě...... Potřebujeme další díly! My všichni potřebujeme další díly!

29.11.2019 5 z 5

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Taková trošku baculka :) Ale stojí za to! Výsměch, pohrdání a zároveň nepřiznaný obdiv autora k charakterům vykreslených postav. Tohle dílo je pravdivé a je nadčasové. Ke každé knižní postavě jsem ve svém okolí našla minimálně jednu "předlohu".

29.11.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha z této série byla "Do posledního dechu", která se mi celkem líbila, ale něco mi tam prostě chybělo, něco naopak přebývalo a něco mi tak úplně nesedělo. Dívka v ledu byla mnohem lepší a rozhodně se pustím do dalších dílů. Jo a doporučuji hlavně teď na léto :)

23.07.2019 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

I přes nepříjemnosti, kterými si hlavní hrdinky procházely, to bylo opravdu milé čtení. Super oddechovka.

01.10.2021 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Ač jsem od začátku tušila, jak to s ostrovní záhadou ve skutečnosti je, strašně ale vážně strašně mě to bavilo číst!

10.09.2021 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Na elitním dívčím táboře s dlouhou tradicí došlo před lety k tragédii a jeho provoz byl ukončen. V současné době jeho majitelka rozhodla o obnovení a do prvního ročníku pozvala i účastnice a vedoucí toho posledního léta. Obě dějové linky (současnost a minulost) mě dokonale vtáhly. Už jen ten popis táborového života, přírody a postav byl perfektní, natož pak postupné rozplétání toho, co se skutečně stalo a proč k tomu došlo. Z téhle knihy jsem si sedla na zadek a jen tak na ní nezapomenu.

09.07.2021 5 z 5