iiiccc iiiccc komentáře u knih

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Na jedné straně stojí Caroline, kterou podvedl manžel a ona se vrací zpátky do života za asistence mladého barmana Aidena. Jenže z kolouška se stane dravec a Caroline se stává obětí násilí a stalkingu. Na druhé straně je Aiden, který za chybu spáchanou v mladické nerozvážnosti pyká dodnes. Jeho život začne získávat smysl, když potká Caroline a zamiluje se do ní. Jenže ona se najednou začne chovat zvláštně a její manžel zmizí. Aiden má kufr od krve a nic si nepamatuje. Kdo je vrah? Jeden z nich, oba a nebo ani jeden? Skvělé čtení, doporučuji.

16.09.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Úvodem chci jen říct, že jsem od začátku věděla, kde je v jednotlivých příbězích zakopaný pes. Ale překvapivě mi to vůbec nevadilo. Všechny linky byly zajímavé a celá kniha byla dobře napsaná. Pro čtenáře není těžké sžít se s jednotlivými postavami, protože je na ně nahlíženo z více pohledů a zároveň nejsou jasně stanovené černobílé charaktery. Těším se na další autorčiny počiny.

27.05.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ač jsem čekala trošku jinou diskotéku, zasmála jsem se a už se těším na další díly. Celkem by mě zajímal i deník napsaný Mariiným kamarádem Maxem Launem ze zámku Hvězda.

11.05.2020 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Historie jednoho obrazu. Zbožňuji takové to "kdyby věci mohly vyprávět". Od četby jsem se nemohla odtrhnout a neustále myslela na obě hrdinky a to, čím si obě procházely. Navíc mě konec přímo pohladil po duši. Děkuji a doporučuji.

30.07.2019 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tohle ve mně zanechalo strašně moc. Příběh ženy, která přišla o všechno, ale zachovala si samu sebe a snaží se jít dál, i když už moc nemá kam a na té cestě nemá ani o co stát. Osobně znám ženu, která jako náctiletá ubodala svého otce, který ji --- a její matku ---- . Její návrat z vězení rozhodně neproběhl tak hladce, jak je v knize předkládáno a ani se nic neopravilo, k čemuž je na konci Helenina příběhu alespoň nakročeno. Tuto literaturu zde rozhodně potřebujeme.

29.09.2021 5 z 5

Roky v kruhu Roky v kruhu Jarmila Glazarová

Tohle je kniha pro trpělivou čtenářku. Ne že by si ji nemohl přečíst muž, ale prostě... Podle mě je určena ženám. Muž uvidí jen to, co je natištěné na papíře. Mezi řádky je toho napsáno víc než dost a je jenom na čtenářce, jestli uvidí, co vlastně chtěla autorka sdělit. Nebo možná nechtěla.

16.09.2020 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tohle není tolik o příběhu jako o pocitech. O pocitech bolesti, štěstí, odvahy, strachu, odpuštění a zmatku. Ty pocity jsou navíc tak silné a opravdové, že není možné je interpretovat. To je třeba zažít.

23.01.2020 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Líbezné vypravování Zdeňka Svěráka o době, kdy si jako dítě zvykal na venkově, kam se rodina ne úplně dobrovolně přestěhovala z města. Líčí zde nejen samotné sžívání s venkovem a jeho obyvateli, ale i tvrdé rodinné záležitosti, ze kterých mu šla hlava kolem. Je to opravdu pohlazení po duši a doporučuji zejména těm, kteří již zapomínají na svojí "domovinu".

04.10.2019 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Z celkem dost zmateného a nezajímavého začátku s množstvím otravných postav se nakonec vyklubal skutečně dojemný, možná trochu naivní, ale i přes to velmi citově zabarvený příběh. Až mi skoro slzička ukápla :)

11.05.2022 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak akorát napínavá knížka, která se výborně čte a má neotřelé téma. Jednu hvězdu dolů za přehnaně zjednodušený a rychlý konec. Už jen díky častým náznakům zvrhlé geniality jsem čekala víc.

24.07.2021 4 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

(SPOILER) Ze začátku knihy jsem byla trochu na rozpacích. Ač anotace slibuje něco poměrně netradičního, kniha se na začátku profiluje jako tuctový příběh z druhé světové války, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Až těsně před polovinou se něco zlomilo a bylo mi jasné, že tohle úplná řadovka nebude. Architekt Lucien v nouzi souhlasí s vytvořením skrýše pro významného žida, čímž zároveň získá velkou zakázku pro Říši. Tato jednorázovka na sebe postupně nabaluje další a další činnosti a události. Nebylo to černobílé. Všechny postavy z knihy hrály několika barvami, někdy světlejšími, jindy ponuřejšími, ale nikdy nejednali prvoplánově. A to se mi strašně líbilo.

27.01.2021 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Na začátku to vypadá na běžnou detektivku s vyšetřujícím detektivem, který postupně bude odhalovat vraha. Jenže nás ale vůbec nezajímá, kdo vlastně Sarah zabil a nezajímá to vlastně ani toho detektiva. Sarah je vykreslena jako obyčejná žena středního věku se dvěma dospívajícími dětmi, která se živí jako ilustrátorka dětských knih. Detektiv chce rychle vyřešit případ a ze zapadlé vesnice vypadnout. Postupně ale zjišťujeme, že Sarah nebyla tak úplně obyčejná, neměla tak úplně obyčejnou minulost a rozhodně neměla ani trochu obyčejné děti. Při čtení jsem tajila dech a na knihu nedokázala přestat myslet. Detektivní linka je vedlejší, tohle je psychologické rodinné drama jak víno. A to nejen z pohledu rodiny Sarah, ale i z pohledu rodiny vyšetřujícího detektiva.

25.11.2020 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Na tuhle knihu jsem slyšela neskutečně pozitivní ohlasy, ale podle anotace jsem si říkala "A to proč jako?". Chtěla jsem to teda zjistit a pustila jsem se do čtení. Opravdu mě to bavilo, akorát jsem si při čtení říkala, že co mě to na tom tak baví. No prostě.... asi se z podobného druhu literatury stane moje guilty pleasure.

20.02.2020 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Příběh o touze, bolesti a síle. Psychologie postav je popsána tak dokonale, až to probouzí opravdovou hrůzu. Tento rys společně s popisem životního stylu a názorů postav v knize vytvořil neopakovatelné psychologické drama, ze kterého běhá mráz po zádech právě proto, že je tak překvapivě reálný a blízký.

14.10.2019 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Hned od začátku je román velmi čtivý, chytne a nepustí. První krize přišla přibližně po 300 stranách a periodicky se vracela přibližně po každých dalších 150. Příběh samotný mě opravdu bavil. Líbil se mi "vzestup" Sugar i Williama i životy dalších postav. Navíc se mi líbilo přesné vykreslení toho, jak se z adorované milenky stane doslova kus hadru, jakmile se začne chovat jako manželka. Čtení kvůli příběhu samotnému, doporučuji, ale pokud očekáváte rozuzlení a konec, jaký se sluší a patří, nedočkáte se.

19.09.2019 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Z tohohle jsem měla ale takovou depresi! Snad nikdy ve mně knižní postava nevyvolala tolik různých pocitů. Paní Bovaryovou jsem obdivovala, nenáviděla, smála se jí, rozuměla jí a hluboce jí pohrdala. Zároveň ji nedokážu dostat z hlavy, mrchu.

29.07.2019 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Příběh má spád a je napsaný velmi čtivě. Pachatel a jeho motiv mi rozhodně nepřišel tak průhledný, jak je uvedeno v komentářích níže, ale možná je to tím, že jsem při čtení příliš nepřemýšlela a příběh si prostě jen vychutnávala. A za to jsem ráda.

04.07.2019 5 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Perfektní pro začínajícího čtenáře a malé děti. Krásné a názorné ilustrace a milý příběh, který se ani po letech neomrzí.

21.06.2019 5 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Ať už to bylo smyšlené nebo ne, příhody manželů Warrenových jsou kultovní a všichni je znají. Tahle kniha je ale představuje z jejich vlastního pohledu. Bohužel na mě to bylo takové moc americké - náznak toho, co náš čeká v následující kapitolách aniž bychom se toho skutečně dočkali v takovém rozsahu, jaký byl slibován a navíc to neustálé opakování všeho, co bylo minimálně třikrát řečeno dříve. Zde jsem měla pocit, že sleduji reality show.

30.09.2021 2 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Jo, třetí díl je rozhodně lepší než ten druhý! Akce od začátku až do konce. A když už jsme u toho konce.. Páni!

21.04.2021 4 z 5