ibs ibs komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi dobry rozpravacsky styl, zaver sa mi viac pacil u Slepej mapy, ale inak parada na citanie.

26.05.2019 2 z 5

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Ako to bolo vazne nieco...

27.04.2019 4 z 5

Podzemná železnica Podzemná železnica Colson Whitehead

Vynikajuce citanie, skvely styl pisania, rozpravacsky talent - naozaj dobreeee.

23.02.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Take svojske, osamele, smutnopekne citanie. Kto ma rad prirodu, hory, atd.-urcite ano.

“Od otca som sa naucil, dlho po tom, co som zanechal jeho chodniky, ze v niektorych zivotoch existuju hory, na ktore nie je mozne sa vratit. Ze v zivotoch ako ten moj a jeho sa nemozno vratit na horu, ktora je uprostred ostatnych a na zaciatku vlastneho pribehu.”

06.02.2019 4 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Toto bolo vazne ale vazne moc dobre citanie, kratke rozsahovo ako novela, ale uplne “ina” tema a niekedy ozaj na zamyslenia ako to v hospicoch a obdobnych instituciach funguje????????‍♀️

08.01.2019 5 z 5

Návrat slov Návrat slov Goce Smilevski

Nebolo to vynikajuce, zapamatatelne, skvele...ale bolo to fakt dobre. Raz hore, raz dole, zdalo sa, ze ani nedocitam, zrazu citam bez pauzy, realne ani neviem:) ako hodnotit, miestami 50 zo 100, miestami 150 zo sto:-) Tu si kazdy potrebuje spravit vlastny nazor. Ale treba si precitat.

18.11.2018 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

De Vigan vie pisat a kazdou dalsiu knihou pise lepsie a lepsie. Minimalisticky styl jej "pristane", vsetky vety su na svojom mieste a uz od prvych stran tak nejak citatel je sucastou deja a nechce, aby skoncil;)

09.11.2018 4 z 5

Vrkoč Vrkoč Lætitia Colombani

ODEON opat nesklamal, velmi dobre citanie, 3 pribehy - tri zamyslenia sa nad svetom samotmym.

30.09.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

vynikajuce citanie, rychly pribeh, styri rozne pohlady na udalosti, velmi fajn, asi sa k nej nevratim, ale pocit zanechala:)

"My, kteri jsme prezili, nejsme ti pravi svedkove. Jedinymi majiteli nevyslovne pravdy jsou ti utopeni, mrtvi a zmizeli."

10.09.2018 5 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Perfektna kniha, vtipna, mila, realna, velmi ozaj velmi dobre citanie:) 5 z 5 "hranaty kosmonaut, kulaty otvor"

23.07.2018 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Vyborna kniha, ale za mna najslabsia od Ruty Sepetys.

22.07.2023 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Asi predsa len mu herectvo ide lepsie, vyrazne lepsie, 3-4 poviedky boli fajn, zvysok trapenie.

18.12.2021 2 z 5

Ľudskosť: Optimistická história človeka Ľudskosť: Optimistická história človeka Rutger Bregman

Velmi tomu pomohlo -v zmysle celkoveho dojmu- ze to pisal novinar. Velmi zaujimave zamyslenia sa.

01.11.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ako vsetky jej knihy - vynikajuce!

29.06.2021 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Ona to proste vie napisat!

02.06.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Genialne, putave, uzasne rozpravanie rodinnej sagy v kontexte ruskej historie. PERFEKTNE!

10.12.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Nebolo to zle, ale nebolo to ani genialne. Pacila sa mi myslienka, prva a posledna kapitola, nie je to vsak to take whaw, znova citat nebudem.

25.11.2020 3 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Vynikajuce. Citala som HAREM, skvele, ZLOBA - trosku pre mna brak, ANASTAZIA - dobre, AZTECKA PERLA - zly preklad.

17.11.2020 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

jednoznacne pre mna najlepsie pisana z jeho knih!

20.08.2020 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Svojske, ozaj svojske. Ked clovek o nieco/niekoho pride, musi aj tak ist dalej. Zivot sa nezastavi. Presne o tom tie pribehy su.

16.05.2020 4 z 5