i.stefany i.stefany komentáře u knih

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Jak již název a obálka napovídá, jde opět o vztahový příběh z pera Simony Monyové. Tentokrát se jedná o jednohubku v podobě nevěry a manželské krize. Je to nenáročné a rychlé čtení a zajímalo by mě, do jaké míry čerpala Simona náměty ke knihám z vlastní zkušenosti.

06.03.2022 4 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Složitý psychologický příběh, ve kterém se opět potvrdí, že minulost vás vždycky dožene. Autorka otvírá morální téma, kdy jedno chybné rozhodnutí převrátí váš život naruby, i když uděláte vše pro to, aby nikdy nevyplulo na povrch. Příběh je neskutečně čtivý, hltala jsem každou stránku. Když se oprostím od toho, že u nás by asi něco takového nebylo možné, Amerika je země neomezených možností a odlišných zákonů...

11.12.2021 5 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Skvělá práce. Povídky moc nevyhledávám, mám raději knihy s jedním silným příběhem. Tady jich bylo rovnou šest a jeden děsivější než druhý. Drsná realita nebo bujná fantazie autorky, svalená na klienty psycholožky Vandy? Doporučuji. Originální a čtivé povídky.

01.10.2021 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Další díl sestřiček je opět neméně čtivý a napínavý. I když je to již pátý díl série, stále je na co se těšit. Tento díl je nejvíce zaměřen na Helen, ale i ostatní postavy zde mají velký prostor. Bohužel se do příběhu vkrádá všudy přítomná hrozba války, a jak napovídá název prozatím posledního dílu, válka nás nemine.

14.08.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Tak jsem dočetla Lososa a říkám si, že autorka má dar. Dar velmi plasticky vystihnout pocity, emoce, myšlenky a charaktery postav různých věkových generací. S břitkým humorem vypráví o hlubokém vztahu vnučky se svou babičkou, mezi řádky ukrývá ta životní moudra a pravdy a nutí nás k zamyšlení... Co je vlastně po smrti?...
Jestli je to alespoň zlomek toho, o čem jsme četli, pak z toho mám radost a vím, že i ke mně přicházejí znamení. :-)

17.02.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

Radek John nás vzal na exkurzi do světa feťáků. Memento je varování - prach jsi a v prach se obrátíš. Je na každém z nás, jak se svým životem naložíme. Kdo jednou zkusí drogu, nevěří, že mu ublíží. Naopak, pomůže, zlepší náladu, rozpustí chmury, zajistí únik a výdrž... Ale co dál. Jak z toho ven? Je naděje ještě přestat a vrátit se do normálního života? Existuje nespočet závislostí, ale droga, ta si nebere servítky... Michal o tom ví své.

19.08.2020 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Let do nebezpečí je i po letech skvělá volba. Jde o dramatický příběh pasažérů dopravního letadla na lince Winnipeg - Vancouver. Oba piloti i část cestujících se během letu přiotráví jídlem... Co bude dál? Poslouchali jsme na základce při suplování a vzpomínám si, jak jsme se nemohli dočkat příští hodiny, až uslyšíme pokračování. V té době to bylo něco exotického, nepředstavitelného, nikam se nelétalo, a tak představivost pracovala na plné obrátky... A dnes při poslechu rozhlasového zpracování se mi vše vybavovalo. Tento let pro mě navždy zůstane srdcovou záležitostí. :-)

07.05.2020 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Co dodat? Další skvělá detektivka z pražské periferie. Věděla jsem hned, že nebudu litovat. Na knihách Martina Goffy mě prostě baví vše. Miko a Tony, uvěřitelný napínavý případ, jemný, trefný humor, čtivý styl a jako bonus "krtek". :-) Co víc si přát?

29.01.2020 5 z 5

Krásná předloha k seriálu Vlak dětství a naděje. Jazyk knihy je místy poměrně náročný, přelouskat pohraniční nářečí, Pepíkovy dopisy s hrubkami a slovní útoky bláznivé Emy dá docela zabrat. :-) Je to ale velmi silný a lidský příběh obyčejné rodiny z pohraničí, která utíká před válkou. Spojení hrdého vlastence Josefa, nezdolné Amazonky Anny a malé Věrky rozehrává tragicko-komickou plejádu různých situací, přesto očima Věrky vyprávěno místy až poeticky. Dobře jsem se bavila.

21.08.2019 5 z 5

Rok Patrika Rok Patrika Klára Bártová

Přečetla jsem jedním dechem a musím uznat, že autorka v líčení Patrika nijak nepřeháněla. I v mém okolí se kdysi jeden takový "Patrik" vyskytoval a ty popsané pasáže jsou jako přes kopírák. Je až k nevíře, co všechno jsou ženy a dívky schopny nevidět, přecházet či omlouvat. Tuhle knížku by si měla přečíst každá dospívající dívka jako varování, protože i dospělé, inteligentní ženy jsou schopny kvůli "lásce" zahodit svou hrdost a úctu k sobě samé.

03.03.2022 5 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Moc pěkně zkombinovaná porce historických faktů a fantazie autorky. Příběh je napsán velmi pěkným jazykem a je zasazen do atraktivního prostředí berlínské nemocnice Charité. Výborně se čte, ale léčebné metody této doby mě opravdu děsily. Važme si toho, že žijeme v současné době! :-)

21.09.2021 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Čtivá romance říznutá napětím. Autorka píše knihy především z prostředí vyšších kruhů a ani u této neudělala výjimku. Pravdou je, že se kniha těžko odkládá, protože se pěkně čte o všech těch luxusních večírcích, exotických dovolených, drahých autech a jachtách, ale zápletka je na můj vkus až moc překombinovaná. Pokud se chcete jen pobavit a oddychnout si u dobré knížky, je tohle dobrá volba. Pokud hledáte opravdový psychologický thriller, něco tomu prostě chybí. Já zvolila první variantu a jsem vcelku spokojená.

06.09.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi se nebudu komentářem lišit od ostatních. Se smíšenými pocity jsem ke knize přistupovala a se stejnými pocity ji zavírám. Dvanáct hlavních postav a neméně dramatických propletených osudů, v podobě silných společenských témat, která v konečném výsledku vyznívají velmi smutně až depresivně. Je toho tady na jednu knížku až moc. Méně, je někdy více.

07.10.2020 3 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Velmi povedený vztahový příběh. Tři nerozlučné kamarádky na život a na smrt. Vyprávění jejich příběhu začíná seznámením na vysoké škole a pokračuje spletitými osudy i po dvaceti letech. Autorce se opravdu podařilo proplést osudy všech dívek tak šikovně, že do poslední stránky není jisté, kdo zločin spáchal. Užívala jsem si popisy studentských let na koleji, rozdílnost povah všech tří dívek, i tu jejich vzájemnou lásku hraničící s nenávistí... Divím se, že kniha má docela nízké hodnocení.

11.06.2021 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Ufff. Dočteno a mám toho plné kecky. Příběh je o lásce, o lásce mateřské, partnerské, milující, oddané, ale přesto jiné, než jakou většina z nás poznala nebo prožívá. Několikrát jsem chtěla knihu zavřít... nejprve proto, že se do půlky nic moc nedělo, poté proto, že se toho dělo až moc. Po přečtení jsem totálně emocionálně vyždímaná a teď potřebuji od všech matek, tchýní a jejich citů oddech.

23.02.2021 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Začínám těm seveřanům přicházet na chuť, i když jsou parádně vyšinutí. :-)
Jak tenká je hranice mezi nadějí a šílenstvím? Tak na tuhle otázku vám dá odpověď tato kniha, pokud vydržíte a nenecháte se zviklat pomalejším rozjezdem. Ten ale být musí, abychom procítili situaci a vnořili se do napínavého příběhu. Bavilo mě to a nově připravovanou knihu autorky si určitě nenechám ujít.

03.11.2020 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Výborný, dokonale čtivý psychothriller. Autorka rozehrála napínavý příběh plný lží, manipulace, vášně a posedlosti. Bohatá žena, jíž se rozpadá dokonalý život, záletný manžel s ruskou milenkou a mladík, jehož minulost není příliš líbivá. Kdo z nich lže a kdo si s kým pohrává?...

12.10.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tohle byla moc příjemná romantická pohodovka zalitá sluncem a teplým mořem. Je to sice jednoduchý a předvídatelný příběh, ale do těchto horkých dní padne jako ulitý. Doporučuji všem romantičkám, které se letos nedostaly k moři. S touhle knížkou zaručeně strávíte krásnou dovolenou. Těším se na předešlé knihy.

21.08.2020 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tak já jsem zase moc spokojená. Dům na samotě je výborně zamotaná detektivka, kde na scénu nastupuje plejáda typických českých vlastností. Závislost, vydírání, sex, nevěra a to vše je zakomponováno do prostředí koňských dostihů. Autorka umí velmi reálně vystihnout povahové rysy jednotlivých postav a to mě na jejích knihách prostě baví.

17.12.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tak toto byla další skvělá detektivka z pera Míši Klevisové. Vypráví příběh ze současnosti, který se odehrává na Ostrově šedých mnichů - Schiermonnikoogu. Prostředí holandského ostrova i povahy jednotlivých postav byly popsány tak uvěřitelně, až jsem měla pocit, že jsou to mí sousedé, že je všechny znám osobně. Moc jsem si užila společnost lidí z ostrova zapletených do vraždy i mého oblíbence Pepy Bergmana a těším se na další díl. Určitě 5* jako vždy. :-)

29.03.2018 5 z 5