i.stefany i.stefany komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další výborná detektivka. Neohrožená Erika zasahuje a řeší nový komplikovaný případ. Líbí se mi styl Roberta Bryndzy, krátké kapitolky sviští jedna za druhou. I když se i zde opakují některé momenty, jako v prvním dílu (Erika vs. vrah), je napínavá až do konce. Už mám připravenou další jeho knihu. Jen tak dál, Roberte!

14.02.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Dechberoucí příběh tří mladých lidí prchajících před válkou na zaslíbenou loď, která znamená spásu. Bohužel tahle loď to nebyla, tahle přinesla jen zkázu. I já se řadím mezi ty, kteří mají o hrůzách války jen obecné povědomí, ale tato kniha mi přinesla nejen další poznatky a zjištění, ale i vnitřní uspokojení z toho, že lidé bez rozdílu rasy, věku a postavení na společenském žebříčku v krizových situacích drží spolu, ať se děje, co se děje. Moc jsem všem držela palce a i když jsem zpočátku váhala, zda dokážu knížku vůbec přečíst, najednou se nedalo přestat. Doporučuji všem věkovým generacím, aby se nikdy nezapomnělo na válečné hrdiny.

25.04.2019 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kdo by neznal Péťu Bajzu, Zilvara z Chudobince, Rampepurdu a další postavy... Krásné, vlídné a s laskavým humorem vyprávěné historky a dobrodružství party mladých kamarádů za první republiky. Poslouchala jsem jako rozhlasové vydání, pan Filipovský načetl výborně, viděla jsem seriál, Zilvar je totiž skoro soused a kamarád a to jsem si nemohla nechat ujít. Všechna vydání se moc povedla.

07.02.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Míša Klevisová je pro mě sázkou na jistotu. Po dlouhé době jsem se dostala k její další detektivce, ale bohužel musím říct, že se mi zatím líbila nejméně. Začátek příběhu byl poměrně vleklý, dalo mi dost práce se orientovat v postavách a jako milovníka zvířat mě některé pasáže přímo mučily. Na druhou stranu se mi líbilo vykreslení mezilidských vztahů mezi starousedlíky a náplavami, ale i ty krásné popisy syrové beskydské přírody. Tentokrát za mě průměr. Snad mi to Drak vynahradí. :-)

29.04.2021 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Když potřebujete vypnout a na nic nemyslet... Aristokratka je ideální volbou. Lehké, úsměvné, odpočinkové čtení o trampotách posledního potomka šlechtického rodu Kostků.

11.04.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Z počátku se zdá, že jde o romantický příběh plný nečekaných náhod a splněných přání. Jenže jak už to tak bývá, nic není takové, jaké se na první pohled zdá, a i když jsem od Colleen četla teprve druhou knížku, vnímám, že i v této ukrývá další rozměr příběhu, a tím je závažné téma domácího násilí. Moc mě baví autorčin styl vyprávění, kterým dokáže obyčejné věci povznést na jinou, hlubší úroveň. Třeba taková "nahá pravda"...

03.03.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

K severským thrillerům přistupuji s vědomím, že to není lehká četba. Všechny se vyznačují brutalitou a násilím a nejinak tomu bylo i zde. A přitom kniha nese tak něžný název - Kaštánek. Každopádně vyšetřování mě baví v každém příběhu, jen těch morbidností by nemuselo být tolik.

04.11.2021 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Tak je mi toho Terence tak nějak líto. Vždycky se nachomýtne k nějakému průšvihu, který má pro něho nedozírné psychické následky. I tentokrát je konfrontován s případem, který se ho dotýká osobně. Ale co s ním má vlastně společného přepadení banky s dvaceti rukojmími? Přečtěte si další zajímavý díl, který jistě vychází ze skutečné události. A já jdu na Sektu. :-)

25.05.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Opět naprostá spokojenost. Tentokrát Terence rozplétá příběh mrtvého muže z okraje společnosti, který ho postupně zavádí zpět do devadesátých let ke kauze s LTO. Děkuji za osvětlení této obludné skutečnosti, i když ve výsledku by to člověk raději snad ani vědět nechtěl. Je to další velice čtivý a napínavý příběh.

07.04.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

I já měla dilema. Nízké hodnocení na DK, ale vysoké od mých oblíbených uživatelů rozhodlo. Nezdálo se mi, že je kniha o ničem, jak se tu v některých komentářích píše. Naopak je to velmi složitý a silný vztahový příběh a jde do obrovské hloubky v cítění a snaze uchránit své nejbližší. Pospojovat jednání, pocity a myšlenky Adama i Livie, odvyprávět je očima obou postav a nevynechat ani jedinou, to zaslouží metál. Já byla nadšená, nechtěla jsem knihu ani na chvíli pustit z ruky a k hodnocení mi ani 5 hvězdiček nestačí. Přála bych si více takových příběhů.

20.03.2021 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

První příběh s novinářem Markem Vrázem. Bála jsem se, jaká bude nová řada, když ta s Mikem byla prostě dokonalá. Už se nebojím. Bude to stejná paráda nebo ještě lepší. Skoro jsem již zapomněla, jak moc dobře se čtou knihy Martina Goffy a jsem moc ráda, že jsem měla zase možnost si to připomenout. Moc se těším na další díly a doufám, že jich bude hodně!!!

16.03.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Hlas kukačky je silně emotivní příběh o rodinných vztazích, mateřské lásce, lidské nenávisti, o těžké válečné době a především o silných ženách. Stylem mi příběh připomněl knihy paní Mornštajnové a ty mám moc ráda. I když je příběh smutný, vlastně po jeho dočtení cítím uspokojení nad tím, jak dopadl a smekám před moudrostí, odvahou a sílou všech statečných žen.

17.09.2019 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Povedený start do nové série. Urputná Maddie Ivesová a bručoun Harry Blake se potkávají při vyšetřování poněkud nechutného případu, a přestože povahy obou vyšetřovatelů jsou natolik odlišné, právě to je dělá tak skvělým týmem. Příběh je vyprávěn jak z pohledu vraha, tak i oběti a je příjemnou změnou oproti jednosměrným thrillerům.

01.02.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda nebo lež? Pár dní po přečtení a já stále nevím, co si o tom mám myslet. Toto byla moje první Colleen a musím říct, že nasadila laťku hodně vysoko. Takto rafinovaně zpracovat zápletku, i když celou dobu víte, že je jasné, co se stalo a pak přijde šok a všechno je jinak. A vy se musíte rozhodnout sami, jak to vlastně bylo. Myslím, že to bylo nekonečně dobré.

12.01.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Po strašně dlouhé době má druhá Angela a moc mě potěšila. Mám ráda příběhy ze studentského prostředí a tenhle je obzvláště vydařený. Kniha je svižná, napínavá se zajímavou zápletkou a musím říct, že se ve mně střídalo mnoho emocí. No a ten závěr? Šokující. Škoda, že jsem nečetla předchozí díly.

20.07.2021 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Anděla Šťastná Brůmová je hlavní postavou a vypravěčkou svého vlastního životního příběhu. Vzpomíná na dětství, které ovlivnilo nedostatek mateřského citu a chladná výchova matky, jež se v dospělosti promítla i do jejího vztahu ke svým vlastním dcerám. Ačkoliv sobecká a sebestředná Anděla před láskou k dcerám upřednostnila své vlastní sny a tužby, šťastná přesto nebyla. Snad pouze příjmením.

02.05.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Mě se to moc líbilo, výborně četlo a mrzí mě, že už vím, kdo to byl...
Jeden z nich.
Spořádaní obyvatelé malého newyorského předměstí mají co přetřásat... Někdo se vloupal do sousedních domů a největšímu krasavci utekla manželka... Ale to pořád není všechno, o pár dní později se najde mrtvola místní ženy... Rozjíždí se vyšetřování a vychází najevo, že každý něco tají.

19.08.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Temné hlubiny jsou další skvělý příběh od Roberta. Nesou se na stejně dobré vlně jako předešlé knihy, napínavé, svižné, čtivé, Erika se svou partičkou ve svém živlu a mě prostě baví jejich policejní práce. Moc se těším na další případ. Čekají mě ještě dva, než se poznám s Kate Marshallovou. :-)

12.08.2020 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Připadá mi až fascinující, kolik knih s válečnou tématikou jsem již sama přečetla a se mnou i spousta dalších čtenářů. Je to téma, které i přes všechny hrůzy a zvěrstva stále táhne a je dobře, že se dostává do povědomí ohromného množství čtenářů, a i když jde v podstatě pořád o to samé, každý příběh je jiný. Pan Vavřík vypsal velmi čtivý, syrově bolestný příběh poskládaný z vyprávění své babičky... Beznaděj, hrůzy, děsy, zvěrstva a bolest. Zavírám knihu a ptám se: "...A kde byl Bůh"???

08.11.2021 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Stejně dobré jako první díl. Tušila jsem, že to bude nějak takhle, i přesto jsem si užívala každou větu. Miko je správnej chlap se všemi ctnostmi i neřestmi a doufám, že otevřený konec nahrává dalším pokračováním. Určitě těch případů za svůj profesní život zažil daleko víc a neměl by si je nechávat jen pro sebe. :-)

29.09.2020 5 z 5