hzd hzd komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl mě bavil více, ale na odreagování super.

17.01.2019 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Ke přečtení této knihy jsem se velmi dlouho odhodlávala. Nejdřív jsem se nemohla zorientovat v postavách (ještě že jsou hned na začátku všechny rozepsány). Ale tak od půlky knížky jsem četla jedním dechem. Doma mám připravené další tři díly, tak se asi hned pustím do pokračování.

16.01.2019

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Krásný román, autorka opět nezklamala. Při čtení této knížky doporučuji nakoupit zásoby čokolády. Jinak to nejde. A ta romantická Paříž, co dodat :-) Hned bych tam vyrazila.

03.01.2019 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nádherně napsaná knížka. Doporučila mi jí kamarádka. Pana spisovatele jsem vůbec neznala. Určitě se poohlédnu v knihovně po jeho dalších knížkách. Jeho styl psaní mi seděl. Prošli jsme s hlavními hrdinami neuvěřitelných 80 let. Přitom bych četla dál a dál. Zajímavý příběh nelehká doba a přesto všechno dokázali svůj slib dodržet. Klobouk dolů. Určitě nominuji na knihu roku a budu doporučovat dále.

29.12.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Moc krásná knížka, zajímavý příběh. Jen trochu dlouhý začátek. Konec by mohl být naopak delší. Zajímalo by mě, jak to bylo dál. Díky krátkým kapitolám se moc hezky četla. Doporučuji.

27.12.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moc hezká knížka, krásně se četla. Akorát druhá půlka byla dost smutná.

27.11.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Krásně napsaná knížka, určitě lepší než Pojedu k moři. První dvě povídky super, ty jsem přečetla jedním dechem. Třetí povídka trošku slabší, ale celkově hodnotím pěti hvězdičkami. I když byla knížka smutná, moc se mi líbila.

08.11.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super knížka, u které se člověk opravdu pobaví. Výborná na odreagování, už jsem si v knihovně zamluvila další díl.

23.10.2018 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Krásně napsaná knížka, zajímavý příběh. Trošku jsem se ztrácela ve skocích v čase, ale nakonec se vše vyjasnilo. Navíc jsem z Českých Budějovic, o to lepší pro mě bylo čtení. Můžu jen doporučit.

23.10.2018 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Krásně napsaná knížka, úplně jsem si tu Afriku představovala. Konec vzala autorka trošku hopem, klidně bych ještě četla o létání, největší část zde byla věnována koním.

21.09.2018 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

První knížka od této autorky. Četla se hezky, trošku jiný styl vyprávění, než jsem zvyklá. Za mě mohla být knížka obsáhlejší. Začátek a konec vzala spisovatelka opravdu hopem. Ale už mám doma z knihovny půjčenou knihu Zmizet, tak jsem zvědavá.

28.08.2018 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodně zvláštní kniha. Hlavní hrdinka je opravdu podivínka, závislá na sběru bylin. Z knížky jsem se vlastně nedozvěděla, jakou nemoc má, konec je také takový otevřený. O bylinkách se četlo hezky, ale musela jsem číst jen po kouskách. Nešlo na jeden zátah. Styl psaní autorky se mi ale líbil.

24.08.2018 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásně napsaná knížka. Příběh dvou obyčejných lidí, kteří se setkali v nejhorší době a prostředí. Přesto jejich láska překonala všechny překážky, které jim osud přichystal. Všem vřele doporučuji k přečtení.
Navíc napsáno podle skutečné události.

24.08.2018 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Knížka je pro všechny, kdo mají rádi knihy. Hlavní hrdinka mi byla sympatická,
držela jsem jí palce. Je to taková letní oddechovka. Já jsem si knížku vzala pod stan, což byl super nápad. Objednala jsem si jí v rámci plnění knižní výzvy a rozhodně nelituji. Škoda, že tady taky nejezdí taková dodávka. Určitě bych si jí zamilovala a pravidelně navštěvovala.

14.08.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Knížka mě zaujala hned na první pohled. Hned po otevření jsem se začetla, nářečí kterým je kniha napsána, mě opravdu bavilo. Vyprávění je ze života, o normálních obyčejných lidech ze vsi a to se mi líbilo. Všem vřele doporučuji k přečtení.

25.07.2018 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Knížku jsem si půjčila v knihovně kvůli Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji.
Krásně napsaný příběh. Tím že se děj odehrává v místech, které jsou mi velice dobře známé, bylo čtení pro mě o to hezčí. O tom, co se dělo, než se začal stavět Temelín nic nevím, byla jsem ještě malá. Za mě určitě hezčí než Zloději zelených koní.

15.06.2018 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Moje již druhá knížka od této autorky a opět nezklamala. Knížka má moc zajímavý děj, v němž se vrací až do druhé světové války. Bylo mi líto malého chlapce, který zůstal na tom světě úplně sám. Osud se s ním teda opravdu nemazlil.
Kdo páchal ty hrůzy, které se tam pak odehrávaly, jsem opravdu netušila až do samotného konce. Určitě se podívám v knihovně po nějaké další knížce.

24.05.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Knížka se dobře četla, byĺa jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a jestli Billyho najdou. Pro mě celkem překvapivý konec. Nicméně knížka Zapomenuté dítě, kterou jsem četla předtím, je o moc hezčí. Proto dávám jen tři hvězdičky.

24.05.2018 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásná knížka. Byla jsem napjatá do konce, jak se z toho dostanou. Těžko uvěřit, že by to opravdu bylo v reálu možné. Kdyby hlavní hrdina nebyl lékař, nevím nevím.
Nicméně všem knížku vřele doporučuji. Film jsem zatím neviděla, ani se na něj nechystám.

24.05.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Napínavá knížka, i když dost brzy čtenář zjistí, kdo je Noční lovec. Jeho praktiky jsou dost dopodrobna vylíčené, což mi celkem vadilo. Ale četlo se dobře. Mám od tohoto autora přečtené zatím všechny knihy. Za mě určitě nejlepší Temné hlubiny. Těším se na novou knížku Do posledního dechu.

26.04.2018 4 z 5