hzd hzd komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Nádherná knížka, nemůžu hodnotit jinak než dát plný počet hvězd.
Za mě hodně silný příběh. Nemohla jsem přestat číst, jak jsem byla zvědavá, jak dopadne. Nebudu nic prozrazovat, přečtěte si jí.

28.11.2019 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Přestože normálně cestopisy nevyhledávám, tenhle mě nadchnul. Knížka je vtipná, plná krásných fotek a neskutečně mě bavila. Klobouk dolů před kluky. Určitě to nebylo lehké, být takovou dobu jen spolu. Ale rozhodně mají spoustu krásných zážitků.

22.11.2019 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Nádherná knížka. Více se mi líbila část z minulosti. Vůbec jsem netušila, jak to měli Číňané těžké, hlavně ženy. Je to hodně silný příběh, ale rozhodně stojí za přečtení. Všem vřele doporučuji. Mám ráda příběhy tohoto typu - střídání minulosti a současnosti.

21.11.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moje první knížka od tohoto autora. Přečteno jen díky Čtenářské výzvě. Přestože se kniha četla celkem dobře není to můj šálek kávy. Mentalita těchto lidí je pro mě velkou záhadou.

28.10.2019 3 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Autora jsem neznala, přestože pochází z mého rodného města. Knížka se mi moc líbila, měla spád. Hlavní hrdina mi byl sympatický. Moc mě bavilo proložení knížky výpisky z deníku. Všem můžu vřele doporučit a půjdu si sehnat do knihovny nějakou z předchozích knížek od pana Březiny.

25.10.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Knížku jsem začala číst díky Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Přesto, že je to hodně drsné a musela jsem dost často knížku odkládat a proložit to nějakou oddechovkou, stálo to za to. Před panem Schindlerem klobouk dolů, dokázal zachránit tolik lidí. Opravdu neuvěřitelné.

15.10.2019 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Moc milá knížka co pohladí po duši. Pěkný námět na film.

12.10.2019 4 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Knížka se mi moc líbila. Četla se hezky a propojení jednotlivých postav byl super nápad. Příběhy ze života mě baví.

05.10.2019 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

První přečtená knížka od této autorky. Četla se hezky, líbilo se mi prostředí, kde se odehrávala.

04.10.2019 3 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Hodně zajímavá knížka, silný příběh. Trvalo mi asi 100 stránek než jsem se začetla, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Tento autor má ale takový styl. Určitě všem doporučuji k přečtení, i když je knížka smutná. Z děje nic prozrazovat nebudu :-)

18.09.2019 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Knížka se mi líbila. Četla se rychle. Bylo tam celkem dost postav, ale zorientovala jsem se dobře. Konec byl nečekaný. Víc prozrazovat nebudu, přečtěte si ji.

09.09.2019 4 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Knížka byla dost smutná, bylo mi líto hlavní hrdinky. Přijít takhle ze dne na den o partnera a zůstat na všechno sama, navíc s malým dítětem, musí být hrozné.
Nicméně jsem knížku četla dost dlouho, několikrát jsem i proložila knížkou jinou.
Není to úplně můj šálek kávy.

05.09.2019 3 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Krásně napsaná knížka. Víc není třeba dodávat, přečtete si jí a uvidíte sami. Už se moc těším na další díl.

02.09.2019 5 z 5

Světlé dny Světlé dny Zsuzsa Bánk

Kniha se mi celkem líbila. Styl paní spisovatelky a její psaní dlouhých předlouhých vět mi ale moc neseděl. Příběh byl hezký, propletené nelehké osudy všech postav mě bavily.
Nejvíce se mi líbilo období dětství. Část odehrávající se v Římě mě tolik nebavila. Evin křivý dům jsem úplně viděla před očima a vlastně celou vesnici.

27.08.2019 3 z 5

Na konci světa Na konci světa Hana Oboda Kolaříková

Moje první knížka od této autorky. Tři zvláštní osůbky, každá má svůj nelehký osud. Nejvíce mi bylo lito Martina ani na konci se na něj štěstí neusměje. Určitě si seženu knížku Mušle.

07.08.2019 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Tak to byla opravdu hodně zvláštní kniha. Přečetla jsem jen v rámci Knižní výzvy. Nápad psát knihu odzadu je zajímavý. Knížka mě ale moc nebavila i když konec jsem nečekala. Nebo spíš začátek ?

04.08.2019 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvěle napsaná kniha. Hodně silný a dojemný příběh z období druhé světové války tentokrát z ledové Sibiře. Rozhodně doporučuji i když je to dost drsné.

02.08.2019 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádherně napsáno. Knížka mi ležela hodně dlouho v knihovně, než jsem se k ní dostala. Ale moc se mi líbila, hlavě část, která se odehrávala v Indii. Děj je dost komplikovaný, příběh hodně silný, ale rozhodně doporučuji. Určitě si přečtu i jiné knihy od této autorky.
Škoda jen, že jich stihla napsat tak málo.

01.08.2019 5 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Na začátku hodně smutná knížka. Když ale došlo na plnění úkolů podle sešitu, tak jsem se pěkně pobavila. Klobouk dolů před panem spisovatelem. Dokázal popsat nejen pocity dvanáctiletého kluka, ale i jeho maminky.

01.08.2019 4 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Knížka se mi moc líbila, čtivá, napínavá až do konce.

22.07.2019 4 z 5