hzd hzd komentáře u knih

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Knížku jsem četla celkem dlouho. Ale asi tak od poloviny už děj pěkně ubíhal. Byla jsem zvědavá jak to dopadne. Určitě zkusím další knížky od této autorky.

09.06.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Knížek z války už jsem přečetla opravdu hodně, ale tohle je tak smutný a krutý a zároveň krásný příběh. Na knížku jsem měla zálusk už asi dva roky a když mi jí kamarádka přinesla, byla jsem prostě nadšená. Co všechno si museli během druhé světové války vytrpět, to si vůbec nedovedeme představit. Jak mohly mít ženy tolik odvahy, kde braly tu sílu ? Klobouk dolů. Paní spisovatelku jsem si dala do oblíbených a půjdu si číst Velkou samotu.

28.05.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak jako vždy. Robert prostě umí psát. Na mě byl trošku drsný začátek, ale knížka se čte pěkně, člověk se nemůže odtrhnout. Hodně napínavá až do konce. Určitě doporučuji k přečtení a těším se na pokračování. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s hlavní hrdinkou a jejím synem.

14.05.2020 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Nejprve se mi do knížky moc nechtělo. Pak jsem se nemohla odtrhnout jak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Hodně zajímavé čtení ale na smutné téma. Obzvlášť nemocné Akiko mi bylo líto. Konec bych ještě více rozepsala takhle není jasné jak to vlastně dopadlo jak s Květou tak s naším pošťákem. Zítra si jdu do knihovny pro knižku Němci.

04.05.2020 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Krásná knížka krásný příběh. Trošku matoucí přeskakování v čase, ale vyznala jsem se v postavách dobře. Nejvíc se mi líbila část z druhé světové války. Posledních sto stránek jsem se nemohla od knížky odtrhnout a ten konec to byla bomba. Musím zkusit i jiné knížky od této autorky.

01.05.2020 5 z 5

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

Tak to nebyl můj šálek kávy. Knížka se četla rychle, ale byla to taková bláznivá pohádka se špatným koncem. Dále určitě doporučovat nebudu.

23.04.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Tak to se četlo fakt dobře. Knížka byla napínavá, měla spád a velmi překvapivý konec. Líbilo se mi, že jsme celou dobu nevěděli, kdo vypráví příběh z dětství. O to větší překvapení na konci.

19.04.2020 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Nádherná knížka. Přečetla jsem jí za dva dny. Strašně jsem byla zvědavá, jak to dopadlo s chlapečkem ve skříni. Jedno špatné rozhodnutí a změnilo to život tolika lidem. Líbil se mi i příběh ze současnosti. Vřele doporučuji.

18.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem šťastná, že mě kamarádka upozornila na tuto nádhernou knížku. Dlouho jsem po ní koukala v knihkupectví a nakonec neodolala. Přestože jsem si říkala, že si budu čtení šetřit, nešlo to. Knížka se nedá vůbec odložit. Příběh je tak úžasný i když smutný. Život v této době byl hodně drsný. Moc se těším na pokračování a určitě budu knížku nominovat na knihu roku. Všichni si knížku přečtěte, bude se vám líbit.

16.04.2020 5 z 5

Chyťte pošťáka Chyťte pošťáka Dita Křišťanová

Krásně a vtipně napsaná knížka pro děti. Doporučuji.

07.04.2020 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Nádherná knížka nejde dát jinak než plný počet hvězdiček. Přečteno za dva dny nemohla jsem se čtením přestat. Všem vřele doporučuji a posílám dál.

29.03.2020 5 z 5

Bukůvky Bukůvky Táňa Kubátová

Tak nevím nevím jak ohodnotit tuhle knížku. Příběh byl hezký, psaní formou dopisů mám moc ráda. Ale vzhledem k tomu, že jsem předchozí knížku nečetla (nevěděla jsem, že je toto pokračování), tak jsem se dlouho nemohla zorientovat v postavách. Knížka se také dost vlekla, naopak některé pasáže bych ráda měla rozepsané více. Prostě nebyl to úplně můj šálek kávy.

28.03.2020 3 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Milé čtení v tuhle chvíli mi přišlo vhod.

17.03.2020 3 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Za mě nic moc. Knížku jsem přečetla rychle je v ní hodně receptů. Některé by i stály za vyzkoušení. Ale doporučit dále jí nemůžu.

09.03.2020 2 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Moje první knížka od této autorky. Četla se moc hezky. Jen mě neuvěřitelně rozčilovala maminka Terezy. Příběh z roku 1952 pro mě byl hodně zajímavý. O této době toho moc nevím. Určitě zkusím nějakou další knížku od paní Lukáškové.

01.03.2020 5 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček. Nejdříve jsem se nemohla začíst ale pak to stálo za to. Krásný příběh odehrávající se během druhé světové války v Itálii. Klobouk dolů před odvahou všech, hlavně žen. Je obdivuhodné jak riskovaly a co všechno zažily.

25.02.2020 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Nemůžu jinak než dát zase plný počet hvězdiček. Každý díl je nádherný. Těším se až vyjde pátý.

20.02.2020 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Krásná knížka. Autorka opět nezklamala. Její styl vyprávění mě opravdu baví.

08.02.2020 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Nádherná knížka. Zatím jsem přečetla tři díly a chystám se na další. Líbí se mi že se každá kniha odehrává v jiné zemi. I když mají knížky hodně stránek přečtu je jedním dechem.

08.02.2020 5 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Tak to byla bomba. Knížka přesně pro mě. Nádherně se četla. V knížce je plno krásných fotek a i několik receptů. Klobouk dolů před panem Maršálkem čeho všeho už dosáhl a jen vlastní pílí a lásce k pečení. Moc se těším až vyjde kuchařka hned pro ní poběžím.

27.01.2020 5 z 5