Hvězdinka Hvězdinka komentáře u knih

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Takové nemastné, neslané. Na thriller to bylo pomalejší, kdo je Liv a kdo Anastasia, je rozpoznatelné brzy a na konci není nic, co byste nečekali. Prostředí světa modelek a nástrah s ním spojených je zajímavý, ale ničím ohromující.

20.02.2024 3 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Krátké, velmi čtivé a celé zahalené do mlhy. Kniha je rozdělena na tři části z pohledu tří lidí, vracíme se v ději, leccos se vysvětluje a upřesňuje, cestujeme do dětství, abychom pochopili, proč se to všechno dělo a děje. Konec zůstal trochu otevřený, ale jinak skvělé a originální čtení.

13.02.2024 4 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Zajímavé prostředí a záhada alá kdo z nich za vším stojí. Začátek se dost vlekl, ale pak měla kniha spád.

10.02.2024 3 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Čtivé, za mě doporučuji. Nikdy stoprocentně nevíte, zda osoby ve vaší blízkosti nemají kostlivce ve skříni a zda neovlivní právě váš život.

05.02.2024 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Příjemné čtení, kde se minulost střídala s přítomností a příběh se hezky rozplétal. Hvězdičku ubírám za konec, to že osoba nebyla správně identifikovaná tehdy a ani v průběhu let, mi přišlo poněkud přehnané. Ale jinak určitě doporučuji.

03.02.2024 4 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Tady jsem očekávala hodně a dostala průměr. Čtivé to bylo, ale pořád to stejné dokola. A je tohle vůbec mateřská láska? Tady byli všichni psychopati.

29.01.2024 3 z 5

Omluva nestačí Omluva nestačí Jane Bailey

2,5 hvězdičky. Psychologická sonda do dětství hlavní hrdinky, do vztahu matka dcera, do pocitu viny, kdy omluva nestačila a mně to tak celkově také nestačilo.

27.01.2024 2 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Tak v tomto díle je Kett Superman, který přežije všechno a všechny. Děj je čtivý, napínavý. Chybělo mi tentokrát více vtipu, jak tomu bylo u předchozích dílů, tento je hodně ponurý, temný... 3,5 hvězdičky

25.01.2024 3 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Thriller jak má být. Na začátku se nadechnete, skoro pět set stran čtete se zatajeným dechem a na poslední stránce vydechnete. Žádná hluchá místa, autorovi tleskám a těším se na další díl.

23.01.2024 5 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Kdy jindy knihu číst než když běží Peče celá země. Námět zajímavý, pohledy všech účastníků, ale ten konec mě zklamal, v podstatě pro autorku nebylo tak důležité řešit, co se stalo v prologu, zůstalo to otevřené a spíše se jednalo o pitvání minulosti. Průměr, neurazilo, nenadchlo.

20.01.2024 3 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

To bylo tak strašný, takové trápení, ale dočetla jsem. Celou knihu jsem si říkala, ať vydržím, že na konci to bude wau... Nebylo. Cestování časem a cestování v různých postavách jako proč, naprosto zbytečný propletenec. Jako kdyby autor něco zobal...Kdybyste si přečetli 20 stran na začátku a 20 na konci, tak to stačí. Za posledních pár let pro mě nejhorší kniha, kterou jsem četla.

15.01.2024 odpad!

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Začátek, asi 200 stran, jsem se nemohla začíst, vleklo se to. Ale trpělivost růže přinesla, děj se rozvinul, krátké kapitoly nutily číst dál a námět z kouzelnického prostředí mě zaujal. Ústřední dvojice mě bavila, každý z nich má své tajemství, které bude pokračovat v dalším díle, na který se těším. Jen ten počet stran mě opět poněkud děsí.

10.01.2024 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

To bylo ale depresivní čtení, temné, mrazivé, tady nečekejte nic, ale absolutně nic pozitivního. Hlavní hrdina zažil v horách hodně, zřejmě podle přísloví každému, co jeho jest. Čtení jsem si maximálně užila,
vykreslení psychiky člověka v
drsných podmínkách bylo dokonalé.
4,5 hvězdičky

04.01.2024 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Krásná obálka, extrémně čtivé a kdo už má Fitzeka trochu prokouknutého, ví, že nic není tak, jak to na první pohled vypadá a žene vás do finále, z kterého vám klesá brada. Spokojenost veliká, doporučuji.

02.01.2024 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Tři linky, které se v závěru skvěle propojily, to mě nadchlo. Ale jinak... Dystopický thriller-už toto spojení pro mě byla výzva. Pak se možná kniha měla jmenovat Jatka, protože tady bylo mrtvol více než hodně. Četlo se to skvěle, ale na dlouhou dobu si dám zase od dystopie pauzu.

30.12.2023 3 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

První díl mě absolutně nadchnul, tento bohužel ne. Tak nějak se to vleklo a obecně nemám ráda téma zkorumpovanosti v knihách. Tentokrát tedy průměr.

28.12.2023 3 z 5

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Velmi příjemné překvapení! Měla jsem obavu z cesty do historie a z české autorky, ale úplně zbytečně. Příběh byl zajímavý, nepostrádal napětí, ale co se mi nejvíc líbilo, byl jazyk spisovatelky, která aktivně do děje vstupuje a tím příběh velmi oživuje.

28.12.2023 4 z 5

Elena to ví Elena to ví Claudia Piñeiro

Novela, která mi vůbec nesedla. Děj se odehrává v jeden den a vleče se to jako rok. Pohled do hlubin nemocné ženy, která se nechce smířit se vším.

20.12.2023 1 z 5

Poslední večeře Poslední večeře Anna E. Wahlgren

Skvělý nápad, sešlost kamarádů po letech, uzavřený prostor a tajemství. Ale jak byli s blížícím se koncem unavení účastníci, unavený a utahaný byl i konec, který se tak nějak rychle rozplynul a příliš neoslnil. Škoda.

14.12.2023 3 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Rodinné vztahy, tajemství, každý je podezřelý..... Nebavilo mě to. Přestože není kniha příliš silná, vleklo se to, v podstatě se nic nedělo. Závěrečné defilé neohromilo.

08.12.2023 2 z 5