hungryreader00 hungryreader00 komentáře u knih

Soudné sestry (limitovaná sběratelská edice) Soudné sestry (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

S touhle trojkou se člověk nenudí (především v divadle). Kdo by si ty dvě hašteřivé staré dámy a trochu jinou rozcuchanou Magrátu neoblíbil?

31.05.2023 5 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Jak už psal někdo přede mnou, bylo to chytré, rychlé, jednoduché. Docela jsem se u toho zasmála.

29.05.2023 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Kromě toho, že se v tom člověk vidí a necítí se díky tomu sám vyčleněn že společnosti, nevidím jinou přidanou hodnotu díla. Komiks byl fajn, ale ocenila bych i hlubší pointu :)

27.05.2023 3 z 5

Zakázané knihy Zakázané knihy kolektiv autorů

Pěkný souhrn knih zakázaných různě ve světě. Jsou časově seřazené a vždy je stručně napsáno ,o čem kniha je. Jedinou mojí výtkou je, že bych i ocenila kdyby to bylo podrobnější

05.05.2023 4 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Super pokračování plné bláznivých nápadů pana Adamse, které ale dohromady fungují jako skvělá sci-fi komedie.

29.04.2023

Vědecké kladivo: Jak fungují věci kolem nás Vědecké kladivo: Jak fungují věci kolem nás Martin Rota

Font ani barevné zpracování mi nijak nevadilo a obrázky jako názorná ukázka jsou super. Některé věci jsem i jako dospělá jen prolétla očima, protože jsou poměrně složité, ale věřím, že pro nadšence do daného oboru to nic nebude. Problém je asi v tom, že pokud se s tématem setkávám poprvé, tak mi vysvětlení pomocí převrácených čtverců nijak nepomůže, pokud mi nikdo nevysvětlí, co to sakra je :D . Jinak moc zajímavá a poučná kniha.

26.04.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ačkoliv to není úplně kniha, kterou bych si osobně vybrala, nechala jsem se na doporučení přesvědčit. Byla jsem příjemně překvapená, že mě kniha bavila. Děj odsýpal, člověk se dojme i zasměje, je to taková oddychovka. Akorát mě trochu rušil fakt, že je ten motiv poměrně profláklý. Na mysl mi hned padne Gran Torino, kde je podobností opravdu mnoho.

26.04.2023

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

Omylem jsem začala tímto dílem, nicméně na funkčnost to nemělo vliv. Příběh mě zcela pohltil. Komiksu jsem dlouho odolávala, protože jsem si myslela, že vím, jaký ten komiks asi zhruba bude. Měla jsem ale úplně mylnou představu. Moc se mi líbí jak to autor uchopil a jak poodhalil kus sebe a svůj nelehký vztah s otcem. Toto dílo bude věčné. Není totiž jen o válce, ale i o mezigeneračních problémech, empatii, porozumění i neporozumění, o traumatech, které si člověk táhne s sebou dál do "normálního" života... Tohle všechno tu máme očima člověka, který stejně jako my nezažil druhou světovou válku, ale vychoval ho jeden z přeživších.

04.04.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Vlastně ani nechápu, že se to někomu nelíbí. Je to boží, je to vtipné, nápadité, co dodat? Hned se vrhám na další díl. Rozhodně mi tahle kniha ulpí v hlavě.

23.03.2023 5 z 5

Černý telefon a další příběhy Černý telefon a další příběhy Joe Hill (p)

Joe Hill je skvělý. Teda je asi pravda, že některé povídky působí nedokončeně, ale jejich poselství bylo zřejmě spíš zachytit atmosféru a daný okamžik, což se mu rozhodně povedlo. Nejlepší byla asi povídka Plášť, ze které mrazí, a povídka Dobrovolná internace, která vás zavede do tajemných bludišť fantazie.

15.03.2023 4 z 5

Zpracování je děs. Je to nepřehledné, člověk musí listovat jak blbec, aby neztratil nit, když text narušují různé poznámky a tipy. Bylo to sice většinou podnětné, ale opravdu rušivé. Osobně mám výhrady i k rádoby cool ilustracím, přijde mi to přehnaně podbízivé. A těch překlepů! Doufám, že příští kniha už na tom bude lépe.
Samotný text mě bavil, když pominu to, že autorka měla potřebu prokládat vyprávění sem tam nějakými nespisovnými slovy, hovorovými výrazy apod., ačkoliv by dílo krásně fungovalo i bez toho. Mě to rozčilovalo, ale kdo ví. Třeba to někomu bude vyhovovat.

21.02.2023 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kéž bychom každý měli svého netvora. Krásný a dojemný příběh.

09.02.2023 5 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Překvapivě mě komiksové zpracování nezklamalo. Myslím, že atmosféra zůstala zachovaná a klobouk dolů, před autorovou fantazií. Musím, ale říct, že by mi vůbec nevadilo, kdyby komiks byl alespoň bledě nebo částečně barevný.

06.02.2023 4 z 5

Caravaggio Caravaggio Milo Manara

Skvělý komiks. Kresby jsou nádherné. V napínavém příběhu se dozvíte, co stojí za obrazy jednoho z nejslavnějších umělců.

06.02.2023 5 z 5

Sidonie Sidonie Tereza Srbová

Nemám asi co jiného dodat, než ostatní. Graficky je komiks krásný, ale jeho obsah už tolik nenadchne. Nijak mě to nevtáhlo a místy jsem z toho byla trochu zmatená. Nebýt časové osy na konci, tak bych se téměř nic nedozvěděla.

06.02.2023 1 z 5

Akce Přehrada: "Orlické vraždy" očima vyšetřovatele Akce Přehrada: "Orlické vraždy" očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

Mně se to líbilo, ačkoliv bylo jasné, že rozhovory byly upravené. Přišlo mi to napínavé téměř do konce. Není to sice žádný literární skvost, ale to jsem od toho ani nečekala. Především bych asi vypustila značnou část jednání vyšetřujících policistů, kteří na konci četli protokoly apod. Spoustu z toho už čtenář věděl, a za mě nebylo nutné to opakovat.
Nezahrnuji to do hodnocení, ale musím poznamenat, že kniha obsahuje nezanedbatelné množství chyb a překlepů.

27.01.2023 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Další skvělá kniha od Terryho Pratchetta. V tomto díle sice není tolik humoru jako v Lehkém fantastičnu, ale zato se od ní neodtrhnete. Příběh utíká rychle, a to i kvůli tomu, že Smrť je jedna z nejoblíbenějších postav. Máme potřebu se o něm dozvědět víc, a jak jinak k tomu přijít než prostřednictvím jeho učně Morta a dcery Ysabell, kteří mají mimochodem naprosto skvělý a neotřelý vztah.

26.01.2023

Tušila jsem předem, že kniha bude dobrá, ale stejně mě mile překvapila. Četla se rychle, Tom Felton krásně vykresluje místa a umí vybudovat vtip. Tom ale neoplývá jen vtipem, ale dokáže zahrát i na citlivou strunu, ačkoli tady asi nikdo nebude slavný herec, Tom vás vtáhne do jeho života, jako byste jím byli.
O knize už jsem slyšela, a tak mě hned napadlo, že z něj zřejmě mluví falešná skromnost, ale po přečtení jsem změnila názor. Tahle kniha vám dá pochopit, že slavní jsou stále jen obyčejní lidé se stejnými pocity jako všichni ostatní.
Co ale nejvíc oceňuji je jeho pokora a fakt, že o nikom kromě sebe nemluvil se záští. Všechny, ač ho někteří možná děsili, popsal jako skvělé lidi a přitom dokázal nastínit i jejich povahu. Všechny přijal takové jací jsou.

21.01.2023 5 z 5

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Po přečtení knihy jsem si poslechla i několik rozhovorů s panem Dobbsem, který velmi ochotně vyprávěl, jak ho napadl právě tento námět. Na knize jde vidět, že ji psal někdo, kdo se v britské politice dobře orientuje a má dobrý přehled o tom, kdo co ve své funkci dělá. Kniha je překvapivě srozumitelná a napínavá. Dějem nás provází Francis Urquhart, manipulativní politik, který je ochoten překročit všechny meze pro svůj prospěch. Zároveň je ale čtenář stavěn do situace, kdy mu celkem vzato fandí.

17.01.2023 4 z 5

Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Lehké fantastično je další z Pratchettových děl, které se mi dostalo do ruky, a můžu jen říct, že pět hvězd je málo. Opravdu jsem si to užila a nasmála jsem se mnohem více než u Barvy kouzel, Zloděje času a Erika. Zavazadlo a Cohen byli prostě boží.

21.12.2022 5 z 5