Caravaggio přehled

Caravaggio https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435491/bmid_caravaggio-EQt-435491.jpg 4 108 108

Michelangelo Merisi de Caravaggio. Jeden z nejslavnějších umělců historie. Citlivý i vzteklý, hedonista i dobrodruh, člověk, který se přes svůj krátký život zapsal do dějin umění, hlavně díky své práci se světlem a stínem. A teď se do jeho života pustil další italský mistr, Milo Manara, aby mu ve svém příběhu složil hold. Manara tady nejenže popisuje Caravaggiům život a vznik jeho děl, ale i svůj malířský styl upravuje tak, aby se to co nejvíce blížilo malířovým vizím. Vznikl tak komiks, který sám vstupuje do historie. Vychází vázaná a brožovaná s chlopněmi.... celý text

Literatura světová Komiksy Historické romány
Vydáno: , Crew

Caravaggio , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Caravaggio. Přihlašte se a napište ho.

luciella10
20.02.2024 5 z 5

Komiks je sám o sobě malé umělecké dílo, pocta fenomenálnímu umělci. Pozadí vzniku slavných děl.

Knihotyna
19.11.2023 5 z 5

Komiksy týkající se umění, historie či umělců naprosto zbožňuji! A vždy, když nějaký objevím, mám velkou radost. Minule mi v knihovně padl do oka tento. A pokud ho uvidíte, neváhejte! Klobou dolů před ilustrátorem, protože tohle je krása! Hra světel a stínů ne jen v díle Caravaggia, ale v celém komiksu!
Komiks nás neseznamuje s celým životem významného umělce, ale začíná jeho příjezdem do Říma. Nalezneme zde mnoho situací, které přímo souvisí s vytvářením jeho největších děl, ale také mnoho nepříjemností, do kterých ho dostala jeho prudká povaha.
Vzhledem k jazyku komiksu (sem tam sprosté slovo - někdy více :D) nedoporučuji pro děti, ale pro milovníky umění stoprocentně!

hungryreader00
06.02.2023 5 z 5

Skvělý komiks. Kresby jsou nádherné. V napínavém příběhu se dozvíte, co stojí za obrazy jednoho z nejslavnějších umělců.

Knižní novinky (15. týden)

05.04.2020

Knižní novinky (13. týden)

22.03.2020

Kniha Caravaggio v seznamech