Zakázané knihy přehled

Zakázané knihy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509077/bmid_zakazane-knihy-i5I-509077.jpg 4 27 27

Zakázané knihy představují výběr těch nejkontroverznějších děl od Flaubertovy Paní Bovaryové přes Lawrencova Milence lady Chatterleyové po Salingerovo Kdo Chytá v žitě. Některá z těchto děl jsou šokující či skandální, jiná se dotýkají citlivých témat, další prostě jen předběhla dobu a kladla otázky, na něž lidé nebyli připraveni. Všechna překročila či posunula hranice, o všech se po vydání vedly vášnivé diskuze a spory. Dnes nám tyto knihy nabízí fascinující vhled do cenzury, kultury, společnosti i politiky.... celý text

Literatura faktu O literatuře
Vydáno: , Pangea

Banned Books: The World's Most Controversial Books, Past and Present , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zakázané knihy. Přihlašte se a napište ho.

zsykorova
26.03.2024 5 z 5

Výstižné a krátké shrnutí těch nejkontroverznějších knih na světě. Ani mě nepřekvapuje, že na skoro všechny zmíněné knihy si stěžovali v Americe a je to kolikrát až k podivení, co všechno si lidé najdou. Musím také pochválit celý vzhled knihy, to se opravdu povedlo. Na seznamu čtení mi hned přistálo několik nových titulů.

azur
12.03.2024 5 z 5

Moc pěkný a přitom jednoduchý design, líbilo se mi i rozdělení do konkrétních časových období. Dozvědela jsem se nové informace a nestačila se divit, na co všechno si Američané dokaží stěžovat. Možná by nebylo od věci zahrnout více knih zakázané v Evropě, Asii nebo i v Africe.

emilieselden
15.11.2023 3 z 5

Zajímavá a inspirativní kniha. Překvapením pro mě byl Harry Potter.

Smrtící volání, Varšavský sirotek a další knižní novinky (14. týden)

02.04.2023

Kniha Zakázané knihy v seznamech