Hugomil Hugomil komentáře u knih

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Velmi dobře napsaná kniha, která se čte s lehkostí a zájmem. Úvodní seznámení s hlavními postavami proběhlo na jedničku a první velký případ Kate byl naprosto strhující. Těším se na druhý příběh.

22.07.2021 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

I druhý příběh s Kate byl parádní, svižný, čtivý a než jsem se nadál, byl u konce. Co se týče drsnosti příběhu, tak oproti prvnímu, kde spisovatelka nasadila laťku poměrně vysoko, zde byla popostrčena ještě o něco výše. Za mě spokojenost a těším se na třetí příběh.

23.07.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dobře napsané. Kate s Tristanem jsou sympatičtí. Spisovatel mohl ještě malinko více pracovat s atmosférou a využít tak potenciálu pěkně nastíněného prostředí ve kterém se děj odehrává. Ale za mě dobré, těším se na další.

11.03.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Naprostá pecka! Další případ do kterého se Joona Linna urputně zakousl. Touto knihou už Keplerův rukopis začíná naprosto zřetelně dělit čtenáře na dvě skupiny - na znechucené a nadšené. Kdo jejich dílo sleduje od začátku, ví o co jde a nebude se v ději ztrácet. Ovšem ti kteří touto knihou začínají, budou mrmlat na jisté artefakty děje. Já si knihu užil, těšil jsem se na ní a dostalo se mi očekávaného a vlastně ještě něco navíc - ten akronym na konci, no to je prostě příslib něčeho neskutečného. ( i když jsem v to tajně doufal )

05.02.2021 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Johan Theorin umí dobře vykreslit krajinu ve které se příběh odehrává. První kniha ze série Öland a hned jsem si ten styl vyprávění velmi oblíbil. Co na tom, že to není žádný strhující děj, ale spíš poklidné vyprávění, mě to bavilo. Těším se na další ...

15.10.2021 5 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Na Willa Trenta a Sáru Lintonovou se vždy velice těším a tento příběh opět nezklamal. Naopak hned od prvních stránek mě zcela pohltil a nešlo jinak, než knihu přečíst na jeden zátah. Karin umí psát o tom žádná, je to svižné, napínavé, strhující.

22.08.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Na knihu jsem se těšil a nezklamala.

17.01.2020 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Pro milovníky žánru, naprostá paráda. Není hluchá stránka, není hluchý odstavec, ani souvětí. Čte se to úplně samo a pohlcuje to :) Pozor na to! Těším se na další.

03.03.2024 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Tahle kniha mi naprosto sedla svou atmosférou a příběhem. Trocha tajemna, trochu místního folkloru a trocha napětí v naprosto úžasné krajině.

13.10.2021 5 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Naprostá paráda. Těšil jsem se a dočkal. Jako vždy perfektně napsané. Dvojici Bosh a Ballardová ještě doplnil Mickey Haller, takže plno starých známých potěšilo čtenářovo srdce. Doufám že to takhle bude ještě nějaký čas v sérii "Renée Ballardová" pokračovat.

06.03.2021 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Knihy Johana Theorina nebudou pro každého kdo se pachtí po drsných severských thrillerech či detektivkách. To zde nenajdete. Theorin umí vyprávět. Umí krásně vytvořit atmosféru a vykreslit ve vaší fantazii prostředí ostrova Öland tak, jako by jste tam byli. Naprosto přirozeným stylem vyprávění Vás vtáhne do svých příběhů, do příběhů lidí žijících na tomto ostrově a ještě přidá bonus tajemna. Já si knihu užil a těším se na další příběh z ostrova Öland.

26.10.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Podle mého názoru tato kniha vyšla hlavně jako marketingový tah. Už když knihu otevřete a uvidíte mezery mezi řádky, je evidentní knihu co nejvíce "nafouknout", přitom by mohla být poloviční. Příběh je uspěchaný, laciný a nevýrazný. Celkově na mě kniha neudělala valný dojem a mám tušení, že šlo hlavně o to, vydělat za každou cenu další peníze. Kvantita na úkor kvality.

12.02.2020 1 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Dle mého názoru, po Písečném muži, druhá nejlepší kniha od Larse Keplera. Čte se jedním dechem. Mnohem více prostoru zde dostala Sága Bauerová, což mě potěšilo. Příběh úplně lehce a plynule navázal na předchozí knihy a znovu udeřil na čtenáře plnou silou propracovaného příběhu. Lehce otevřený konec s "Bobrem" dává tušit pokračování....těším se a za mě naprostá spokojenost.

22.05.2019 5 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Na knihu jsem se opravdu těšil a dostalo se mi toho, co jsem očekával. Karin opět napsala další skvělý příběh s Willem, Faight a Sárou, který jsem si užil. Nezbývá něž čekat na další, závěrem přislíbená, pokračování.

23.02.2021 5 z 5

Strašák Strašák Michael Connelly

Jack McEvoy podruhé a k mému zklamání zatím naposled. Pouze dvě knihy s tímto novinářem doposud napsal M. Connelly a je to velká škoda. I v této knize čtenáře potěší znovu setkání s agentkou Rachel Wallingovou a společná účast na hledání pachatele. V ději knihy potěšila i zmínka o právníku Mickey Hallerovi i Harry Boschovi - i když nejmenovitě. Je znát, že si zde M. Connelly pouze "odskočil" od svých hlavních postav z jiných sérií, ale nic není ošizeno a kniha je perfektně po "Connellovsku" napsaná a je nutností ji fanouškům M.C. doporučit. Já se na oplátku těším na další dvě "odskočení" tentokrát s Terry McCalebem. Profesionalita psaní M.Connellyho je v současnosti nejlepší v tomto žánru a vím, že jeho knihy určitě nečtu naposledy...

28.02.2020 5 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Tak trochu jiný příběh než jsme od J. Deavera zvyklí, přesto dle mého výborný. Jedno místo, několik postav, trocha psychologie a napětí, vytváří téměř komorní scénu s nečekaným koncem...

25.01.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Tess Gerritsen mě velmi příjemně překvapila. Velmi dobře napsané, lehce a poutavě, bez hluchých míst. Knihu jsem si užil, Tess přidávám ke svým oblíbeným a těším se na další díl.

11.11.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

U této knihy je ještě víc znát Brynzova sexuální orientace a znatelně jí, v této druhé knize, ještě více promítá do příběhu. U Dívky v ledu se to dalo ještě snést, ale zde už to začíná být na pováženou a je to docela nechutné. Číst o tom, jak se dva chlapi budou "šukat do zadku" mě vážně nebere. U mě osobně to snižuje jinak dobrý a čtivý příběh.

29.05.2019 3 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Tak mě Renée Ballardová naprosto sedla. M. Connellyho mám rád ať napíše cokoli. Vše je záruka kvalitního čtení. Možná trochu otevřený konec, tak doufám že brzy bude další. Těším se.

02.03.2020 5 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Michael Connelly prostě umí. A je jedno jestli je to Harry Bosch, nebo Jack McEvoy. Knihy se prostě čtou sami. V klasickém detektivním žánru nemá v současnosti M.Connelly konkurenci.

21.02.2020 5 z 5