Hugoline Hugoline komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem, ale zanechala ve mně pocit beznaděje ještě dlouho po přečtení. Autorka si vybrala silné, tíživé téma, které velmi dobře zasadila do temného prostředí šumavských lesů. Bylo mi líto hlavní postavy Sáry. Na jednu stranu jsem byla znechucena jejím otcem, ale ještě více matkou, která upřednostnila sebe, své pohodlí, před ochráněním své dcery.

02.06.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Je to knížka, která ve vás zanechá tíživý pocit, ještě dlouho po přečtení. Autor popisuje osud dvou postav, které ve válce stojí na odlišných stranách, nevidomá francouzská dívka a na druhé straně německý chlapec ze sirotčince. Prožívat válku z jejich pohledu bylo neobvyklé, neotřelé. Doufala jsem v dobrý konec obou postav. Zároveň po přečtení knihy ve mně utkvěl pocit, že krutosti války si nezasloužili lidé ve Francii, ale ani v Německu.

23.04.2021 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nádherná kniha, která vás nutí přemýšlet. Ukazuje nám jih Spojených států amerických ve 30. letech 20. století naivně krásným pohledem osmileté holčičky.

30.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se četla jedním dechem od první stránky. Osudy hlavních postav člověka zasáhnou, zároveň obohatí, protože jsou zasazeny do "neznámých" historických událostí.

09.01.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Příběh byl pro mě překvapením, od Jojo Moyesové bych ho nečekala. Kniha o neobyčejném přátelství šesti žen. Popisuje náročný život v horách, rasismus a nerovnoprávnost žen ztěžuje bytí hlavních hrdinek a nutí nás přemýšlet. Je to knížka, která pohladí po duši.

07.10.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

To je knížka, která s vámi pohne. Téma je děsivé, příběh milý, hlavní postavy vám přirostou k srdci a vypravěčka je minimálně velmi neobvyklá. Rozhodně stojí za přečtení.

12.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přiznám se, že jsem bojovala s faktem, že příběh je postavený na fiktivní historii. Nicméně i tak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Neustále jsem přemýšlela o tom, jak musí vypadat život v zemi s totalitním režimem... a jaké máme štěstí.
Samotný příběh dvou žen je skličující, tísnivý a nepříjemný pocit mě tížil ještě dlouho po přečtení.

14.05.2021 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milé čtení.

14.04.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Kniha je napsaná čtivě, ale... Někdy je to dáno překladem, ale vyjadřování autorky bylo pro mě za hranou, co se týká vulgarismů. Souhlasím s několikrát zmiňovanou přemírou erotických scén, dostává to knihu do jiného žánru a nižší kategorie. Možná jsem se nechala moc ovlivnit kladným hodnocením, ale čekala jsem víc.

24.03.2021 2 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Hledala jsem něco odpočinkového po "náročné" knížce. Tato knížka splnila očekávání. Je to milé čtení, které pohladí po duši, naláká na cestu do Skotska a ještě vám připomene oblíbené knížky a autory z dětství.

24.01.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

I když jsem četla již řadu knih o holocaustu, mnoho z nich bylo čtivých, se silným příběhem. Tato kniha je napsaná jinak, je také čtivá, se silným příběhem, ale její struktura se od všech liší. Někdo může namítat, že romantický příběh ze současnosti jen narušuje tíživé události holocaustu. Já naopak totu linku ocenila a považuji za originální.

08.04.2021 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Tíživé a melancholické. Hlavní hrdinka Anna vede předem prohraný boj s bylinami. Čtenář s ní prožívá pád do útrob její mysli.

03.03.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

(SPOILER) Kniha je čtivá, hned vtáhla do děje. Přiznám se, že jsem čekala a bála se, že se příběh bude vyvíjet popisem utápějícího se člověka v alkoholu. Další a další nabalující se problémy, které na konci vygradují a pošlou doktora na úplné dno. Děj však dostal jiný spád a já už jsem druhou půlku dala na jeden zátah.

08.04.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Melancholické čtení na jeden deštivý večer.

21.06.2021 3 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

S Dětmi z Bullerbynu a Pippi dlouhou punčochou ji považuji za nejhezčí knížky mého dětství.

26.05.2014 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddechové, romantické čtení se sympatickou hlavní hrdinkou. Kniha mě nalákala na cestu do Dánska.

21.03.2022 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jak již zmiňují v komentářích jiní, příběhu je místy těžké uvěřit, že se opravdu stal.

02.03.2022 3 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Každý nový díl série s komisařem Gereonem Rathem je lepší a lepší.

07.07.2021 5 z 5

Příjemný milý humor, který je místy prokládaný zajímavostmi z historie a geografie Anglie. Překvapilo mě, kdy byla kniha poprvé vydaná.

29.04.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Je to spíše deník než klasický cestopis, ale o to více Lucie odhaluje své pocity, sny a touhy. Hory mám ráda, ale na takováto dobrodružství nemám odvahu. Knížku jsem přečetla jedním dechem, hlavně druhou část knihy, která je věnovaná Antarktidě, pro mě zcela neznámou částí světa.

13.04.2021 4 z 5