houdkic houdkic komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tohle pro me bylo hodne velky zklamani :X Knihu jsem si setrila uz od minuleho roku a fakt se tesila, az si ji prectu, protoze jsem cekala velkou bombu. Ale to co jsem obdrzela?

Totalni zklamani, priserny styl psani, dej vlastne o ho***… Cely pribeh se odehraval v jednom baraku, bud spolu spali nebo byli urazeni. Milesovo kapitoly me totalne drtily, hlavne neustale opakovani stejnych informaci dokola - Zamilujes se do me, Rachel. Zamiluju se do tebe, Rachel. Milujes me, Rachel. Uplne na ranu proste.

A nelibilo se mi ani odsazeni odstavcu, Tateiny kapitoly byly normalni, Milesovo doprostred a posledni kapitola byla tak nejak namichana.

23.01.2022 1 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Po tolika knihach o lovcich stinu si rikam, ze ma porad autorka co vymyslet. A zjistuju, ze dalsi a dalsi knihy uz nemaji moc co nabidnout. Je to uz takova slatanina vseho moznyho, kdy jsou nektery casti hrozne super a jiny zase priserne nudny.

Cetla jsem tady jeden komentar, ze se autorka az moc venuje vztahum mezi postavami a s tim naprosto souhlasim. Vic nez deji se venuje prave jim a neustale zminuje pocity jednoho o druhem, az je to tak omilane dokola, ze to zkratka cloveka unavuje.

Jeji neustale cpani vsech moznych orientaci uz ani nekomentuju, protoze je to v kazde knize stejne, i kdyz neni mozne, aby v tak male skupine pratel bylo vsechno (nejvetsi hardcore to byl ale v Temnych lstich).

Hodnotim 3,2 bodu.

10.11.2021 3 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Neskutecny zaver cele trilogie. Sice mi delalo problem se zacist (mylsim, ze hlavne z toho duvodu, ze je to smichany z vic ruznych mist), ale pak ta akce, napeti… To vsechno zachranilo.

Akta Illuminae jsou neskutecna jizda.

27.10.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Na prvni dil ze serie jsem se moc tesila, ale nejak me nezaujal :( Uprimne jsem netusila do ceho jdu, jelikoz jsem necetla anotaci, ale tohle jsem uplne necekala.

Postavy byly nesympaticky, Kaden mi doslova pil krev kvuli tomu svymu neustalymu chovani, Allie nebyla o moc lepsi. Porad se jen hadali a usmirovali a prislo mi to chvilemi az moc vyhroceny.

Tri hvezdicky s odrenyma usima.
Jsem z tohohle spis zklamana a nejakou dobu si odpocinu nez se pustim do dalsiho dilu.

05.10.2021 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Knihu jsem cetla, kdyz vysla a tehdy me vubec nenadchla a dala jsem ji 2 hvezdy (a to bylo dle myho tehdejsiho nazoru az moc, jelikoz me vubec nebrala). Ted jsem ji dala druhou sanci a moc se mi to libilo. Asi jsem musela do knihy nejak “dospet”, protoze jsem ji mela behem nekolika dnu prectenou a hned se jdu pustit do dalsiho dilu.

10.02.2021 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

DNF asi ve trictvrte knihy

Zacatek knihy byl skvely, ten me moc bavil, ale pak se to zacalo tahnout a vlastne se v cele knize nic nedelo. Za me strasna nuda, nesympaticke postavy a nebylo tam nic, abych si rekla wow, to potrebuju docist a vedet, jak ti dva dopadnou.

13.04.2024

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) Alenka v říši divů mě úplně míjí a není to nic, čemu bych nějak holdovala, ale Meyerová mě baví, takže jsem si ani tuhle knihu nemohla nechat ujít :) A za mě páradička, je to čtivé, prostředí i postavy jsou skvěle vykreslené a baví mě ten tragický konec, protože mě ty neustálé happy endy celkem unavují.

04.01.2024 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Po delší době fakt fantastické fantasy dílko. Tzv. "Humbook tipům" už po několika hodně tvrdých zklamáních nevěřím, takže jsem ani do Korunních princezen nevkládala velké naděje a nedělala si iluze. Nicméně jsem byla moc příjemně překvapená. Už od první stránky je příběh neskutečně čtivý, děj ubíhá rychlostí blesku a fakt se od knihy nedá odtrhnout :D Postavy jsou fantasticky vykreslené, nejedná se o ploché charaktery, ale opravdu se autorky hodně vcítili do toho, jaké mají postavy být.

No jsem fakt hodně nadšená a upřímně bych nečekala, že se mi první díl série bude tak moc líbit. Už teď se moc těším na překlady a doufám, že se jich co nejdříve dočkáme.

19.11.2023 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Opet fantasticky dil se skvelymi postavami, kdy je muzeme vnimat z trchu jineho pohledu. Za me osobne jedna z nej serii.

25.08.2023 5 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Marissa Meyer je jedna z mých oblíbených autorek, už z toho důvodu, jak originální příběhy tvoří a její Měsíční kroniky se díky tomu řadí mezi moje knižní topky. Nicméně Zlatá mě poněkud zklamala. Velmi dlouho trvalo než se příběh začal rozjíždět a grády vlastně nabral až ke konci. Pro mě to je (na Marissu) podprůměr a hodnotím 2,5 hvězdy. Pokud ale vyjde druhý díl, tak si jej přečtu, nakročeno to má díky zvratu dobře, takže jsem zvědavá, jak se to celé vyvrbí (i když tak trochu tuším, jaký konec nás čeká).

28.03.2023 2 z 5

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

Cetla jsem v aj a za me moc mila a prijemna oddechovka s prvkem praveho pratelstvi.

25.07.2022 3 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

(SPOILER) Za mě je Maková válka hodně dobrým počinem. Měla sice slabší chvilky, kdy mě některé kapitoly opravdu nebavily, ale celkový výsledek hodnotím velmi dobře.

Sinegard je výborný. Období strávené na akademii mě neuvěřitelně bavilo a i když to tam bylo dost drsné, tak bych se tam ráda podívala. Konaná zvěrstva za války byla hodně brutální, až jsem žašla jakou fantazii autorka má.

Co musím zmínit, tak je rozhodně vývoj postav. A to nejen hlavní hrdinky, ale i Ne-či, Venky nebo Altana. Kitáj mi stejně jako ostatním neuvěřitelně přirostl k srdci. A upřímně doufám (a myslím si), že Ne-ča je naživu, jen ho někde drží v zajetí…

4,5 bodu

22.05.2022 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Ac jsem ze zacatku nechtela, tak jsem se nakonec nechala strhnout hypem a knihu si poridila. Zvolila jsem paperbackove vydani (protoze se mi drzi mnohem pohodlneji nez pevne), ale tady jsem mela obcas problem s tim, ze jsem musela fakt pevne drzet kazdou stranu, abych mohla v klidu cist Ale to uz tak u techhle “lepenych”(??) knizek byva. Zezacatku jsem byla i hodne v soku z malinkych pismenek, coz mi trochu ztezovalo zacteni, ale casem jsem si na to zvykla.

Co musim zminit, tak je to rozhodne ctivost. Rano jsem zacala a vecer jsem mela uz pres 80 stran za sebou, ani jsem nevedela jak. A to je jeste zapotrebi zminit, ze zacatek je pomalejsi, vlastne jsem si chvilema i rikala, proc to vubec ctu Ale jakmile se to rozjede, tak je to uz celkem fajn. Parkrat jsem se i zasmala, protoze me nektery hlasky nebo situace opravdu pobavily. Fajn bylo i zakomponovani “vzdelavacich” poznamek.

Pro me to ale porad neni nic z ceho bych si sedla na zadek a chtela to treba cist znova. Je to mily pribeh, prostredi Ceska krasne zakomponovany, ale jinak to nema nic extra oproti ostatnim kniham. Hodnotim to zkratka jako prumer, ktery neurazi, ale ani nenadchne.

Hadam, ze pokud bych Alespon prozatim cetla treba v mych -nact letech nebo nejpozdeji v jednadvaceti, tak bych hodnotila plnym hodnocenim, ale vzhledem k tomu, ze uz jsem ze stredni skoly hodne dlouho pryc (tim padem mi tohle tema uz neni blizky a celkem me to v knize nudilo) a na takovyhle zalaskovani jsem uz stara, tak hodnotim krasnymi tremi hvezdickami (coz je ode me fakt pekny hodnoceni vzhledem k tomu: jak vsechno hejtuju)

Verim ale, ze mladsim holkam a predevsim romantickym dusim se bude kniha moc libit, protoze na prvotinu to je opravdu hezky a povedeny (a hlavne tam neni tolik chyb a preklepu jako v jinych knihach od nejmenovanych nakladatelstvi haha, musim si rypnout, takze to neni rusivy a nemusite se pozastavovat nad otravnymi chybami). A prestoze jsem mela nejaky vytky, tak se budu tesit na dalsi tvorbu z pera slecny Salingerove… ️

04.04.2022 3 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Na zacatku jsem prvnich par kapitol hrozne bojovalo a kniha me nebavilo. Jakmile se ale Fable dostala k posadce lodi *** behem uteku pred ***, tak me to hrozne chytlo a knihu jsem behem dvou dnu docetla.

Ve vysledku jsem teda fakt hodne nadsena! Uplne jsem se zamilovala do originalniho, neokoukanyho a neotrelyho sveta more, lodi, opustenych ostrovu a mest plnych nebezpeci. Fakt naprosto skvely svet, kterymu jsem propadla.

Moc se tesim na druhej dil, doufam, ze bude co nejdrive!

29.03.2022 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Prokousat se první časti bylo peklo, hrozne me totiz nebavi skoky do minulosti a zpatky Pak se to ale rozjelo a ja byla hrozne rada, ze jsem to nevzdala.

Chemie mezi Tricem a Miou byla neuveritelna a prastilo to tam jak o zivot. Celkove byly postavy fantasticke, treba takovej Pst byl fakt mega typek. Nicmene me sokovalo, kdo je vlastne ten spatnej…

Jeste je potreba zminit hodne brutalni sceny, litry krve a vseho mozneho, protoze Kristoff je proste drsnak, kterej se toho neboji.

Nooo, jsem teda hodne zvedava na pokracovani!

27.03.2022 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Kdyz jsem tuhle knihu poprvy videla, tak me tak navnadil nazev, obalka a hlavne anotace (me totiz anotace malokdy zaujmou), ze jsem si ji musela hned koupit.

No jenze behem cteni jsem prisla na to, ze tohle neni uplne to, co jsem ocekavala. Nevim, jestlijsem uplne blba, ale vubec jsem nepochopila celkovou zapletku a nemam poneti, co se tam vlastne delo :D O tom neustalem skakani v case ani nemluvim, nesedl mi ani styl psani, celkove mi to moc nedavalo smysl.

Hvezdicka za obalku a napad.

02.03.2022 1 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Potrebovala jsem neco jednodussiho u ceho si odpocinu a nebudu muset moc premyslet. Tahle prijemna a ctiva knizecka to na 100% splnila.

13.02.2022 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Krasny navrat k oblibenym postavam a jejich osudum.

04.01.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Takhle spatny hodnoceni jsem zadne knize jeste nikdy nedala, ale tady se to proste jinak neda.

Neco tak priserne hloupyho a priblbyho jsem snad jeste necetla. Postavy a jejich chovani totalne mimo misu (nevim, jestli nekomu prijde ok se vysvlict a napatlat na sebe slehacku, pred uplne cizi borkou, kterou zna par dni). Chvilema to bylo cely tak pritazeny za vlasy… A to neustale zminovani Hayleina panenstvi a neustale vyrypovani mi rozhodne neprislo vtipny, ale spis brutalne detinsky a nevhodny.

18.11.2021 odpad!

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Achjo, tohle bylo tak… hloupoucky? :D

Ja nevim, ale cely to bylo nejaky divny. Jako aby mela temer dospela holka v mobilu sledovani polohy? A ty SMS, co ji neustale vypisovala jeji mama? :D To mi prislo absolutne na hlavu.

Mozna to bylo cely zpusobeny tou zapletkou, ktera byla proste spatna.

Co se mi libilo, bylo prostredi golfu. Je to nezvykly, takze to bylo moc fajn. Ale jinak jsem rada, ze to mam za sebou:D

30.10.2021 1 z 5