houdkic houdkic komentáře u knih

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Nedocetla jsem, nebavilo me to, styl psani mi nebyl vubec sympaticky.

25.07.2022

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Hodne jsem se na tuto knihu (celkove serii) tesila, ale abych rekla pravdu, tak me to zas tak moc nezaujalo. Zacatek byl fajn, hlavne se mi moc libilo prostredi Italie a vyuziti italskych slovicek (Italie je totiz moje srdcovka), ale pak to zacalo trochu drhnout?

Chvilemi mi to prislo hrozne unahlene, prilis jednoduche a nevysvetlene, celkove i nelogicke.

Zatim jsem se jeste nerozhodla, jestli se pustim i do pokracovani, tak uviidme, az se mi to trochu rozlezi.

2,5 bodu

20.04.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

(SPOILER) Popravde netusim, kde uplne zacit… Prvni teda, co se mi libilo - obalka (lol, ale je fakt bozi :D). Kezbych si delala srandu, ale to je bohuzel tak nejak vsechno.

Postavy byly doslova debilni (pardon za ten vyraz, ale jinak to fakt nedokazu popsat), Abriella totalne hloupa hrdinka, ktera chvili delala, ze je desne drsna a prohnana a v dalsi chvili jakoby ani neumela napocitat do peti a ostatni za ni museli rozhodovat. Sebastiana nekomentuju, takhle otravnou, nechutnou a uchylnou postavu jsem uz dlouho “nepotkala”. Napad… no dejme tomu, ale zadna slava.

Co me ale vysiralo fakt do nebeskych vysin, tak to byla naprosta ignorace vzajemnych souvislosti a celkovych okolnosti. Bez jakehokoliv vysvetleni nejake veci se jelo dal a Abrielle treba vubec neprislo divny, ze narazila na Sebastiana v zemi vil a prislo ji to proste v pohode. Nemela ani nejmensi chut se zamyslet nad tim, ze je to hodne sketchy.

PS: Osloveni “princezno” me totalne zabijelo, protoze snad neni mozny, aby se to tolikrat opakovalo.

15.01.2022 2 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Ruby i James jsou oba priserne nedospeli, vecne rozhadani a nedokazi si nic vysvetlit jako normalni dospeli lide.

Oslovovani maminka a tatinek jsem mela po peti strankach tak po krk, ze jsem mela chut prekladatele povesit.

Slabych 2,5 hvezdy.

06.01.2022 2 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Konecne jsem tuhle zrudnost docetla a celou zpropadenou serii uzavrela. Absolutne nechapu, jak mohla autorka vytvorit nekoho tak nechutnyho, sobeckyho a rozmazlenyho jako je Hardin. A jeste vic nechapu, ze se nekomu tenhle typek fakt libi.

13.07.2021 1 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Libilo se mi, ze jsme meli moznost nakouknout i do zivota ostatnich (kapitoly z jejich pohledu), ackoliv jich bylo fakt malo. Chtela bych ale vedet vic o Azrielovi, protoze Azriel je proste laska a je mi lito, ze mu neni venovano vic prostoru.

Jinak to ale byla celkem nuda. Feyre me vys.... takovym zpusobem, ze to snad neni ani mozny a je dil od dilu otravnejsi.

Tesim se na pokracovani, ktere se bude snad vic venovat Neste a Cassianovi a ne preotravny druzce.

05.01.2021 2 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

V novém roce uběhlo teprve pár dní, ale Prokletou už teď pasuju na jednu z nejlepších knih letoška. Marissa Meyer totiž opět ukázala, že je královna všech retellingů. První díl mě úplně moc nebavil, ale druhý nabral takové obrátky, že jsem ho zhltla během několika dní. Pro mě osobně byl o dost čtivější, akčnější a naplno mě vtáhl do děje - narozdíl od Zlaté. Takže tahle duologie za to rozhodně stojí!

12.01.2024 5 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Taková průměrná tvorba Elle Kennedy. Na hokejové série už asi nic mít nebude, protože mi všechny její novinky přijdou takové hodně normální a chvílemi nudné. Zmetek byl pořád lepší než Syndrom hodné holky, ale něco tomu chybí. Líbilo se mi, že je kniha vykládaná více postavami a hodně mě překvapil konec, jsem zvědavá, jak případ Cassie dopadne.

04.01.2024 3 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Neskutečná slaďárna, která mě fakt neuvěřitelně bavila.

04.01.2024 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Za mě byl první díl o 100% lepší. Byl akčnější, zábavnější, čtivější... Na spojení bodyguard-princezna jsem se těšila, ale do Twisted Games jsem se musela hrozně nutit. Několikrát jsem knihu i odložila, protože mě nebavila. Teď si od této série dám chvíli klid a dočtu ji, jakmile budou venku všechny díly.

02.12.2023 2 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Nějak se pořád nemůžu rozhodnout, jak tuhle knihu úplně hodnotit... Rozhodně musím říct, že to bylo setsakramentsky čtivé, stránky mi doslova ubíhaly pod rukama a fakt po dlouhé době se mi stalo to, že jsem se těšila, až budu opět pokračovat ve čtení. Chápu, že je to dark romance, ale občas to bylo už fakt docela moc. To že je Hook nechutný psychopat, je evidentně podle Wendy strašně hot, i když realita je úplně jinde. Příběh byl sám o sobě celkem dobrý, prostě správné mafiánské prostředí, ale přes určité explicitní scény a myšlenky Hooka se úplně nemůžu přenést. A pak mě teda totálně dorazil epilog, který celou knihu úplně zazdil a kdyby jej autorka vynechala, tak udělá líp.

Nakonec hodnotím 2,5 hvězdami, protože ačkoliv by se to dalo považovat za celkem dobrou knihu, tak jsou tam některé věci, které prostě nemůžu zkousnout. Viděla jsem, že se už chystá druhý díl, který si ale ráda přečtu, protože mě zajímá, jestli se bude další kniha nějak lišit nebo má autorka svůj zajetý styl v jakém se ponesou všechny její knihy.

04.11.2023 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Druhý díl Půlměsíčního města jsem četla tak strašně dlouho, že si vůbec nic nepamatuju a nemám tucha, co se tam vlastně dělo. Celkově mě tahle série úplně moc nebaví a čtu ji čistě z toho důvodu, že mě Maasová přesvědčila o tom, že umí vytvořit parádní svět. Tento díl byl ale za mě osobně strááááášlivě zdlouhavý, neustále se něco a přitom nic nedělo. Nicméně konec (tím myslím poslední kapitolu, nikoliv epilog) byl fakt wow a byla to asi nejzajímavější část celé knihy.

Za mě tak 2,5 až 3 hvězdy, první díl byl za mě o trošku lepší.

04.05.2023 3 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

(SPOILER) Na muj vkus az zbytecne rasisticky zamereny - ackoliv napad s “tradici” je vskutku originalni, ale i tak to vidim jako az prilis velke kopani do “nas” belochu. Nehlede na to, ze zrejme poznamky typu “belosska skola” a “skola plna belochu” apod. zrejme nejsou brany jako rasismus a jsou zcela prijatelny. Navic jsou oba hlavni hrdinove homosexualove, coz mi rpijde, ze zrejme nemuze v zadne knize chybet a patri to snad do kolonky “povinne” pri psani knihy. Mne to prislo jako mix Pretty Little Liars a Jeden z nas lze, s tim ze PLL je lepsi a Jeden z nas lze zas horsi.

Nicmene ctive to bylo tak zhruba od pulky, jak jsem jiz zminila, tak napad byl taky neotrely, ale jinak me to neoslovilo tak moc, jak jsem dle recenzi ocekavala.

Jo a ze v tom nejak jede Belle mi bylo jasne od chvile, kdy se tam furt zminovaly blondate vlasy.

28.02.2023 2 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Se vzdycky na neco tesim, a pak jsem akorat zklamana… Jako letni oddechovka je to fajn, myslim, ze k mori idealka. A taky to ma hezkou myslenku, ze penize, slava a instagram nejsou stredobody vesmiru a zivota. Nicmene tak vsechno dobry konci.

Lechtivych scen bylo az presprilis, aby totiz spolu provozovali sex asi tri kapitoly po sobe, to uz na me bylo moc. Nehlede na to, ze byli nadrzeni jak pubertaci a jeste ty kecy do toho. Proboha?! Opravdu nekdo takove veci rika? Protoze mne to spis prislo smesne.

Brendan, ktery mel byt ztelesnenim nejvic sexy veci v pribehu, pro me byk naprosto nechutnou postavou o kterou bych si neoprela ani kolo. O prihlouple Piper nemluve.

A “nabijeci stanice” me zabila, to je fakt hrozny :D

01.09.2022 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nechápu, jak mohlo být tohle puštěno k vydání… A ještě víc mě děsí skutečnost, že to má tolik dílů.
Naprosto nesmyslná ujeťárna s nesympatickými postavami, dějem o hov** a příšernými dialogy. Nejvíc wtf pro mě bylo množství sexuálních scén, to snad ani není fyzicky možné tolik dupat.
Obdivuju se, že jsem to celý přečetla.

25.07.2022 odpad!

XOXO XOXO Axie Oh

Jako oddechovka to je fajn, i je to hezky ctivy, jinak je to ale strasne hloupoucky. Posbirany vsechny mozny klise ze vsech moznych k-dramat, ktery spolu ale moc nefunguji a spis je to ve vysledku hrozne preplacany a clovek z toho nema zadny prekvapeni (hned vite, jak dana situace dopadne).

Musim ale zminit, ze se mi moc libilo vykresleni nebezpeci k-popoveho sveta, kdy Ce-u musel chodit na terapie a bylo zde hezky ukazano, ze psychicke zdravi je moc dulezite.

Prijde mi, ze si posledni dobou jen stezuju na korekturu, ale i tady byla podivna… V jednu chvili je to “do Koreji” a v dalsi “do Korey”. Ackoliv vsichni vi, ze Korea s “y” na konci se proste nepouziva.

Hodnotim 2,5 hvezdy. Hvezda za obalku, ktera je nadherna, druha prave za to zmineni psychickych problemu a pulka za ctivost a svizny dej.

23.06.2022 2 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Pro me asi nejslabsi Zapatina… Hrozne jsem se tesila a jsem docela zklamana. Bylo to opravdu dlouhe, nektere situace hodne zbytecne, takze jsem knihu cetla i dlouho. Aiden mi za celou knihu nebyl moc sympaticky, Zac mi treba sedl o dost vic. No snad bude dalsi kniha opet minimalne tak vyborna jako Kulti.

A ten preklad a korekce? Hruza. Me/mne je v teto knize spravne asi tak v peti procentech, chyby, naprosto nesmyslny preklad napr. ,,neco neco - dech - neco neco.” Jezsisi!! Jak jako dech?! Vzdyt jestli tam bylo breathe, tak je to asi logicky nadech ne, to dojde i uplnymu tatarovi.

Za me 3,5 hvezdy.

16.06.2022 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Stejne jako u Odvracene tvare lasky jsem i tady cekala neco jinyho podle recenzi a ruznych videi, ktere mi vyjizdely na tiktoku… A opet jsem obdrzela neco uplne jineho, co me vubec nezaujalo a zklamalo.

Nevim, jestli jsem chladna, ale knihy od Hoover ve mne neprobouzi vubec zadne emoce.

Jediny svetly bod celeho pribehu je Atlas. Jinak to je velky spatny.

Ryle mi byl nesympaticky uz od te chvile, co bez servitek rekl cizimu cloveku, ze ho chce su***, u Lily jsem si zas porad rikala, jak je blba a proc neotevre oci.

Posledni pokus davam knize 9. listopad a pak uz koncim, protoze tohle fakt neni muj salek kavy.

1,5 bodu

18.04.2022 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Moc příjemný start nové série. Maas má tu výhodu, že píše opravdu čtivě a ani chvíli se nenudíte. Jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat...

22.02.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Po vic jak 100 stranach odkladam a nedocitam. Za me nudne, nezazivne, porad dokola omilane to same, ani jedna z postav neni sympaticka. Pro me velke zklamani.

01.02.2022