houdkic houdkic komentáře u knih

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Nadherny romanticky pribeh, ktery me po dlouhe dobe opravdu bavil. Uz se mi dlouho nestalo, ze bych od prvni stranky vedela, ze to bude bomba.

Moc se tesim na dalsi pribehy z Green Valley!

18.01.2022 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kdyz jsem tuhle knizku poprvy uvidela, tak jsem vedela, ze ji potrebuju, protoze se mi hrozne libil styl, jakym je udelana a vlastne jsem tehdy ani nevedela, o cem ma byt.

Nejdriv zacnu tim, co se mi libilo:

- bylo to fakt ctivy
- nadherny graficky provedeni, at obalky, tak obsahu (chaty, kapitoly)
- Ava a Liam (jediny dve prijatelny postavy)

Jenze tim tak nejak moje nadseni konci.

Mei je jeste otravnejsi postava nez Feyre (a to uz je co rict), Travis me taky stval, nechapu, jak do nej mohla byt Mei zamilovana. Pribeh nejak okej, sice to nemelo zadnou zapletku, ale budiz. Styl psani mi prisel hrozne jednoduchy, jako od pubertaka.

Pak jeste nechapu jednu vec a to je ta, proc tam jsou cizi jmena? Znamkovani jako v Americkych skolach?? Nevim, ale cekaka bych, ze kdyz pise CESKA autorka knihu (ktera se stejne nebude prekladat do ostatnich jazyku), tak pouzije ceska jmena.

Knizce davam dve hvezdicky, pricemz je jedna hvezdicka za to, jak je oku lahodici. Kdybych si ted mela vybrat, jestli bych si Navzdycky koupila a precetla, tak bych uz rekla ne.

04.02.2021 2 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Me proste ta Lucas tak bavi! Pribeh Izzy a Willa se mi moc libil, ackoliv jsem se na zacatku vic priklanela k Lene a Ryanovi, tsk me nakonec jejich vztah taky oslovil, jen jinym zpusobem.

09.06.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Tahle kniha byla neskutecny utrpeni. Nejdriv jsem si myslela, ze to am proste pomalejsi zacatek, jenze ono se za celou knihu temer nic nestalo. Par utoku, porad na tom hrade, pak teda na konci se zacalo konecne neco dit, ale jinak to byla hrozna nuda.

Preklad a dialogy komentovat nebudu, to uz bylo v teto diskuzi vsechno zmineno. Enormnim zpusobem me rozcilovalo neustale pouzivani … na konci vety!! Tolik, kolik jich je v tehle knize jsem jeste nikde nevidela.

Poppy je na ranu, fakt hrozna krava, namyslena, to, ze je Panna je v knize zmineno snad 100x a je to fakt otravny. Samozrejme nesmi chybet, ze je naprosto bezchybna a v kazdym souboji ma cisty zasah!! Hawke byl teda taky hrdina slozenej z tech nejhorsich vlastnosti.

Absolutne jsem nepochopila cast, kde ho Poppy bodla, on ji pak kousl a najednou meli styk… to pro me bylo totalni wtf. A zminka, ze Povzneseni jsou vlastne upiri me teda tak pobavila, ze mi uz nezbyvalo nic jineho nez vyprsknout smichy.

Uprimne jsem si po kazde prectene kapitole rikala, jaka je to debilovina, ale rekla jsem si, ze to musim docist, abych vedela, co na tom vidi. A co jsem zjistila? Ze to nechapu!! Protoze to enni ani dobry, ani originalni a jeste je to nudny.

Sexualni sceny byly uplne mimo a ty Hawkeovo hlasky to totalne zabily. Jeho neustale narazky, pripominky a jine poznamky mi orisly hodne nechutne a uprimne jsem se citila fakt neprijemne, protoze to podle me uz zavanelo hodne velkym natlakem.

26.05.2022 odpad!

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pribeh Animant a pana Reeda me proste dostaval na uplne kazdy strance. Nadhera, libily se mi jejich slovni prestrelky, prvotni nenavist a i pomalu rust jejich vztahu.

Moc se tesim, az si jejich pribeh prectu znovu.

06.04.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Jsem na tuhle serii stara? Jo, az o nezdrave moc let.
Vadi mi to? Ne.
Libilo se mi to? Fakt mega moc.

Prvni dil Prasiny byl pro me fakt prijemnym zazitkem, plnym akce a dobrodruzstvi. Navic se jednalo o ctivou knihu, takze dej odsypal. V nekterych chvilich jsem byla i poradne napnuta, jak to asi dopadne, protoze se hlavni hrdinove dostavali do hodne svizelnych situaci.

Prostredi Prasiny me dostalo. Uplne jsem si dokazala predstavit, jak to tam vypada, jak se tam zije a celkvoe se mi moc libi zasazeni do Prahy, ktere je zkratka bezchybne.

Uzasne ilustrace (i kdyz bych si prala, kdyby jich tam bylo vic) jsou uz jen vybornou tresnickou na dortu.

25.04.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Je to zatim moje prvni Caplinovka, ale uprimne jsem cekala uplne neco jineho. Tohle me chvilemi hodne nudilo, hodnotim jako prumernou, mozna i lehce podprumernou knihu. Uvidime, co nabidnou dalsi dily…

03.06.2022 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Abych pravdu řekla, že jsem měla z této knihy trochu strach, protože Srdcem proti zdi (ačkoliv je to autorčina největší hitovka) mě extrémně nudilo a zklamalo. A nepomohlo ani to, že jsem na Drahý Aarone neviděla zrovna velké množství kladných recenzí. Takže jsem se do tohohle dílka pouštěla s velkými předsudky.

A totálně jsem se zmýlila. Protože Drahý Aarone se dostává do mé top 3 Zapata a to spolu s Kultim a S láskou, Lukov. Mně osobně se totiž vztah mezi Ruby a Aaronem strašně líbil, a to jak se k ní choval, si moje srdíčko získalo nejvíc. Krásný příběh, po tom jednom zklamání, jsem opět nadšená a těším se na novinku, která zrovna vyšla :)

10.11.2023 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Jako ten konec?! Jen si rikam, co se to SAKRA STALO??? Zase neuveritelna jizda, kdy je zezacatku vsechno v pohode, a pak proste dostanete takovou ranu, ze se z toho musite vzpamatovavat nekolik dni.

24.12.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Paaaaaani, tak tohle bylo neco! Do knihy jsem sla s prumernym ocekavanim, bala jsem se, ze uz jsem na takovy typ knih “stara”, ale tohle uplne predcilo moje ocekavani! Osobne to povazuju za jednu z nejlepsich knih, ktere jsem letos precetla.

Neuveritelne ctivy styl psani, napinavy dej plny skvelych zvratu a prekvapeni, je temer nemozne knihu odlozit. A ja doufam, ze budou ostatni dily minimalne tak skvely!

30.11.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

U kazde knihy od Leigh Bardugo mam problem se zacist a ani Prohnile mesto nebylo vyjimkou. Nicmene jakmile se do toho clovek dostane, tak je tezke se odtrhnout. Knihu jsem si ale opravdu vychutnavalama cetla ji pomalu, protoze tak nejak nechcete, aby skoncila.

Vrany zazivaji obrovskou davku akce, kdy je clovek celou dobu napnuty jako struna, a pak si jen rikate, jak to sakra ten Brekker udelal? Fakt neuveritelne promysleny svet a dej, kdy do sebe vsechno pomalu zapadava a na konci se zacvakne posledni dil puzzle.

Postavy jsou nadherny, maji chyby, jsou lidsky, dokazi milovat, maji sve obavy… Z hlavnich postav je nemozne si nekoho nezamilovat. Strasne se mi libi i vztahy mezi nimi, ta laska, kterou mezi sebou citi.

29.11.2021 5 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Oproti ostatním finálovým dílům mi tohle přišlo úplně nejslabší a některý scény až přehnaný či zbytečný. Začátek byl ještě celkem ok, u prostřední části jsem se hodně přemlouvala, až to došlo do takového stádia, že jsem musela knihu odložit a vrátit se k ní až za několik měsíců.

Co mi tady ale vyloženě vadilo bylo “vecpání” absolutně každý orientace, preference vztahu apod. Přijde mi to už jako moc, protože není možné, aby se v tak malé skupině sešlo všechno, čím člověk může být a čím se může cítit.

17.12.2020 3 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

(SPOILER) Na překlady knih od Penelope Douglas se těším již delší dobu a jsem ráda, že se konečně tato autorka překládá, protože tak nějak cítím, že její tvorba bude něco, co mi sedne. Credence jsem rozečetla v aj, takže jsem věděla do čeho půjdu, ale nakonec ji dočetla v češtině. Pro mě je hrozně těžké tuhle knihu ohodnotit a dlouho jsem nevěděla, jestli jí vůbec nějaké hvězdičkové hodnocení udělím.

Prostředí, kde se děj odehrával bylo perfektní a hrozně ráda bych něco takového viděla zfilmované a klidně bych si na takové místo zajela odpočinout. Takže pokud bych neměla řešit postavy a vzájemné vztahy, tak bych knize udělila 4 z 5 hvězdiček. Jenže je tady jedno velké ALE, které prostě nemůžu překousnout, a proto nakonec knihu hodnotím, tak jak hodnotím. Jak jsem již řekla, tak jsem věděla, co bude v knize probíhat a byla jsem na to připravená, ale chvílemi to bylo i na mě už moc. Z hlavní hrdinky se v této knize stala totální rajda, kterou celou dobu nazývali d***** a k***** a pak jí říkali, jak moc jí milují a ona z toho byla odvařená, což pro mě bylo totálně wtf.

Kaleb jakožto postava je hodně nepodařený kousek. Psychopat, agresor, který po hlavní hrdince plive, mlátí ji, hází po ní jídlo a ona se do něj zamiluje?!? Jak se tohle může stát?

V nějakých bodech mi nesedl ani překlad. Kniha je sakra čtivá, o tom žádná, ale občas to bylo přeložené takovým způsobem, že jsem vůbec nechápala, co se děje a přišlo mi, že ani chvílemi nedával smysl, protože hned po sobě následovaly dvě věci, které se naprosto vylučovaly.

Nicméně ačkoliv nejsem pro tuto kniha správná kategorie, tak si od autorky ráda přečtu další věci, protože pro mě je tady prostě největší problém ten rodinný vztah mezi postavami.

05.01.2024 1 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Tak tohle me po vybornych Kronikach moc zklamalo :( Poradne jsem se zacetla az ke konci od chvile, kdy byli ve fabrice, protoze se to rozjelo, ale jinak me cela kniha moc nudila a vubec me nezajimala (proto jsem se ji po temer trech mesicich odlozeni rozhodla docist).

17.03.2023 2 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

(SPOILER) Já nevím. Fakt nevím, co k tomuhle říct.

Protože Mýtonoši byli bezpochyby tím nej… horším, co jsem za dlouhou dobu četla. Pokud jsem si myslela, že nic horšího než After nepřijde, tak tohle, tohle mu hodně šlape na paty.

Bylo to příšerně, ale fakt příšerně nudný, přečetla jsem 250 stran na kterých se vlastně nic wow nestalo a za boha jsem se nemohla začíst. Do každé další strany jsem se musela až do konce nutit. Časem jsem zjistila, že jsem měla s četbou takový problém, protože to bylo jako číst encyklopedii. Pořád nějaké vysvětlování, tisíce názvů… Už od začátku mi byl Nickův táta divný, wow, to jsme ale všichni na konci překvapení, že je to záporák. A páni, Isaac se tam objevil, to asi nebude náhoda. Jé, no to jsem překvapená, že Briannu hned unesl a je to záporák. Páni, to jsem teda fakt nečekala. (Tohle všechno byla ironie, aby mě někdo nebral za slovo).

Popisy různých akcí a situací mi přišly, bez urážky, fakt debilní, protože jsem jim vůbec nerozumněla, nevěděla jsem, co se děje a vůbec jsem si nedokázala představit, jak to v tu chvíli vypadá. A to si myslím, že mám představivost dobrou až až.

No a to nejhorší nakonec - postavy. Příšerný. Fakt strašný. Takhle otravné postavy jsem snad nezažila. Briannino neustálý zmiňování rasismu mi přišlo úplně mimo mísu, protože upřímně řečeno? To, jak se k ní ostatní chovali rozhodně nebylo kvůli tomu, že je černá, ale že byla fakt na ránu, neustále uražená, výbušná a chovala se jak malý děcko.

Ještě bych ráda promluvila o pojetí černošské komunity v této knize. Viděla jsem mnoho názorů, že je to znázorněno perfektně a v tomto teda musím opravdu nesouhlasit. Být uražená, že před x stoletími byli moji předci otroci, mi přijde úplně na hlavu, protože takhle to prostě bylo a nic se s tím nedá udělat. Moji předci měli taky skončit v koncentráku a jsem z toho uražená? Ne, protože s tím prostě nic neudělám. V dnešní době už rozhodně černoši nejsou tak utlačování a to, že se na ně někdo špatně podívá, tak to neznamená, že je to hned rasismus. Kolik z nás se podívá po úplně random lidech venku a je jedno, jakou mají barvu pleti?

Takže za mě rozhodně nejhorší kniha letošního roku. Jsem ráda, že to mám za sebou, protože to bylo strašné utrpení a už nikdy ji nechci vidět. Děkuju.

12.02.2022 odpad!

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Joo, tohle bylo hezky! Zezacatku jsem se nemohla moc zacist, ale pak to bylo moc fajn. Porter byl naprosto fantastickej, dlouho jsem se nepobavila nad jeho hlaskami.

27.01.2022 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Druhy dil se mi libil o dost vic nez Illuminae. Hlavni postavy mi jsou o dost sympatictejsi, obzvlast Nik a Hanna jsou proste skveli. Pribeh byl taky skvely, plny napeti. A to propojeni dvou realit bylo taky dobry tah.

19.10.2021 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Až na tu část ve Španělsku, která mě opravdu bavila, byla celá kniha neuvěřitelně zdlouhavá. Postavy mi nebyly sympatické, děj taky moc nebavil. Čekala jsem větší pecku, ale fakt dlouho jsem s knihou bojovala a dokonce ji během čtení odložila. Nicméně nakonec hodnotím trochu horším průměrem a uvidíme, jak se autorka vyšvihne v dalších knihách...

10.10.2023 2 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Na každou další knihu od Kristoffa se těším jak malý dítě. Protože tak nějak víte, že zrovna on je vaším autorem kvality. Říše upíra mě samozřejmě nejdřív polekala svou tloušťkou, ale nakonec jsem ji zvládla přečíst zhruba za měsíc.

Kromě neuvěřitelného příběhu, který krásně plyne a bombově navazuje, se v knize objevují i totálně topové ilustrace, které jsou prostě eňo ňuňo. Trochu jsem se bála toho, že je kniha psaná z pohledu vyprávění, ale nakonec jsem zjistila, že mi to celkem vyhovuje, protože bylo fajn se zabývat nějakými poznámkami okolo a tím, jak byl Jean-Francois hrozně nedočkavý (asi jako já).

S čím je ale počítat u knih od Jaye Kristoffa, tak to je to, že budete mít fakt zlomený srdce. Říkala jsem to u Nikdynoci, řeknu to i tady, on se s tím prostě nemaže a jakmile si někoho oblíbíte, tak o něj během několika stran přijdete…

Dobrá zpráva pro nás všechny je ta, že druhý díl je již dopsaný, tak snad se na něj v průběhu příštího roku budeme moct těšit. Navíc ty ilustrace, ach! To byla lahoda!

17.09.2022 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Dalsi krasny pribeh z Green Valley. Neni co vytknout, Lilly Lucas me zkratka opravdu moc bavi.

16.09.2022 5 z 5