Hoshi Hoshi komentáře u knih

Koruna ze světla Koruna ze světla Lenka Dostálová

Na třetí díl jsem se těšila dlouho a trochu jsem se příběhu obávala, ale tohle jsem nečekala. Jak je již psáno v komentářích - jde do tuhého. Závěr mě příjemně překvapil a snad se brzy dočkáme pokračování.

18.12.2020 5 z 5

Hříšná kopa Hříšná kopa Miroslav Kapek

Kniha na první pohled vypadá zajímavě, má i zajímavé ilustrace, ale text je jedna velká katastrofa. Tedy alespoň pro mě. Opravdu jsem se snažila knihu dočíst... Nedočteno.

10.12.2020 2 z 5

Když se zamiluje kůň Když se zamiluje kůň Zdeněk Svěrák

Tohle je má srdeční záležitost. Nejen že kniha obsahuje noty a texty vybraných známých písní pánů Uhlíře a Svěráka, ale i nádherné ilustrace, které potěší opravdu každého. Když jsem knihu před lety dostala, neustále jsem v ní listovala a hrála podle not. Doporučuji :)

29.11.2020 5 z 5

Domeček z kostek Domeček z kostek * antologie

Ačkoliv se kniha skládá z pohádek různých autorů, nezvládly jsme to dočíst. Vybrala bych tak 3 pohádky, které se mi opravdu líbily, ale zbytek ne. Možná jsem zhýčkaná jiným stylem psaní, a proto věřím, že si kniha své čtenáře najde.

29.11.2020 2 z 5

Králík málem králem Králík málem králem Klára Smolíková

Tahle kniha byla velkým překvapením z antikvariátu. Zaujala mě nejprve svojí obálkou, poté názvem. Neměla jsem tušení o čem bude, protože anotaci jsem nečetla. Po přečtení usuzuji, že koupit tuhle útlou knihu bylo velmi dobré rozhodnutí. Příběh je čtivý, není nijak složitý a čtenáři se dozvídají zajímavé informace nejen o Karlovi.
Věřím, že se ke knize budeme velmi rádi vracet.

24.11.2020 5 z 5

Příjemné doplnění celé ságy Stmívání. Moc se mi líbí ilustrace postav, ale mrzí mě, že jich tam není víc (ačkoliv chápu, že by kniha byla ještě tlustší než je teď, což by mi zase tak nevadilo). Texty byly čtivé, plné zajímavých informací nejen těch známých. Jsem ráda, že je tato kniha součástí mé knihovny.

13.11.2020 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Čteno dceři před spaním a věřím, že ne naposledy. Čtivá kniha, která nezůstala jen tak ležet a ilustrace Heleny Zmatlíkové se dceři líbí stejně jako mně.

12.11.2020 5 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Dlouho se mi nestalo, že bych se tak nutila do čtení, jako tady u té knihy. První polovina knihy se mi líbila, byla čtivá, zábavná. Bohužel druhou polovinu jsem dočetla jen silou vůle. Knížka je skvělá, zajisté má své čtenáře, kteří jí milují, ale já jsem bohužel zhýčkaná Alenkou od W. Disneyho.

31.10.2020

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Takže... Kdy že máme očekávat další díl? Já jen, že tohle byla naprostá pecka! Tedy alespoň pro mě to byla pecka.. Na knihu jsem čekala dlouho a to čekání stálo za to! Děkuji Ti, Zuzko, že jsi vytvořila a podělila ses s námi o tenhle magický, nedokonalý svět. A jsem opravdu zvědavá, co jsi pro naše hrdiny připravila dál....

22.10.2020 5 z 5

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Čteno kvůli čtenářské výzvě a nejsem si jistá, jestli jsem celé dílo správně pochopila. Možná až budu o pár let starší, dílo lépe pochopím.

18.10.2020 3 z 5

Zakázané ovocie Zakázané ovocie Jojo Moyes

Jsem z celé knihy zmatená. Častokrát jsem se ztrácela jak v postavách, tak v ději. Když už jsem tomu všemu přišla konečně na kloub, najednou všechno jinak. Uf, konec mě nepřekvapil, ale jsem ráda jak to všechno dopadlo.

15.10.2020 3 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásná, čtivá kniha vyprávěná mladým kocourkem Modroočkem. Příběhy jsou krátké, tak akorát dlouhé na čtení před spaním. :) Moc se nám líbí ilustrace Heleny Zmatlíkové.

13.10.2020 5 z 5

O nejlepším kocourovi O nejlepším kocourovi Cleveland Amory

Po opětovném čtení nejsem z knihy nadšená tak, jako poprvé. Lední medvěd je báječný kocour, který si určitě zasloužil více pozornosti, než v této knize dostal. I tak to bylo příjemné počtení.

03.10.2020 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Jsem zmlsaná Krásnou a zvířetem v podání W. Disneyho a tento příběh byl opravdu jiný, ale i tak jsem si tenhle čtivý příběh velmi užila. Kniha navíc obsahuje krásné ilustrace.

01.10.2020 5 z 5

2 klasické pohádky 2 klasické pohádky Karolína Schwarzová

Malá knížka obsahující dvě klasické pohádky - Bambiho a Šípkovou Růženku. Oba příběhy jsou jednoduché, čtivé, doprovázené celostránkovými ilustracemi, které jsou ... zvláštní. K této knize se již vracet nebudeme.

27.09.2020 3 z 5

Rok na trhu Rok na trhu Jola Richter-Magnuszewska

Rok na trhu je další ze série leporel, kde s dětmi můžeme sledovat, co se děje po celý rok. Bohužel tato kniha si díky své zvláštní kresbě u nás nezískala takovou oblibu jak Rok v lese a Rok ve školce.

26.09.2020 4 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Krásná, milá, jednoduchá, čtivá knížka pro všechny věkové kategorie. Dceří (15 měsíců) se nejvíce líbily fotografie na konci knihy, ačkoliv samotný příběh jí zatím nic moc neřekl, věřím, že až bude zase o malilinko starší, vrátíme se k Dášence znovu a znovu.

26.09.2020

Čtivé, tak akorát dlouhé/krátké pohádky na dobrou noc o dvou kmotrech, na kterých jsem vyrůstala. Vhodné pro každou věkovou kategorii. Těším se, až ten můj drak ještě trochu povyroste a přečteme si je znovu.

18.09.2020 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Příjemný návrat do dětských let. Krásný, čtivý, příjemný příběh o malém Honzíkovi, který osloví nejen dětské čtenáře :)

01.09.2020 5 z 5

Pohádky pod polštář Pohádky pod polštář Magdalena Wagnerová

Moc krásná pohádková kniha na dobrou noc. Pohádky jsou velice čtivé a opravdu nenásilnou formou přibližují lidské chyby a omyly.

21.08.2020 5 z 5