Hooky Hooky komentáře u knih

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Naprosto dokonalý literární zážitek. Smekám, paní autorko.

14.12.2023 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Nechápu, jak může někdo tuto knihu vynášet do nebe. Já z ní měl například depku, jak se na mě nejméně z poloviny valila vlna pesimismu nebo záplava pavouků sklípkanů, kteří jsou tu často omílaní. Také jsem zíral na jeden z prvních komentářů DK. Nějaká babička z Moravy, která tuto knihu četla svému vnukovi, musela čtení často přerušovat a vysvětlovat české hovorové výrazy. Občas se pak sama ztrácela v nekonečně dlouhých, neobratných větách. Kam se poděly hezké české knihy pro děti? Ne, tato kniha není pro děti, tato kniha je především pro dospělé!

12.10.2022 odpad!

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Výborné, motivační, srozumitelné, autor překvapil!

26.02.2021 5 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Otakara Batličku a jeho knihy jsem objevil někdy v jedenácti letech. Jeho povídky mě nesmírně bavily, napínaly a tak trochu i formovaly. Jako kluk jsem je nesmírně prožíval. O to více mě později zasáhlo, když jsem se dověděl, že Batlička zemřel v koncentráku.

19.01.2020 5 z 5

Dobrodružství v Zemi nikoho Dobrodružství v Zemi nikoho Jaroslav Foglar

Jedna z mých nejoblíbenějších foglarovek. Výborně smyšlený a rozvržený příběh, dokonalé prostředí i postavy, napětí suprově graduje. Dnes v záplavě nejrůznějších knih Dobrodružství v Zemi nikoho trochu zapadá, jsou tam zastaralé věci, v době vzniku to byl ale trhák.

05.11.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Četla ji máti a říkala, že tak výbornou a motivující knihu už dlouho nečetla.

23.08.2016 5 z 5

Žlutá jola Žlutá jola Petr Nevod

I když stará, byla dobrá a napínavá z prostředí vody a rybolovu.

06.03.2016 5 z 5

Šifra z katakomb Šifra z katakomb Rudolf Čechura

Nečekaně dobré!!

24.04.2014 5 z 5

Jezero sedmi světel Jezero sedmi světel Jaroslav Svojše

Jsem pionýr, tak to se mohu bez zábran "usmievat" nebo rovnou smát a smát, .... ha ha ha ha ha ha ha ..... :).

18.12.2013 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

S panem Riordanem mám problém. Autor má výbornou fantazii, motivací se mu stala řecká mytologie, nápady se mu jen hrnou (např. borovice Thálie, Orákulum, tábor polokrevných), tak nevím, proč leze Rowlingové do zelí. V Moři nestvůr jsem našel až pět nepřehlédnutelných podobností s Harry Potterem. V mých očích to autora bohužel sráží, kniha tím pádem není na plný počet bodů, stejnomenný film se jim ale vážně povedl.

15.09.2013 4 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Výborná kniha ze starších časů. I když není aktuální a současné čtenáře už tolik neláká, mně se líbila.

23.04.2013