Holanka Holanka komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Ach Bože, jak tuto sérii miluji. Chris Carter opět nezklamal, kniha byla skvělá. Strhující příběh, brutální vraždy, milované postavy Roberta a Carlose, prostě skvělé. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

02.07.2023 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tahle kniha mě fascinovala hned od začátku. Slyšela jsem, že je moc dobrá. Nevěřila jsem to mu moc. Než jsem si ji přečetla a poznala tenhle svět. Tahle kniha mě nutila k zamyšlení a já si celou dobu říkala „jak někdo nemůže mít rád knihy a ještě je k tomu pálit ?! " Nechápala jsem. Kniha mě oslovila, pohltila doslova. Představa,že bych žila v takovém světě mě ničí nebo to, že by spálili MOJE knihy, které si ráda čtu a mám je ráda u sebe. Kniha je opravdu nejlepší rádce, kamarád a učitel. To nikdo nikdy na světě nezmění, což dokazuje i tahle kniha.

06.06.2018 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další úžasná kniha. S další a další knihou přicházím k závěru, že už mám na knihách Chrise Cartera závislost. Kdyby se mě někdo zeptal, jaká je má jeho oblíbeni kniha. Byla by to snad nejtěžší otázka, kterou bych v poslední době dostala. Těším se až se pustím do dalších dílů.

26.12.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Nemám slov. Jenom jedno. WAU! Nevím, jak se to tomu to autorovy daří, ale každá další kniha mě ohromuje čím dál více. Ohromuje mě nejenom brutálními činy psychopatických vrahů, ale i svižnost a zpracování děje. Knihu můžu jenom chválit. Hunter a Garcia mě opět nezklamali. Děj byl svižný, zajímavý, dynamický, brutální až šokující. Stoprocentně doporučuji.

10.07.2018 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Musím se přiznat, že jsem zpočátku měla celkem pochyby o kvalitě této knihy. Takže jsem ji celkem dlouho dobu odkládala. Byla to velká chyba! Navzdory mé skepsi mě kniha bavila. Celkem jsem se i zasmála některým pasážím. Příběh se mi zdál propracovaný (hlavně fantasy svět a pravidla v něm). Jediné, co bych knize vytkla je nedospělost hlavních hrdinů, která v některých scénách byla jako pěst na oko čili nešla přehlédnout. Každopádně můj kladný dojem z knihy to nezakalilo. Knihu hodnotím velmi kladně a těším se na další díl.

18.01.2024 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha nádherně ukazuje dopad kruté války na obyčejné lidi. Příběh mě dojal.

02.02.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Stejně, jak slibovali recenze, tahle kniha je skvělá. Má v sobě tajemství a čirý strach. King si skvěle a mistrovsky hraje s psychikou člověka. Mohu jen doporučit :))

14.02.2019 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Tahle kniha na mě zapůsobila. Byla upřímná, vtipná i smutná. Stephen King se podělil nejenom o svoje vzpomínky, ale i svoji lásku ke psaní. Kniha nebyla vyumělkovaná nebo nedávala přesný postup, jak se stát slavným spisovatelem. Byla a je upřímná, užitečná a moc mě bavila. Některé vzpomínky Stephena Kinga mě opravdu rozesmáli. Sice nechystám napsat román. Však bylo zajímavé se něco dozvědět o psaní i o samotném Stephenu Kingovi. Nejvyšší hodnocení a doporučuji všem, co mají rádi psaní, četbu nebo knihy Stephena Kinga.

09.08.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tohle je již druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a jsem nadšená. Kniha mě nezklamala. Ohromila mě. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Příběh je svižný, dynamický, akční, napínavý a naprosto strhující román, který mě pohltil a nemohla jsem ani spát. Moc knihu doporučuji, je to velmi dobré a napínaví čtení. Musela jsem dát nejvyšší hodnocení a už se nemohu dočkat dalších dílů.

07.07.2018 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Kniha se mi líbila. Bylo to přesně to, co jsem čekala. Já osobně miluju filmy s Belmondem. Ráda jsem si přečetla něco o něm a trochu se k němu přiblížit. Kniha byla dobře napsaná. Rozesmála mě,což se mi u knihy už delší dobu nestalo. Kniha byla skvělá. Skvěle pojmutá a dobře napsaná.

26.12.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha je nádherná. Dokázala zachytit hrůzy minulosti, křehké vztahy, zvraty, tajemství a smutek hlavních hrdinů. Od Jodi Picoult je to druhá kniha, kterou jsem přečetla a její styl psaní je dobrý a nápady také. Píše takovým neobyčejným způsobem, který mi velmi imponuje. Knihu Vypravěčka mohu jen doporučit skvělá kniha, kterou jsem za poslední měsíce četla. Během čtení i po přečtení si musím pořád opakovat příběh Minky, který na mě zapůsobil a vryl se mi do paměti jako cejch. Kniha byla napsaná velmi autenticky. Moje hodnocení bylo opravdu vysoké.

22.05.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha je plná tajemství, duchařiny, záhad a slonů. Jodie Picultová nádherně popsala slony a jejich život. Člověk, který čte tuhle knihu má pocit, že sloni jsou nejúžasnější zvířata na planetě a musíte si je zamilovat. Hlavní hrdinové, Alice, Jenna, Serenity a Virgil jsou skvělí a realistický a nejsou dokonalý, což se mi velmi líbilo a bylo to jakoby byli skutečný. Knihu musím jenom vychválit. Byla skvělá a těším se na další knihy od Jodie Picultové.

10.09.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kniha mě bavila. Četla jsem ji jedním dechem. Kvůli ní jsem přišla pozdě i na brigádu. Líbila se mi hned od začátku. Postavy byly skvělé. Ursula Poznanski je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Pořád mě překvapuje. Knihu doporučuji, dostala ode mě nejvyšší hodnocení.

10.08.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha mě naprosto pohltila. Už dlouhou dobu jsem nečetla tak dobrou knihu jako je tahle. Je to moje první kniha od tohoto autora a rozhodně mě nezklamal. Hlavní postavy detektiv Hunter a Garcia si mě hned získali. Jenom mě trochu mrzí, že jsem vraha odhalila už v polovině knihy, ale to mi knihu nezkazilo. Už se těším až si přečtu další díl. ;-)

06.07.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Skvělá kniha! Četlo se to skoro samo. Přes všechny moje snahy zjistit totožnost Holiče, jsem zklamala. Tohle je první kniha od autora, kterou jsem četla a rozhodně nebude poslední.

27.08.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá a měla zajímavou zápletku. Jediné, co mi na příběhu nesedělo byl konec knihy a hlavní hrdina. Hlavní hrdina doktor Theo Cray nebyl špatný, ale pořád se sám sebe snižoval jakoby byl jen hmyz s porovnání s ostatními a to mě mrzelo. Jinak knihu hodnotím velice kladně.

14.04.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Musím říct, že tahle kniha je mnohem lepší než předchozí díl. Kniha mě pohltila a dostala. Už se těším na další díly. ????????

28.10.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tohle je už čtvrtý díl ze série Robert Hunte, který čtu. Musím říct, že tenhle díl je mnohem slabší než první tři. Jinak je to pořád dobrá kniha, která mě bavila. Těším se na další díly. ????

26.10.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Hrozně na mě zapůsobila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

18.08.2018 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha Dlouhý pochod byla pro mě zaživné a doposud nevídané čtení., Tohle je první kniha, kterou jsem od Stephena Kinga četla a doslova mě pohltila. Už na první přečtení píše zajímavě, okázale a poutavě. Mám v plánu si přečíst další jeho knihy, ale teď zpět ke knize Dlouhý pochod. Kniha se mi líbila. Hlavní hrdina Ray Garaty mi byl sympatický. Kniha byla dobrodružná, zajímavá. Jediné, co mi vadilo bylo to,že ze začátku Stephen King všechno skvěle popisoval. Každé slovo, gesto. Nakonci mi, ale připadalo, že to všechno chtěl rychle ukončit a už si na nedal moc záležet na zpracování konce. To je asi jediná výtka, kterou jsem na knize našla. :) Ani to mi, ale abych se do té knihy zamilovala. Moje hodnocení jsou čtyři hvězdičky z pěti.

17.09.2016 4 z 5