hoku hoku komentáře u knih

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Kniha je mistrovsky napsaná bohatá na socialekty, interpretace a originální nápady jenom ty postavy nebo mám raději říkat marionety, šachové figurky, které jsou v dalším pokračování už jenom historií na papíře

09.04.2024 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Jak tu říkali ostatní postavy tu dlouho nevydrží a už je střídají jiný s jejich nudným pletichařením a moudrem na rozdávání. Kniha je naštěstí krátká ale přesto mi přišlo, že by šlo sem tam něco vystřihnout podat jednodušší, kratší a hlavně zábavnější formou.

18.03.2024 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Asi nejvíce mi na knize vadilo to neustálé časové skákání a vleklost některých pasáží zejména závěru knihy mimoto je to dobře napsané velmi smutné válečné drama

30.01.2024 4 z 5

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Ve srovnání s prvním počinem ve všech směrech posun k lepšímu, napínavějšímu, procítěnějšímu, akčnějšímu s poduškami na každý stránce

20.01.2024 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Smutný příběh o rodině Turnerových z Austrálie sužované požáry a popínavými rostlinami

07.12.2023 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Pokud vaše cílovka musí být horor tak s tímhle zaručeně vedle nešlápnete...

27.11.2023 4 z 5

Opravdu nepříjemně zajímavé čtení o výzkumu jedné introvertky se spousty až hromady odkazů o nadlidech a jejich nepochybně prospěšných výzkumech pro společnost

31.10.2023 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Jedna z tzv. čtu aby vše začalo dávat smysl a dostal jsem odpovědi na otázky knih se spoustou putování po vlnách beznaděje k vytouženým odpovědím a postav na které po přečtení knihy rychle zapomenete

14.09.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Prvních cca 250 listů neskutečně nudná naprosto podprůměrná bichla o klukovi hrajícího si na pečovateláka ale ani poté to není žádný kandidát na knihu roku. Průměr co neurazí ani nepřekvapí

23.08.2023 3 z 5

Zrádcova dýka Zrádcova dýka Kevin Sands

Honičky po Londýně od jednoho kusu papíru k druhému mě moc nebavily. Body za závěr knihy

30.01.2023 3 z 5

Endymionův vzestup Endymionův vzestup Dan Simmons

Tak jako u všech knih jsou pasáže které mě bavily a pasáže které mě nebavily... Závěr knihy mě bavil, čajový dýchánek u vyvrženců už tolik ne.. První třetina R. Endymionova pobytu na planetě tien shan byl v podstatě popis pohoří, řek, jezírek, měst.. což bylo pro mě utrpení...
Na spoustu nezodpovězených otázek odpověd nakonec ani nedostanete... R. Nemes furt dostává na prdel.... Knihu i tak doporučuji pořád je to velmi kvalitní kniha.....

01.11.2022 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Já měl překvapivě problém si to všechno představit (pasáže v podzemí)... Kromě toho je kniha bez chyby...

19.04.2022 4 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Konec a celkově závěrečná část knihy byla dechberoucí díky němuž hodnotím jak hodnotím. Oproti prvnímu dílu více fantasmagorických až duchovních prvků který ubírají na realističnosti příběhu, což nemusí být vyloženě na škodu..

27.01.2022 5 z 5