Hobitka Hobitka komentáře u knih

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Ano, samotné časodějnictví působí zajímavě a promyšleně. To samé se dá říct i o světě. Ale proč se k sobě všichni chovají tak otřesně?! Nebo kdyby u toho alespoň zůstali a vylezly z toho postupně hlubší důvody... Jenže náklonosti mezi jednotlivými postavami pořád hopkají sem tam. To už mě opravdu vytáčelo. Snad jediná Elena se chová aspoň trochu čitelně. Hromada nesmyslně překombinovaných zvratů, a jeden deus ex machina za druhým. Nevím jestli se budu pouštět do čtení dalších dílů. Ze čtení tohoto jsem především otrávená. Možná za nějaký čas převládne zvědavost ohledně časodějnictví... ale teda uf... hodněkrát jsem měla chuť tu knihu prostě zavřít a nechat nedočtenou.
A málem jsem zapomněla zmínit velice oblíbenou činnost snad všech postav okolo Vasilisy!
- Aha, tahle holka prožila celý svůj život v jiném světě než my a o tom našem neměla ani ponětí. Hmm... To bychom jí mohli o tom našem světě něco říct, aby se mohla začít snadněji orientovat. Hmm... Ale ne, mnohem lepší bude, když si z ní budeme dělat srandu jak strašně je hloupá, že našemu světu nerozumí! Jó to bude paráda!!!
Tohle mě na celé knize vytáčelo snad ze všeho nejvíc.

30.08.2023 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Skvělé čtení/poslouchání na rozveselení :)
Pro člověka co se v hereckých kruzích nepohybuje je zde spousta zajímavostí, navíc podaných s vtipem. A audioverze je načtená prvotřídně!

21.02.2022 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Náhodou jsem na tuhle knížku narazila doma. A najednou koukám, že jsem začtená, nadšeně si prohlížím obrázky, a zvědavost jakže to bude s kalhotkami popohání dál :D

Myslím, že po několika letech opět propadám kouzlu ilustrovaných knih, a tohle je jedna těch hodně povedených :)

19.09.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Perfektní pokračování, které mi zvedlo náladu. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. :D

24.04.2024 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

I když Operace Thümmel byla akčnější i zábavnější, třetí díl Legie mi zatím sedl nejvíc. Ke čtení mě to celou dobu táhlo. Zvrat jsem neodhadla a rozhodně mě nezklamal. Těším se na pokračování :)

15.12.2023 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tyto povídky mi neskutečně sedly. Meč osudu se mi líbí ještě více než první svazek.
Jsem velice zvědavá na pokračování :)

08.03.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Prostě a jednoduše: sbírka skvělých povídek :)

12.02.2021 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Snad první kniha, která mě jako dítě naprosto vtáhla a nemohla jsem se odtrhnout.

02.11.2019 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Tohle byla zase akcí nabitá jízda! První dvě třetiny jsem si fakt užila. Poslední třetina na mě už byla trochu moc překombinovaná a rychlá... Ale konec dobrý - všechno dobré.
Konečně jsme se posunuli i v příběhu celé série, ne jen jedné epizody. A já jsem zvědavá na pokračování.
Jo a míchané drinky jsou tu skvělý detail. :)

19.03.2024 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Zajímavé a skvělé pokračování, které mi na mysl přineslo nejednu hloubavou myšlenku. :)
Oproti prvnímu dílu je více o světě a jeho fungování, příběh jako takový ale pozadu rozhodně nezůstal.
Myslím si, že Smrtka je svou formou přístupnější širšímu okruhu čtenářů. Pokud vás ale první díl chytil, určitě s pokračováním v podobě Nimba vedle nesáhnete.
Jsem překvapená, jak silné zvraty nám tu byly naservírovány. A na závěrečný díl trilogie jsem opravdu zvědavá!

19.11.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Ne že by mě čtení téhle bichličky vyloženě bavilo, ale rozhodně mě ve čtení popoháněla touha dozvědět se co bude dál.
Myslím, že kdyby byla o nějakých sto-dvěstě stran kratší, nebylo by to na škodu. Takhle mi některé části přišly až zbytečně rozvleklé. Ale ve výsledku mě ke čtení pořád něco táhlo, takže nijak špatně na tom Balada určitě není :)
Příběh velice povedeně dokresluje svět původní trilogie, především o poválečný Kapitol, a počátky Hladových her. Z pohledu čtenáře je z Balady snadno představitelné, jak za dalšíc 60 let dospěly Hladové hry do podoby v jaké je známe v příběhu Katniss. Bavilo mě hledat mezi těmito dvěmi časovými obdobími podobnosti a rozdíly.
Nejspíš se v blízké době pustím do opětovného čtení Hunger games. Jsem zvědavá, jaké další detaily, pojící původní trilogii s Baladou, objevím :)

30.07.2023 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Všechny tři povídky se mi líbily. Četla jsem je znovu po několika letech a překvapilo mě, že mě asi okouzlily ještě o něco víc. (Při prvním čtení mi povídka od Johna Greena přišla taková dost nijaká, tentokrát mi připadala skvělá :D)
Tři různí autoři - tři různé povídky. Ty jsou ale moc pěkně propletené pomocí vedlejších i hlavních postav, a dohromady tvoří milou knížku navozující zimní zasněženou atmosféru :)

04.01.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tak jo, čekala jsem víc krasobruslení než vnitřních monologů. I tak je atmosféra krasobruslařského prostředí skvěle vykreslená, a jestli máte rádi filmy Ledové ostří, dost pravděpodobně si užijete i tuhle bichličku.

Celkově se mi knížka hodně líbila, ale na pět hvězdiček u mě nedosáhne. Oceňuji vývoj hlavní postavy a rozpracované téma vnitřních přesvědčení a bloků v hlavě.
V některých dialozích (nejvíc ve třetí třetině knihy) jsem se poněkud ztrácela a unikaly mi nevyřčené myšlenkové pochody zúčastněných. Ale tak kdo jsem, abych rozumněla všemu a všem... :)

01.02.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Světla nad močálem mě hned od prvních stránek vtáhla, a vyplivla až na konci, kde jsem marně hledala další kapitolu.
Příběh a myšlenky knihy mě zasáhly i pohladily zároveň. Myslím, že jsem se do jejího čtení pustila v tu pravou chvíli.
S vyústěním příběhu jsem naprosto spokojená. A to i když jsem čekala něco hodně jiného, když jsem tento svazek brala do rukou.

Velmi oceňuji zvolená jména postav.

O slovanské mytologii nevím téměř nic, tento příběh ve mě vzbudil zvědavost a chuť zjistit si o ní víc :)

27.01.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Do téhle knihy (v audio podobě) jsem se pouštěla prakticky bez očekávání. Potkala jsem jen doporučení, že by se mohla líbit i lidem, kteří cestopisy normálně nečtou. Což mě zaujalo, jelikož si nevzpomínám, že bych někdy nějaký cestopis četla...

Byla jsem mile překvapena, jak moc se mi vyprávění o pouti líbilo. Bylo zajímavé, vtipné a nad některými myšlenkami jsem se pozastavila a zamyslela.
Vyrazit na pouť mě sice neláká, ale číst si o dalších ano :)

06.01.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jako nebylo to špatné, nenudila jsem se. Někdy byl děj opravdu překvapivý, jindy vtipný a celkově vypadá dosti promyšleně.
Ale... prostě nemám chuť číst další díl. Nevylučuji však že se k této sérii časem vrátím :)

23.04.2021 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Příběh je čím dál temnější. Zvraty obrovské a nečekané. Možná jsem jen moc naivní...
Skvěle napsáno a skvěle se i čte. I když retrospektiva mi obecně nesedí, dost možná si na ni díky této sáze zvyknu. Jdu na další díl :)

06.04.2021 4 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Pán hor má zatím z Legie asi nejpomalejší tempo. V kontrastu třeba s Rudým Vrabčákem je to opravdu obrovský rozdíl, a chápu že když někdo (oprávněně u 6. dílu série) očekává svižnou akčňárnu, může být dost překvapen i zklamán.
Mě osobně to nijak nevadilo a celou knížku jsem si užila. Navíc se mi i trefila do nálady. Blíže jsme se seznámili s dalšími členy posádky, a byla nám představena další část vesmíru s novými postavami. Za mě se určitě o nejslabší díl série nejedná, a těším se na pokračování. :)

29.02.2024 4 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

Po letech jsem se vrátila ke své oblíbené dětské knížce. A je to nádhera! Jak obsahově, tak na pohled.
Pěkný a citlivý příběh o přátelství, a jednoduché kráse života. Doplněný krásnými ilustacemi.
Několikrát mě takhle knížečka překvapila hloubkou svých myšlenek, které navíc krásně staví do roviny žití v přítomnosti a radosti :)
A ano, možná to trochu moc okecávám, ale nemohla jsem si pomoct! :D

15.03.2023 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Opravdu povedená kniha.
V záplavě YA fantasy trilogií je tento samostaně stojící příběh poměrně ojedinělá záležitost. A musím uznat, že na tak dobře vyváženou knihu jsem dlouho nenarazila. Autorka mě do příběhu příjemně vtáhla, a stránky mi ubíhaly pod rukama. Poměr předávání faktů o světě, seznamování se s postavami, vtipkování, akčního děje, vykreslování scenérií i romantiky, je tu excelentní.
Vůbec by mi nevadilo být ve společnosti postav více stránek, a dozvědět se spoustu dalšího o veleknihovnách, grimoárech i fungování magie. Nakonec ale nemůžu říct, že by mi v příběhu něco opravdu chybělo nebo vadilo.
Hlavní hrdinka má ke svému věku i pozadí adekvátní porci naivity a zabarvená přesvědčení o světě ve kterém žije. Rozhodně na mě ale nepůsobila hloupě a v průběhu knihy postupně nabírá zkušenosti a dospívá.
I humor mi tu skvěle sedl. Překvapilo mě, kolikrát jsem se během čtení rozesmála :)
Po dočtení ve mě zanechává lehké zasnění a příjemný klid.

08.09.2022 5 z 5