hlentilka hlentilka komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ze začátku rozpačitost, mnoho nových jmen, za každou kapitolou komentáře dosud neznámých postav. Druhá polovina knihy o 50 % lepší.

17.03.2021 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Ještě lepší kniha, než ta první. Tleskám paní autorce, vhodně volená slova, mnohdy humorné dialogy, žádné místo v knize nebylo zdlouhavé.

27.02.2021 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly celkem fajn, ale nebavil mě způsob, kterým byla tato kniha napsána. Zdálo se mi, že je překombinovaná moderními prvky - chat, emaily, FB, atd.... V určitých okamžicích i divně vložená přímá řeč - jako divadelní scénář. Mnoho těchto prvků mi připadalo zbytečných. Když jsem se v závěru knihy dočetla, kdo stojí za osobou TAZATELE, tak mě těch 30 stránek (dokončení příběhu) přestalo zajímat.

03.02.2021 1 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Nerozumím, proč autorka vydala tento druhý díl. První díl fantastický, druhý díl jen opakování stejných dialogů jako v první knize. Sice vypravování z "mužského" pohledu a dokreslení příběhu, ale jen tak asi v 10 % něco nového. Jinak opisování prvního dílu jako přes kopírák.

03.01.2021 2 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Do posleního okamžiku jsem byla v napětí, kdo je vlastně vrah, velmi překvapivý závěr, který jsem nečekala, hlavní hrdince jsem dost věřila. Pro pomstu vykonat tolik zla a nemyslet přitom na svou malou dceru?

26.12.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napínavý příběh překvapivý závěr, který je nečekaný a velmi mrazivý

18.12.2020 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Přečteno prvních 60 stran a posledních 20 stran. Toto mi stačilo.

29.12.2022 2 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Kniha byla pěkná, napínavá, jen konec takový nijaký, úplně mi to zkazilo dojem.

23.10.2022 4 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Napínavé a závěr nepředvídatelný.

26.12.2021 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Moc milé.

01.12.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pro mě nejslabší kniha od autorky. Spíše mám ráda napětí v thrillerech než právě tuto detektivku, samé mrtvoly, nudilo mě to.

09.10.2021 2 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Neurazí ani nenadchne. Pěkně rozběhnutý příběh, potom 150 stránek nuda a posledních 30 stránek zase zajímavých, neočekávaných, kdy pocit viny a svědomí udělá své. Vše vyústí ve "správné rozhodnutí"? Byl tam pro mě rozpor v otázce ztráty... Ztratit rodiče nebo ztratit nenarozenou sestřičku, kterou Kenzie ještě nepoznala, je sakramentský rozdíl. Autorka tyto dvě ztráty a tento smutek staví na stejnou úroveň.

11.08.2021 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Cože se to stalo na GRILOVÁNÍ? Byl to jediný důvod, proč jsem knihu dočetla celou. Zbytečné natahování. Je to škoda....

06.06.2021 2 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Knihu jsem po 100 stránkách odložila. Střídají se kapitolky s deníkovými zápisky (historií) a současností, měla jsem v tom celkem zmatek. Dvě sestry - Alice (oblíbená dcera matky, zodpovědná, starostlivá) a Scarlett (rocková hvězda, rebelka). Ztráta identity, psychické problémy, odmítání lásky. Nakonec velmi milá a pěkná knížka.

29.05.2021 4 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Napínavost, nepředvídatelnost, strach, zajímavé rozuzlení, to vše kniha má - především její poslední třetina. Zbytek knihy - rozpačitost - především ze střídání kapitol, kde jsou různé pohledy 3 kamarádek, nějaký vnitřní hlas a výslech u psychiatra? Ze začátku se v tom člověk špatně orientuje.

19.05.2021 3 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Dítě nenarozené v manželství = hřích, trestání žen i nelidské zacházení s dětmi. Šokující vyprávění podle skutečných událostí. Kniha mě velmi zasáhla, ten pocit bezmoci, hnusu a odporu ve mně zůstal, možná i proto, že jsem sama matka. Podobný námět i v knize "Pomněnčino dítě". Nelíbilo se mi, že na závěr knihy autorka vykresluje velmi mnoho postav, každá postava vypráví o své smrti, tím rozkrývá skutečnosti, které vedou k rozuzlení. Někdy to bylo až moc překombinované.

16.05.2021 4 z 5

O té noci O té noci Julie James

Velmi se mi líbilo, že v tomto třetím díle jsem se mohla setkat se všemi hrdiny z předchozích knih. Ta návaznost na jednotlivé postavy byla geniální. Když jsem přemýšlela, proč se mi tato kniha zatím líbí nejméně, tak je to asi tím, že tam nebylo napětí a nepředvídatelné události, na které jsem si zvykla z minulých titulů. Proto jen 3 hvězdy.

25.04.2021 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Zvláštní kniha, ano bylo v ní napětí, proto jsem ji dočetla až do samého konce. Nikdy jsem však nečetla knihu, ve které bych neměla svou spřízněnou duši, svého hrdinu, kterému bych fandila. Po celou dobu jsem nevěděla, zda víc věřím Lauře nebo Cherry. Teď po přečtení knihy musím říct, že obě dvě hrdinky "přítelkyně" mi byly vlastně nesympatické.

16.04.2021 3 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Otřesné vzpomínky týrané ženy, nejhorší trest za svůj čin bylo, že jí vlastní děti odmítaly. Čekání na odpuštění, znovu vybudování nového života, velké zoufalství silné ženy. V knize bylo pro mě nepohodlné - neustálé skákání v čase ( před 10 lety, před měsícem, před 4 lety....).

06.03.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Pro mě nejslabší kniha od Hooverové. Pěkně napsaná, ale moc sladká a příběh se nic moc nevyvíjel.

25.02.2021 3 z 5