hi24nd hi24nd komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Přečteno s mými dětmi. Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort je naše nejmilejší. Paráda.

Marťan Marťan Andy Weir

Jedním dechem přečtena kniha. Skvělá kniha i film.

30.12.2019 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Potkal jsem rybáře co tuhle knihu nečetl. Jeho chyba. Je to můj kamarád a tak ji dostane k narozeninám, darebák. Já na ryby nechodím, ale knihu jsem si velice užil a oblíbil. Skvost naši literatury!

15.12.2019 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Kniha ceněná nejen u nás, ale i v zahraničí. Životopis Dášeňky obsahuje vše co si všimne pečlivý chovatel pejsku a platí to pro všechny rasy, nejen u foxteriérů. Když bude mít každý radost ze svého mazlíka jako Karel Čapek, tak na tom světě bude o mnoho hezčeji.

19.12.2019 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Je to krásná kniha, kterou si čtu s úsměvem na tváři. Je to moje první kniha od autora a určitě nebude poslední. Živě si dokáži představit jednotlivé situace a příběhy. Píše jednotlivé kapitoly s dávkou romantiky, ale práce veterináře musí být hodně fyzicky i časově náročná. Můj verdikt zní za 5* a ve škole 1*.

15.12.2019 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Přečteno se synem Matějem. Kniha je velice oblíbená a velice zdařilá, příběhy délkou přesně odpovídají trpělivosti dětí a jejich pozornosti při čtení před spaním. Důkazem oblíbenosti je její neustálý dotisk.
Ke knížce koupeno cd "KOCOUREK MODROOČKO" s texty a hudbou od Marka Ebena. Doporučuji jak knihu tak cd.

17.12.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha se četla dobře, ale myslím, že vrahů s vysokým IQ, kteří neudělají žádnou chybu je v knihách celkem dost.To, že si hrají s policii a vodí je jak loutky beru s nadsázkou. O knize toho čtenáři napsali celkem dost a tak se nebudu dále rozepisovat. I když se těším na další díl, doufám, že vraha policie nechytne až v patnáctém díle.

26.12.2019 3 z 5

Dobrý a ještě lepší život Dobrý a ještě lepší život František Nepil

Fejetony Fr. Nepila poskytuji hezké postřehy života. Je to můj oblíbený autor.

25.12.2019 5 z 5

Gróf Montecristo I. (trojzväzkové vydanie) Gróf Montecristo I. (trojzväzkové vydanie) Alexandre Dumas, st.

Světová klasika. Každý ví o co se jedná. Je to jedna z mála knih, kde filmové zpracování nikdy nedosáhlo fantazii čtenáře. Vynikající příběh.

17.12.2019 5 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Co dodat? Fr. Nepil spisovatel nezaměnitelného hlasu a stylu, který napsal hezké dílo o době kolem vánoc, prostě kniha o poučení, vzpomínkách a tradicích, které by se měly dodržovat a ctít. Hezké ilustrace a jako vánoční dárek se zvonečkem perfektní. 5*.

06.11.2019 5 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Hezká kniha pro malé čtenáře,kteří chodí do školy, umí číst, mají rádi pejsky a ilustrace Heleny Zmatlíkové. Knižka o typickém vesnickém pejskovi ze dvora.

05.01.2020 5 z 5

Sexuální přitažlivost domácích kutilů Sexuální přitažlivost domácích kutilů Vítězslava Klimtová

Bral jsem knihu jako oddechové čtení. Kniha pobavila a oceňuji nadhled. Humor je jemný a nevtíravý. Nemám rád knihy kde se autor snaží být za každou cenu vtipný. Tady to neplatí. Ilustrace taky pěkné. Knihu jsem si koupil na základě poslechu jedné kapitoly v radiu.

23.12.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knihu jsem objevil ve slevě v knihkupectví. Začetl jsem se do ni v obchodě a celkem jsem se pobavil u její listování. Pokud v některých věcech nebudete hledat logiku, tak si myslím, že se i pobavíte. Je to pohádka. Taky jsem to tak vzal. Kamarádství mezi krávou, prasetem a krocanem nezní tak vznešeně, ale potenciál humoru to má. Knihu napsal herec, ne spisovatel. Plně souhlasím s většinou recenzí, 3-4*.

15.12.2019 3 z 5

Opice z našej police Opice z našej police Krista Bendová

Skvělá kniha, byl jsem mile překvapen. Při čtení jsme se dobře bavili a rodič, který ji bude číst dětem se naučí obstojně koktat a šišlat. Koupená ve slevě, po přečtení jsem zakoupil další a věnoval ji do družiny kde chodí syn do školy.

02.12.2020 5 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Kniha mě velice pobavila a splnila účel oddechového čtení. Ten kdo se rozhodne knihu číst, doporučím si začít psát jednotlivé postavy na papír, je jich požehnaně. Ať se člověk neztratí! Je vidět, že knihu psala žena a počet květin v románu je tak hojný, že jsem si některé musel najít na internetu, protože jsem neměl ponětí o jaké kytky nebo rostliny se vůbec jedná. Určitě si postupně přečtu i zbytek dílů.

04.01.2020 5 z 5

Barvy Barvy Hervé Tullet

Jednoduchá, geniální kniha. K naučení barev a jejich kouzel míchání, perfektní. Vhodné i pro děti v 1 a 2 třídě základní školy.

21.12.2019 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Vítězslava Klimtová

Hezká kniha. Zakoupeny i další díly. Velice hezký lexikon.

02.12.2020

Knížka Knížka Hervé Tullet

Jednoduchá, nádherná, zábavná.

21.12.2019 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Typický chlapský humor a pohled na svět. Mnoho postřehů lidských charakterů, postavy reálné, které můžete potkat ve všedním životě. Situace tak mi blízké a nesmírně zábavné. Nedivím se,že podle knihy byl natočen film Pelíšky i když s jemnými rozdíly. Plný počet *****. Škoda,že spisovatel již není mezi námi.

Zlatá kniha rozprávok Zlatá kniha rozprávok Božena Němcová

Kniha je napísaná v slovenčine a dostal som ju pod vianočný stromček i s jej sestrou (Strieborná kniha rozprávok). Knihy si vzala moja sestra pre svoje deti. Neviem či knížky čítali, ale po minulej návšteve som si jednu prečítal i v dospelom veku. Nemal som odvahu si ich vziať späť, ale podarilo sa mi ich získať v antikavriáte i s prebalom a to vo veľmi slušnej forme. Kus detsva a vzpomienok. Nedám na knihy dopustiť. Pôvodná ľudová tvorba, množstvo známých rozpravok.