HH77 HH77 komentáře u knih

Z knihy mám rozporuplné pocity. Byla ctiva,chvílemi hodně zajímavá a napínavá,chvílemi jsem měla chuť ji přestat číst, jak se mi zdála zdlouhavá. Postav bylo hodně, chvílemi jsem se ztrácela v ději i case. Za mne kniha mohla být kratší
Ale ja obecně mám radši knihy do 400 stran , někomu jinému to vadit nemusí. Nicméně strhávám body i za to, že jiné knihy s touto tématikou mě bavily více.

31.01.2024 3 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Moc hezký příbeh, který mohu s klidným srdcem ocenit 5 hvězdičkami. Jak zde už jiní napsali, je asi lepší si nejprve přečíst knihu od K. Lednické, ale i bez toho si knihu užijete.

16.05.2024 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Velmi ctiva kniha, kterou jsem zhltla za jeden večer. I když chovani hrdinů bylo pro mne dost nepochopitelné a v životě i neodpustitelne.

26.04.2024 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Kniha byla zajímavá a ctiva. Jelikož však cestovani časem není úplně můj šálek kávy, ubiram jednu hvězdičku. Nicméně je zde krásne popsano, jak moc se svět za těch téměř 200 let které od sebe jednotlivé dejove linky dělí,změnil.

25.03.2024 4 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Velmi smutný pribeh o nelegálních adopcich v Africe. Kniha je poutavá, vše nakonec dopadlo vcelku dobře. Bohužel, jak sama autorka uvádí v doslovu, reálne by se život hlavních postav vyvíjel mnohem hůř. Kéž by takovéto adopce vůbec neexistovaly.

18.03.2024 5 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

I druhý díl série jsem precetla jedním dechem. Z prvního dílu se mohla Ester zdát lehce sobecka, v tomto díle však pochopíme, že jen byla méně odvážná než její sourozenci. Ale i s tím zabojovala a s utrapami války si poradila. Zajímal by mne pak i osud Julie. Dočkáme se dalšího dílu?

11.02.2024 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Má prvni kniha této autorky, kterou jsem četla v rámci čtenářské výzvy. Příjemná, pohodová kniha, skvělá k odreagování. Jiná díla autorky jsem nečetla, tak nevím, zda je dílo lepsi či horší než jiné. Ale řekla bych, že to není nic, co vybočuje z řady autoru píšící podobná díla. Dávám tři až čtyři hvězdičky.

27.01.2024 3 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Silný pribeh,po jehož přečtení si kladete otázku, jak by jste se v situaci hlavního hrdiny zachovali vy.
Kniha je ctiva, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Musím však strhnout jednuu hvězdičku za to, že jsem se chvílemi ztrácela v dějí. Přechody mezi minulosti a současnosti byly trochu nejasné. Nicméně milovníkům trileru knihu doporučuji.

19.01.2024 5 z 5

Ztracená dívka z Berlína Ztracená dívka z Berlína Ella Carey

Za mne nádherná kniha u níž na konci i slzicky tekly. Pravda je,že dle anotace bych cekala více stránek ohledne obvinění z komunismu, než postavení žen za a po válce, ale mi to ani nijak zvlášť nevadilo. Pribeh je hodně propracovany a o dost zajímavější než předchozí důl série Stalo se v New Yorku. I když i ten se mi líbil.

14.04.2024 5 z 5

Stalo se v New Yorku Stalo se v New Yorku Ella Carey

Velmi pohodová a pěkná kniha.cte se velmi rychle. Hezky pribeh na pozadí 2.sv. války.

13.04.2024 5 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Za mne moc krásný pribeh. Jak zde již někdo napsal, jiná díla na toto téma jsou více propracována, ale to mi vůbec nevadilo. Na uvědomění si všech těch válečných hrůz naprosto dostačující.

29.02.2024 4 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Za mne povedené pokračování Nepalskych lásek. Chvílemi možná trochu zdlouhavé, ale vcelku zajímavé. Obdivuji, co vše Míša dokázala. Na knize se mi i líbí fotky a stručne, avšak vystihujici popisy děti z domova.

15.02.2024 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem nedocetla. Čekala jsem něco úplně jiného. Úplně knihu jako odpad nehodnotím, Jaroslava je mi i líto, ale číst to nedokážu. Příliš silné téma na mne.

13.02.2024

Budeš jenom moje Budeš jenom moje Martina Kováčiková

Opravdu silný pribeh,na kterém je nejhorší to,že se často děje i v reálném životě a ne vždy to dopadne dobře. Kéž by všechny ženy dokazaly takové stvury ( o muži se v případě Kristiana nedá absolutně mluvit) opustit vcas. Pribeh Natalie nakonec dopadl dobře, i když jinak než asi většina čtenářů očekává.

10.01.2024 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Kniha je to velmi ctiva a napínavá. Četla se jedním dechem. I když musím říct, že v mnoha ohledech je dost děsivá až zvracena. Jsem ráda že na rozdíl od hrdinů této knihy žijí v normální rodině a nic zde popsaného jdem nezažila a snad ani zažívat nebudu.

20.05.2024 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Po rozpacitem začátku, kdy jsem měla chut knihu odlozit, jsem se od ní naopak nemohla odtrhnout a přečetla ji velmi rychle. Celou dobu jsem byla napnutí, co se skutečně stalo a přemýšlela jak to bylo. Skutečný vztah mezi Norou a Polly jsem odhadla, ale samotnou příčinu a provedení tragédie ani náhodou. Knihu radim mezi topy letošního toku.

03.05.2024 5 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

I tento díl je dosti napínavý . Teď už možná až moc prekombinovany a zbytečně dlouhý. Musím teď sáhnout po něčem jiném, už toho bylo na mne moc a nemohla jsem se dočkat konce

12.04.2024 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Ke knize jsem se dostala jen díky výzvě, a byla jsem mile překvapená. Pribeh byl sice dost jednoduchý, žádné extra napětí zde nebylo, ale velmi ctivy a dá se říct, že krásný. Jako oddechové čtení naprosto super.

28.02.2024 4 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Knihu jsem bohužel dočetla jen do půlky. Nějak jsem se do ni nemohla začít. Ne, že by nebyla vůbec ctiva, ale mi se ten dej díky popisu valek mezi Židy a Římany dost táhl. Ale to už tak se mnou je, i u historických filmu u válečných scén usínám. Milovníkům daleké historie se kniha jistě bude líbit.

26.02.2024 2 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

Uff. Tak toto bylo úplně něco jiného než jsem očekávala. Jedna intriky za druhou. Pro mne konec nečekaný, zápletka mistrně popsana.

11.02.2024 5 z 5