Hermiona419 Hermiona419 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Panebože! To bylo jízda, děsivá, mrazivá, dokonalá a inteligentní zároveň. To, jak autorka vykouzlila obrovské napětí, které by se dalo krájet, je naprosto neuvěřitelné. Agathě Christie právem náleží titul Královny detektivek.
Děkuji za tento nezapomenutelný čtenářský zážitek.
Klaním se a obrovsky smekám před touto paní Spisovatelkou.

15.12.2021 5 z 5

Neuvěřitelně silná a smutná kniha! To násilí, brutalita, bezcitnost a zloba, běhá mi mráz po zádech. O těchto událostech by se mělo mluvit a hlavně a ně nezapomínat, o Životicích jsem nikdy předtím neslyšela, a proto patří obrovské díky paní Lednické za to, že šíří odkaz této zapomenuté tragédie dál.
Děkuji a doporučuji přečíst.

17.09.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Alena prostě zatraceně umí! Luxusně vykreslené postavy i prostředí. Klobouk dolů, ale i tak to na bezkonkurenční Hanu nemá, ta je prostě jenom jedna.

13.09.2022 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi emotivní kniha, která si mě získala svým neobvyklým, leč sympatickým vypravěčem a svou hlavní hrdinkou jménem Liesel. V knize nejsou zbytečně dlouhé pasáže, ve kterých by se nic neodehrávalo, takže se velmi dobře čte. Celkově je to krásná, ale zároveň smutná kniha a dle mého názoru jedna z nejlepších románových knih napsaných na téma druhé světové války. Vřele doporučuji!

14.11.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Povedená kniha. Jsem maximálně spokojená. Čte se lehce a dobře, avšak není to ta kniha, která by vás nenechala spát, je to takové klidné a milé čtení. Drak spí je mou první knihou od této autorky, určitě si ale přečtu i další její tituly.

31.07.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Přečteno za dva dny! Strhující, napínavé, neuvěřitelné! Miluju Bryndzovy knihy, jeho styl psaní, Kate, Tristana a všechno ostatní. Ještě teď vstřebávám, děkuji za skvělý čtenářský zážitek.

15.06.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Perfektní kniha! Napínavá, strhující a jednoduše skvělá. Kate Marshallovou jsem si strašně moc oblíbila, velmi se těším na další díly. Velké díky autorovi za skvělý čtenářský zážitek!

21.05.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Smutná kniha. Velmi dobře se čte, děj ubíhá.

30.12.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Neskutečně silný příběh! Doporučuji!!!

06.05.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi zajímavá kniha, konec mě svým způsobem trochu zklamal, ale i tak velmi povedené dílo!

03.01.2024 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborná kniha. Četla se jedním dechem!! Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

25.06.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět nezklamala. Mrazivý, smutný a bolavý příběh. Zpočátku jsem se Listopádu trochu bála, je to přeci jen alternativní verze naší historie, ale opravdu není čeho se obávat. Vstřebávám a ještě hodně dlouho budu. Po Haně určitě nejlepší Alenina kniha. Děkuji za takové knihy a takové autory!

08.10.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nebylo to špatné, ale na Hanu to rozhodně nemá.

22.11.2021 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jedna z těch nádherných knih klasické literatury, která nikdy nezklame! Doporučuji všemi deseti!!!

05.05.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Před touto knihou jsem četla poslední (?) díl série s Erikou, Smrtící tajnosti, které byly naprosto famózní. Dívka v ledu je také velmi povedenou knihou, která vás nepustí do doby, než dočtete poslední stránku. Avšak nutno konstatovat, že na Tajnosti Dívka lehce ztrácí, ke konci mi chybělo dořešení některých vodítek a stop, to jsou ale jen malé drobnosti, které dle mého názoru, má autor už velmi dobře vychytané! Opět autorovi vděčím za skvělý čtenářský zážitek, děkuji!

08.05.2022 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Absolutní must-have kniha pro milovníky poezie, ale i klasické literatury. Verše jako třeba "Manon je motýl, Manon je včela, Manon je růže hozená do kostela." nebo "Váš rytíř je jak zmoklá slepice, on Vás má nesmírně rád." jsou naprosto dokonalé!

17.11.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ta světová klasika mě prostě nikdy nezklame a tenhle případ nebyl výjimkou. Dokonalé!

05.08.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak tohle? Neskutečně poutavé, čtivé a zajímavé! Vrhám se na další díly. Všem milovníkům detektivek vřele doporučuji jak tuhle knihu, tak autora, od kterého žádná kniha rozhodně není přešlap!!

31.05.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Troufám si říct, že to byla jedna z nejlepších knih, jaké jsem dosud četla. Autorův brilantní styl vyprávění mě naprosto uhranul, těch necelých pět set stran uteklo jako voda, opravdu nádherně se to čte. Šifra mistra Leonarda je mou první knihou od Dana Browna a přinesla mi, jak velký čtenářský zážitek, tak obrovský přínos nových informací a vědomostí. Kdybych měla k dispozici dvacet nebo více, dala bych s naprostou jistotou všechny, protože tahle kniha si to sakra zaslouží! Už se velmi těším Inferno, další autorovou knihu.

03.12.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Srdcovka, jedna z mých oblíbených divadelních her!!!! Prostě poklad světové literatury :-))))

23.05.2021 5 z 5