Henriette Henriette komentáře u knih

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Knížka je skvěle napsaná, tak jako všechny od autorky, ale mně osobně nesedělo indiánské téma. Také mám radši její knížky, které postupně dávkují napětí a odhalují záhadu. Tady mi to dost chybělo.

10.08.2015 3 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Další pěkné dobrodružství Oldřicha a jeho společníků. Pátrání v Praze mám ráda a ani tentokrát nezklamalo.

05.08.2015 4 z 5

Zúčtování Zúčtování Alma Katsu

Neurazí - nenadchne. Alespoň mě. První díl se mi líbil více, protože tam bylo mnohem více vyprávění z minulosti. Toto už byla až moc velká fantasy a to není můj šálek čaje. Ale jinak perfektně propracovaný děj, až na drobné detaily, které autorka nedořešila, dobře zpracovaná psychologie postav.

02.08.2015 3 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Hodně jsem přemýšlela, zda dám knize čtyři, nebo pět hvězdiček. Jelikož je to však má první knížka od této autorky, rozhodla jsem se nechat si rezervu. Musím říct, že se mi dlouho nestalo, abych knížku přečetla na jeden zátah a bez odložení. Vynikající, napínavé, možná bych jen trochu víc rozvedla milostnou zápletku. Mě autorka i kniha rozhodně nadchly a až budu mít příležitost, rozhodně si koupím další její knížky.

29.07.2015 4 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Zcela odlišná kniha od Agathy. Žádná detektivní zápletka, ale špijonážní román s prvky konspirační teorie. Není to nic, co vás strhne a pohltí, ale v každém případě ji nedokážete odložit. Budete číst s ústy dokořán.

29.07.2015 3 z 5

William Wallace: Statečné srdce William Wallace: Statečné srdce Jack Whyte

Zklamání. Čekala jsem skutečně příběh Willa a ne příběh jeho bratrance. Spoustu okamžiků z jeho života tam chybí, zajímalo by mě, jak to sám vnímal a prožíval, což tam také chybí...Začátek vypadal velmi slibně, ale pak už to byly jen kněžské řeči a rozjímání. Konec sice byl opět zajímavý, ale až moc rychle useknutý a nedovysvětlený...

27.07.2015 2 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Bála jsem se, že to bude ohrané téma, ale spletla jsem se. Autorka vypráví velmi vkusně... je to jako volné pokračování Draculy... Moc se mi líbily rozvleklé popisy cest, i vědeckého bádání.

17.07.2015 5 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Pátrání po Praze je mi vždycky milé. I toto se mi líbilo, jen drama Otovy "smrti" tolik nevyznělo, když jsem výsledek znala již z dalších dílů.

13.07.2015 3 z 5

Ve stínu trůnu Ve stínu trůnu Elizabeth Fremantle

První román autorky mě poněkud zarazil chaotickým stylem vyprávění a střídáním er a ich-formy. Tentokrát autorka dostala tento chaos pod kontrolu a vytvořila nádhernou historickou fresku plnou emocí a psychologie, na které vystavěla životní příběh tří žen poblíž královského trůnu Tudorovců - Kateřiny a Marie Greyových a dvorní malířky, Leviny Teerlingové.

09.07.2015 5 z 5

Arlington Park Arlington Park Rachel Cusk

Naprostá tragédie. Absolutně nechápu, proč chce někdo něco takového psát. Připadá mi to, že se zoufalá matka nespokojená ve vlastním manželství potřebovala vypsat z depresí a splínu. Navíc ta nálepka "román". Vážně je tohle román? Mě to přijde jako snůška depresivních úvah...

06.07.2015 1 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Přemýšlím, co o knize napsat. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu. Autorka mě nedokázala vtáhnout do děje, příběh mě nebavil, od začátku jsem věděla, o jakou zápletku a tajemství jde. Ke konci však knížka dostala spád a co musím pochválit, je vykreslené prostředí Syltu, a charakteristika postav. Autorka dokázala výborně popsat chudobu i bohatství i ty, kteří si na bohaté a vznešené pouze hrají.

04.07.2015 4 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Bohužel kniha, na kterou jsem slyšela samou chválu, mě velmi zklamala. Příběh mě nezaujal, katarské téma ve Francii mě nebavilo a ani mi nepřišlo, že by měla to správné napětí.

04.07.2015 3 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Jubilejní díl má hodně zamotanou zápletku, která však začíná být trochu přehledná až cca od druhé třetiny knihy. do té doby jsem hodně tápala a moc mě příběh nebavil... škoda, už jsem četla lepší "Oldřichy".

24.06.2015 3 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

První polovina knihy byla dosti nezáživná, samý rozbor duší a myslí.... pak však přišel na scénu Poirot a příběh dostal ten správný spád.

22.06.2015 3 z 5

Temná duše Temná duše Jitka Lamplotová

Přestože toto téma běžně nečtu, knížka se mi velice líbila. Je na ní vidět autorský pokrok a když čtete, máte pocit, jako byste seděli v kině a celý příběh sledovali na filmovém plátně. Zápletka je zajímavá, chvílemi napínavá a romantická. Jediné, za co strhávám jednu hvězdičku, je rádoby 19. století, které je popisováno hlavně na prvních cca 50 stranách a které nemá s 19. stoletím společného nic, kromě data 1810 v úvodu kapitoly. Takhle se zkrátka v té době nežilo, nemluvilo, lidé se nechovali jako puberťáci z Beverly Hills... ale jinak opravdu moc pěkné, jsem z knížky nadšená!

20.06.2015 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Hodně dobrá knížka střídající dvě časové roviny. V jedné sledujeme rodící a rozvíjející se vztah Jane Austenové a jejího duchovního přítele, spolu se vznikem jejího kultovního díla Pýcha a předsudek. A v druhé naši hlavní hrdinku, jak se potýká se smrtí svého milovaného bibliofilského strýce, dědí jeho byt, začíná pracovat v antikvariátu a hledá podivnou starou knihu, o kterou se najednou zajímají hned dva zájemci. K tzomu se potýká s vlastními vztahy...směr romantiky, dobrodružství, napětí a starých knih. Skvělé! Tleskám. Moc se mi to líbilo. :)

20.06.2015 4 z 5

Návrat času Návrat času Alexandra Ripley

Po dlouhé době kniha, kterou jsem opravdu nedočetla. Skončila jsem zhruba v polovině a neměla jediný důvod, proč ji číst dál. Příběh veškerý žádný, co mi bylo sympatické byl popis renesanční Florencie, ale jinak nic.

16.06.2015 1 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Čtvrtý díl mi dělal stejné problémy, jako díl druhý. Místy strhující, že jsem knihu nemohla odložit a místy naprosto hluchá místa, kdy jsem měla pocit, že už jí opravdu odložím a nedočtu. Odradila mě od touhy po čtení dalších dílů, protože některé popisy a rozhovory mi přišly opravdu zbytečně natahované. Proč stokrát rozebírat stejnou situaci? Příběh vymyšlen krásně, ale text pokulhává...

16.06.2015 3 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Výborný nápad, jak podarovat věrné čtenáře. Je skvělé utřídit si životopis Oldřicha z Chlumu, přečíst si co je skutečnost a co jen fikce. Čtyři povídky na závěr se mi také líbily, i když poslední dvě trochu více. Ono to bylo tím, že v těch prvních dvou to ještě není tak úplně ten Oldřich, na kterého jsme zvyklí.

06.06.2015 4 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Tantokrát zklamání. Autorka se věnuje "průšvihu" Blechy Marleyové, jehož výsledek známe z předchozí knihy, takže žádné překvapení a nová zápletka se odehrává jen jakoby mimochodem.... zbytečná kniha. Bohužel.

05.06.2015 3 z 5