Posvátné místo

Posvátné místo https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2672/bmid_posvatne-misto-C2y-2672.jpg 4 275 34

V okrajové čvrti Los Angeles dojde k unikátnímu objevu jeskyně s nástěnnou malbou starou tisíce let. Na pozadí starého příběhu se odvíjejí osudy archeoložky Eriky advokáta Jareda. Dotisk tohoto vydání vyšel v roce 2010.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Sacred Ground , 2001

jfialova
06.02.2023 2 z 5

Kniha pro převážně ženské publikum. Mě osobně příliš nenadchla. Příběh šamanky mi přišel zajímavý, povedený byl i příběh o ovdovělé Carlotte ve zlatokopecké osadě, ale ta soudobá dějová linie byla slabá, předvídatelná a laciná (sirotci, bohaté vdovy, utajené porody, "nečekané" milostné vzplanutí atd.). Autorka tedy není asi špatná, umí vymyslet zajímavý příběh, ale z nějakého důvodu píše tak, aby se zalíbila určitému publiku, což její knihy vlastně devalvuje.

mazlak
04.10.2022 3 z 5

Zajímavá kniha. Pokrevní linie skýtala ve finále několik takřka samostatných příběhů obsažených v jedné knize. A ještě navíc se nám zde prolíná přítomnost a minulost.
Vzhledem k tomu, že jsem knihu četl v delším časovém úseku, trochu jsem se již v těch všech postavách ztrácel.

zdenaR
18.08.2022 3 z 5

Spisovatelka opět nezklamala, zajímavá a čtivá kniha.

intelektuálka
21.08.2021 4 z 5

Tady se ocitáme ve městě andělů.... kde je odekryta záhadná jeskyně.....

Archeologie nás vrací do minulosti - o prvotních osídlencích indiánského původu ....

A nasloucháme životnímu příběhu pramatky rodu - Marimi ....a jejího následujícího rodu ....
Pravěký kmen - s úctou k přírodě, zvířetí - a také léčitelstvím ....a jeho stopy, které vedou do současnosti .... jen ta úcta k předkům a přírodě už trochu chybí ....

Bylo to zajímavé čtení - informativní ....

dr.romca
17.05.2021 4 z 5

U téhle knihy se mi líbilo propojení časové linie , a jak se nakonec protnou v současnosti.

jinbr
29.09.2020 4 z 5

Uf. Pro mě opravdu těžká kniha. Jsem velmi vnímavá na násilí, a můžete mi stokrát říkat, že to takhle tenkrát bylo normální. Když o tom čtu, stahují se mi doslova útroby a pak na to musím ještě myslet a mám z toho špatné spaní. Asi se do toho moc vžívám.
Nicméně příběh jako celek byl krásný, poutavý. Moc se mi líbilo vnímání přírody a její udržitelnosti původních obyvatel, jejich souznění s přírodou. O to bychom se měli snažit i dnes, a myslím že i o to více, když jsme si tu planetu docela slušně už zdevastovali. Ta romantická linka se v tom trochu ztrácela, v každém případě je to velmi zajímavá kniha. Wood tyhle věci umí

PeM
11.09.2020 4 z 5

Že začátku jsem se nemohla začíst. Nevím kdy přišel ten zlom, ale najednou jsem zjistila, že hltám každou stránku. Příběh byl zajímavý, hodně k zamyšlení....

cukrovka
18.02.2020 4 z 5

Zajímavě napsaný příběh. Autorka nám v jedné knížce předkládá několik příběhů, které spojuje pokrevní linie s pramatkou. Nahlédneme do života původních obyvatel Kalifornie a dozvíme se něco málo z historie osidlování této části Ameriky. Současnost je propojena s minulostí.

RendyaDav
10.01.2020 4 z 5

Opět děj knížky kde se prolíná současnost i minulost....Pro mě hodně čtivé....Četla jsem jedním dechem....

danielavachova
02.11.2019 4 z 5

Docela povedená kniha,prolínání součastnosti s minulostí,to autorka umí skvěle.

broskev28
22.07.2019

V krátkém době jsem přečetla už druhou knihu B. Woodové a opět jsem spokojená. Pokud jde o hlavní milostnou linii, máme sice hned jasno, ale ten zbytek - život a náboženství indiánů, Španělů, Mexičanů; misie na území dnešního Los Angeles, zlatá horečka - opravdu stojí za přečtení. Moc se mi líbila epizoda Angeliny vnučky ve zlatokopeckém táboře, vlastně to začalo už při jejím vystoupení z lodi . . .
Komentář orinka3 shrnuje přesně to, co se mi na téhle knížce líbilo, takže za něj děkuju a taktéž doporučuju tuhle příjemnou letní četbu!

LeeLoo32
06.09.2018 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od této spisovatelky. Četla jsem jedním dechem. Moc se mi líbil příběh o Marimi... Spisovatelka má velkou fantazii a její knihy nikdy neomrzí. :)

AdaVinculin
31.08.2018 4 z 5

Kniha neurazi, ani vylozene nenadchne. Od teto autorky jsem cetla daleko lepsi..

gigi77
26.08.2018 5 z 5

Kniha se zprvu zdá být slabším autorčiným dílem, ale nenechte se mýlit, JE TO SKVOST. Prvnich 30 stránek nutno prokousat, pak příběh ožívá a s nim i duše hlavních postav.

Neholduji příběhům o indiánech a období westernu, ale toto dílo mi zasadilo do duše hluboké cítění s původními obyvateli.
Indiáni v Kalifornii žili rituálně od věku věků po mnoho staletí v absolutním souznění s přírodou a rodovými tradicemi, na vlastním území - nenarušeném přírodním bohatství. Je mi smutno z reality, která se utváří po dobu pouhých 300 let do dnešní podoby. Příchod civilizovaných, kteří si vše bezohledně přivlastňují ... Ale co když se tím naruší odvěký řád a vypukne chaos?

Obdivuji autorčinu představivost, kterou vdechla život jednotlivým příběhům.

alnahu
15.05.2018 5 z 5

Opět další čtivý román od této autorky nezklamal. V knize se prolíná současnost s historií .V příběhu archeoložka Erica Tylerová pátrá po tisíce let staré nástěnné malbě a hrobu ženy zaniklého indiánského kmene Topaa. Tento výjev se jí od dětství zjevuje ve snech je pro ni velikým překvapením, když zjistí ,že má s tímto kmenem něco společného. Pěkné čtení.

petra4080
14.12.2017 4 z 5

Zajímavé pojetí, líbilo se mi, že jde o mnoho příběhů v jednom. Spousta lásky a historie. Vše se na konci krásně prolnulo. O každé postavě se dozvídáme vše co nás zajímá. Úžasné čtení.

LucyFox4
13.11.2017 5 z 5

Za mě naprosto bezkonkurenční.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách.

nenúfar
23.08.2016

Myslím, že Posvátné místo je nejlepší knihou této autorky. Skvělý příběh, krásně se doplňující minulost a přítomnost, pokaždé jsem si říkala "jak z tohohle autorka vybruslí?" a pokaždé to zvládla tak, že jsem zůstala s pusou otevřenou. Smekám před Woodovou a před touto knihou. Po přečtení (měla jsem ji půjčenou) jsem si ji běžela koupit, a dnes už zaujímá čestné místo v mé knihovně.

Avefa2pe
05.08.2016 5 z 5

od knihy jsem se nemohlaodtrhnout, opravdu mne dostala, moc pěkně napsaná